Zobacz temat - [R41] Szarpie na drugim biegu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R41] Szarpie na drugim biegu

tomi78 - Sro Maj 14, 2008 10:22
Temat postu: [R41] Szarpie na drugim biegu
Szukalem na forum ale konkretnej odpowiedzi na to pytanie nie znalazlem , moj R416 szarpie na drugim i wyzszych biegach jak sie ostro doda gazu to szarpie jak plynnie dodaje gazu nic sie nie dzieje na pierwszym biegu wszystko jest ok pomozcie co to moze byc? To szarpanie zaczyna sie jak wcisne mocno pedal gazu przez chwile samochod szarpie a gdy nie zciagam nogi z gazu to poszarpie pare razy i potem juz przyspiesza normalnie.
praktis - Sro Maj 14, 2008 11:18

Moim zdaniem kończy Ci się sprzęgło.
tomi78 - Sro Maj 14, 2008 11:23

Sprzeglo mialem wymieniane przy 130000 km teraz mam 160000 wiec chyba nie powinno sie jeszcze konczyc , szarpie wtedy jak gazuje ostro jak sprzeglo jest calkiem puszczone jak dodaje gazu delikatnie to wszysko ok.
piter34 - Sro Maj 14, 2008 11:29

tomi78, w jakim stanie są elementy układu zapłonowego?
tomi78 - Sro Maj 14, 2008 11:32

Tego nie wiem nie znam sie na samochodach a auto sprowadzilem jakis miesiac temu i jeszcze nie bylem u mechanika ale w najblizszym czasie sie wybieram powymieniac filtry i olej. A elementy ukladu zaplonowego moga miec cos wspolnego z tym co u mnie sie dzieje ze na 1 biegu nic sie nie dzieje a na 2 i wyzszysz szarpie przy mocnym dodaniu gazu?
piter34 - Sro Maj 14, 2008 12:36

tomi78 napisał/a:
A elementy ukladu zaplonowego moga miec cos wspolnego z tym co u mnie sie dzieje ze na 1 biegu nic sie nie dzieje a na 2 i wyzszysz szarpie przy mocnym dodaniu gazu?

A czy to nie jest tak, że szarpie mocniej jak dodajesz gazu na niskich obrotach, a na wyższych jest lepiej?

tomi78 - Sro Maj 14, 2008 12:45

No nie obserwowalem obrotomierza ale napewno sa niskie obroty to jest np. tak ze,zwalniam przed skretem skrecam i gdy juz jestem na prostej i chce ostro przyspieszyc to szarpie wlasnie wtedy. Gdy caly czas trzymam pedal gazu wcisniety mocno to szarpie pare razy nawet mocno a po chili zaczyna normalnie przyspieszac a jak dodaje gazu leciutko powoli to nic sie nie dzieje.
piter34 - Sro Maj 14, 2008 14:05

Moim zdaniem problem leży w starych/zużytych świecach, przewodach WN, kablu, kopułce.
Nie zaszkodzi również przeczyścić przepustnicy i silnika krokowego.

tomi78 napisał/a:
to jest np. tak ze,zwalniam przed skretem skrecam i gdy juz jestem na prostej i chce ostro przyspieszyc to szarpie wlasnie wtedy.

Wtedy na 1 biegu nie jedziesz i dlatego "nic" się nie dzieje. ;-)

tomi78 - Sro Maj 14, 2008 14:08

No ale probowalem ostro pogazowac na pierwszym biegu i takich objawow nie bylo . No i tak w najblizszym czasie to wszystko musze powymieniac oprocz oczywiscie oleju i filtrow wiec przekonam sie czy to to.
piter34 - Sro Maj 14, 2008 14:10

tomi78 napisał/a:
No ale probowalem ostro pogazowac na pierwszym biegu i takich objawow nie bylo

Prawdopodobnie dlatego, że robiłeś to na wyższych obrotach. :roll:

tomi78 - Sro Maj 14, 2008 14:15

Musze to sprawdzic bo nie patrzylem na obrotomierz i nie wiem dokladnie no ale to mozliwe . Wiec mowisz ze to jest najprawdopodobniejsza przyczyna wiec powymieniam to i wtedy sie przekonam czy bedzie jakas poprawa.
Lechos - Sro Maj 14, 2008 14:41

tomi78 napisał/a:
powymieniam to i wtedy sie przekonam czy bedzie jakas poprawa.

Cudow sie nie spodziewaj. Wielu urzytkownikow R400 w benzynie, jak mogles juz poczytac ma podobne problemy i tylko znikomej czesci udalo sie rozwiazac problem z szarpaniem po wymianie elementow ukladu zaplonowego (musi byc juz kompletna tragedia z przewodami zeby szarpal). Mi sie nie udalo, ale zostala jeszcze tylko cewka do podmiany choc watpie, bo wyglada mi to bardziej na szarpanie mechaniczne (choc 2 razy bylem na szrpakach i wymienione sprzeglo) niz zwiazane z zanikiem iskry na jakims garze, co by powodowalo podszrpywanie silnikiem.

tomi78 - Sro Maj 14, 2008 14:49

No ale mam nadzieje ze cos pomoze bo to jednak jest dosc denerwujace i szarpie dosyc mocno . No zobaczymy po wymianie tego wszyskiego co bedzie sie dziac czy bedzie jakas poprawa mam nadzieje ze tak.