Zobacz temat - [R620] Przednia szyba
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Przednia szyba

mariuszek86 - Pon Maj 19, 2008 18:29
Temat postu: [R620] Przednia szyba
Witam. Cos sie stało dziwnego w moim roverku nie wiadom co jak i gdzie a mianowicie w moim roverku pękła przednia szyba tylko dla czego bo nawet nie jezdziłem tylko zakładałem przednia lampę troche klepałem maske czyz by to było od tego jedno wiem ze szyba nie jest orginalna była kiedys wstawiana :beczy:
piter34 - Wto Maj 20, 2008 10:34

mariuszek86, błagam stosuj kropki i przecinki...

mariuszek86 napisał/a:
jedno wiem ze szyba nie jest orginalna była kiedys wstawiana

Może jakoś koślawo...?

michalswiatek - Wto Maj 20, 2008 12:56

Moze auto po poprzednim dzwonie nie jest zupelnie proste, szyba dostaje duzych naprezen i niewiele trzeba by pekla...
ezy - Wto Maj 20, 2008 16:01

Właśnie miałem założyć nowy temat ale że pojawił się ten pozwolę sobie skorzystać z tego.
A więc tak - pojawiła mi się urysa na szybie, tak jak koledze. Mi poszło 30cm wzdłuż wycieraczki przed kierowcą. Mam w związku z tym następujące pytania:
1. Czy od Accorda pasuje szyba do 600tki
2. Czy kupować używkę. Znajomy warsztaciarz mówił mi że szyby wklejane nie nadają się do ponownego wklejania ponieważ z jakiegoś powodu pękają po pewnym czasie.
3. Gdzie i za ile w Warszawie i południowych okolicach znaleźć punkt wymiany szyby
4. Czy policja może się do tego przyczepić. Nie wchodzi mi w widnokręg drogi, nie powoduje wg mnie zagrożenia - więc czemu?
Jeśli ktoś znałby odpowiedź na któreś z pytań będę wdzięczny.

piter34 - Wto Maj 20, 2008 16:23

ezy napisał/a:
1. Czy od Accorda pasuje szyba do 600tki

Tak

ezy napisał/a:
Czy kupować używkę.

Nie.

ezy napisał/a:
Gdzie i za ile w Warszawie i południowych okolicach znaleźć punkt wymiany szyby

www.pf.pl ;-)
Osobiście nie wiem gdzie, ale na tej stronie znajdziesz, zadzwonisz i będziesz wiedział. Podejrzewam, że usługa + szyba to ok. 500PLN.

ezy napisał/a:
Czy policja może się do tego przyczepić. Nie wchodzi mi w widnokręg drogi, nie powoduje wg mnie zagrożenia - więc czemu?

Odszukaj treść rozporządzenia.

ezy - Wto Maj 20, 2008 18:25

piter34 napisał/a:
Osobiście nie wiem gdzie, ale na tej stronie znajdziesz, zadzwonisz i będziesz wiedział. Podejrzewam, że usługa + szyba to ok. 500PLN.


TEż się tego spodziewam ale może ktoś coś wie więcej, jakiś sprawdzonyu punkt. Z PKT mogę wynaleźć byle gościa ale jak on zrobi to już pewności ni mam takiej jak w przypadku poleconego gościa (właściwie nie ubliżając kobietom powinienem napisać- lub gościówy) Spotkałem już takiego przed Jankami co mówi -"wisz pan, w takich serwisach to zkasują ze 500zl a jak pan szukasz taniej to ja panu za 150zl mniej" No ale jakoś nie przekonał mnie zwłaszcza że popijał sobi piwko przed warsztatem na ławeczce.
Więc myślałem że ktoś gdiześ wymeniał.
Znalazłem w Jankach taki serwis:
Gramis Auto-Szyby Raszyn Janki
Wypędy 11a
Może ktoś tam był, ma jakieś doświadczenie?

lamer - Wto Maj 20, 2008 18:51

http://www.jaan.com.pl/au...pa/mazowieckie/
Firma znana i uznana.

praktis - Wto Maj 20, 2008 19:08

Na Sadybie na Bonifacego jest zakład, ale nie sprawdzałem jeszcze jak robią.

http://szczegoly.pkt.pl/a...c5ae98e720.html

Daj znać ile Cię będzie kosztować cała operacja, za jakiś czas też się przymierzę do wymiany.

llygas - Wto Maj 20, 2008 19:46

ja wymieniałem jakiś rok temu w małym zakładzie za chyba 400 zł.
Wszystko fajnie ale od jakiś 3 miesięcy podczas deszczu mam mokro w samochodzie.
Gdzieś jest źle doklejona i przecieka :(

mariuszek86 - Wto Maj 20, 2008 20:08

jak to mozliwe ze pracuje całe auto było kiedys pukniete ale nie mocno wiem ze jak sciagałem koło to jest pekniecie w okolicy wachacza czy to cos ma wine

[ Dodano: Wto Maj 20, 2008 20:12 ]
dodaje ze szyba nie pękła w czasie jazdy tylko na postoju przy wkładaniu przedniej lampy i prostowałem przednia klape pukałem młotkie czy to mogło mieć wine

ezy - Sro Maj 21, 2008 08:49

lamer napisał/a:
http://www.jaan.com.pl/au...pa/mazowieckie/
Firma znana i uznana.

Oo właśnie, dzięki. Kiedyś o niej słyszałem ale zapomniałem o tym.
Dzięki

NEOSSS - Sro Maj 21, 2008 08:51

Drgania od stukow przeszly na cala karoserie i szyba gdy byla juz wymieniana jest nierownomiernie wklejona przyjela drgania i pekla... To samo moglo Ci sie zdarzyc wjezdzajac w wieksza dziure badz jechac jakas dziurawica kilka km... Gdy bedziesz wycinal szybe usun dokladnie pozostalosci kleju na karoserii i obczysc to papierem sciernym , na rogach dawaj jak najwiecej kleju i przykladaj nie na pałe tylko wsadzajac kliny z kazdej strony aby szyba byla rowno wklejona...
areek - Sro Maj 21, 2008 09:09

hi
ja co prawda R400 ale tez mi pekla przednia szyba. Strona kierowcy ,od dolu gdzies tak 15cm od rogu. Dowiedzialem sie ,ze to prawie norma w r i civic bo w tym miejscu symetrycznie po obu stronach jest zgrzew, a to + malo silikonu i jak w moim przypadku - najechanie szybko na przeszkode jedna strona dalo taki efekt.
wymiana na zielona nowa szybe to u mnie 390zl

mariuszek86 - Sro Maj 21, 2008 13:13

dzieki z góry za informacje mam znajomego który wstawia szyby przyjrze sie uwarznie czy wstawia to dobrze
piter34 - Sro Maj 21, 2008 13:18

mariuszek86 napisał/a:
jak to mozliwe ze pracuje całe auto było kiedys pukniete ale nie mocno wiem ze jak sciagałem koło to jest pekniecie w okolicy wachacza czy to cos ma wine

Błagam... kropki, przecinki

Ja muszę 4 razy czytać to co napisałeś, aby zrozumieć o co chodzi. Choć dalej nie wiem co znaczy:
mariuszek86 napisał/a:
czy to cos ma wine

praktis - Sro Maj 21, 2008 18:56

piter34 napisał/a:

Choć dalej nie wiem co znaczy:
mariuszek86 napisał/a:
czy to cos ma wine


W tłumaczeniu na polski to chyba oznacza: "czy to coś jest winne"

Urinka - Sro Cze 22, 2011 23:22

Pocieszyłam się trochę, że nie jestem sama z tą szybą. Też mi poleciało, od razu ze 30cm od dolnego rogu koło kierowcy do środka :( Miałam auto puknięte, ponoć nieźle (prawy błotnik do wymiany), a potem jeszcze lekko kogoś od tyłu stuknęłam, ale też ze 2 miesiące temu. Szyba nieoryginalna, może to było za dużo? Z drugiej strony dobrych 7 lat temu po stłuczce miał maskę do wymiany, a szyba przeżyła :bezradny:
sobrus - Pią Cze 24, 2011 07:58

W R400 i Civicach szyby pękają z powodu RDZY podszybia.
Być może w R600 jest tak samo.

olek997 - Pią Lip 01, 2011 15:42

sobrus, potwierdzam z autopsji
PanzerMajer - Pią Lip 01, 2011 19:18

Nie zawsze :grin: tez mam 600 narazie mi kamyk od ciezarowki uderzył w szybe tylko paleczyna sie zrobiła ale jest juz po wymianie