Zobacz temat - [R620] Sprężarka klimatyzacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Sprężarka klimatyzacji

seyfer - Wto Maj 13, 2008 20:39
Temat postu: [R620] Sprężarka klimatyzacji
Witam forumowiczów
Mam problem z hałasującą sprężarką klimatyzacji. Dobiega od niej głośny łomot i nie wiem czy da sie to jakoś zrobić czy lepiej szukać jakąś używkę(o ile ma to sens bo obdzwoniłem większość sprzedawców na Alledrogoo i nikt nie ma). Największym mankamentem jest to, że klima jest dokładana a sprężarka przychodzi na samą górę nad alternator. Macie może jakieś sugestie co do ew. naprawy ?

Foto1
Foto2
Foto3


Przy okazji robienia fotek sprężarce zauważyłem 1 odpięta wtyczkę i stad tez kolejne pytanie (jak to mówią- kto pyta nie błądzi :lol: ) wiec od czego to może być ? :???:
Foto3

z góry dziękuję za odp.
pozdrawiam

Skiba - Sro Maj 14, 2008 00:51

Drugą taką sprężarkę będzie Ci bardzo ciężko dostać. Pozostaje znaleźć dobry zakład zajmujący się klimatyzacjami i regeneracja obecnej sprężarki.
seyfer - Sro Maj 14, 2008 09:00

na chwile obecna obdzwonilem z 10 sprzedawców i kilku znajomych zajmujacych sie czesciami uzywany i tak jak mowisz. Nic nie maja. Po rozmowie ze znajomym stwierdzil on ze prawdopodobnie jest w sprezarce peknieta jakas porcelanka ale nie mam pojecia jaki to ma wplyw na sprezarke (poza halasem). Skiba a nie wiesz moze w jakich cenach moze sie kształtowac owa regeneracja sprezarki ??
pozdrawiam

Skiba - Sro Maj 14, 2008 09:17

Ceny regeneracji zależą od tego co jest uszkodzone. Sprężarka jest dość skomplikowanym urządzeniem, niestety bez rozebrania to chyba nikt Ci ceny nie powie.
seyfer - Sro Maj 14, 2008 12:02

sęk w tym ze sprężarka chodzi i chłodzi ale halas podczas jej pracy jest o wiele glosniejszy od samego klekotu silnika. Z racji sentymentu do samochodu i samego podejscia wole zeby wszystko jednak bylo zrobione zawczasu nizeli jezdzic i czekac az cos walnie. Poki co znalazlem 1 potencjalnego sprzedawce, ktory ma jakas uzywke za 250pln. Dzisiaj dostane foto to sprawdze czy zgadza sie z nr na mojej i mocowanie :???:
Skiba - Sro Maj 14, 2008 12:18

Za 250 pln .. hmm :roll: do tego dolicz koszt wymiany + nabicia klimy. Wydaje mi się, że za podobny pieniądz zrobisz regenerację i będziesz miał pewność, że masz zrobione. Z używkami jest tak, że może pojeździć 100km, 1000km albo 10000 km. Nigdy nie wiadomo kiedy padnie ;)
seyfer - Sro Maj 14, 2008 13:52

ot najwiekszy problem z uzywkami. Juz sam nawet zaczelem szukac jakiegos speca od klimatyzacji zeby mi to zrobil ale jak narazie nie mam jeszcze na nikogo konkretnych namiarów. Znajomy wroci z pracy i ma mi podac numer do fachowca ktory mu robil sprezarke wiec bede musial dzwonic i sie umawiac.
o dalszych postepach lub tez ich brakiem bede pisac a na chwile obecna dzieki za sugestie :cool:

[ Dodano: Sob Maj 17, 2008 21:43 ]
jak narazie i poszukiwania mechanika od klimy ugrzęzły głeboko. Jeden uprzejmy Pan podal mi namiary na kilka serwisob przy okazji informujac ze to z 600 pln bedzie przynajmniej kosztować, wiec sie nieco przestraszylem i znowu do punktu wyjscia wracam szukajac uzywki :/ na allegro moze 2 sprzedawców ma - tak twierdza ale fotki jeszcze zaden nie przysłał.
Znalazlem gdzies na forum link jak samemu wymienić łożysko ale stracha mam zeby grzebać w tym :/
HELP ?? :/ :beczy: