Zobacz temat - SOLVED [R 200 1.6] Alarm i immobiliser
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R 200 1.6] Alarm i immobiliser

wild_weasel - Sob Maj 31, 2008 13:22
Temat postu: SOLVED [R 200 1.6] Alarm i immobiliser
Witam,

Przed chwilą usiłowałem otworzyć i uruchomić autko. I się zaczęło:
Nie udało się pilotem. Kluczykiem tak, ale nie wył alarm. (Bateria w pilocie przed chwilą wymieniona i też pilot nie działa).
Oczywiście pilot nie wyłącza mi immobilisera, więc stoję w miejscu. Dodatkowo mruga kontrolka SRS.
Ponadto otwierając centralny kluczykiem słychać terkotanie, nie wiem czego.
Uprzedzając pytania: nie mam drugiego pilota ani kodu immo, miałem dziś w tej sprawie do PHJOWI jechać. Nie zdążyłem...

Macie jakiś pomysł na diagnozę?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edit: Sytuacja się wyjaśniła o tyle, że teraz już nie działa nic, co potrzebuje prądu; najpewniej coś rozładowało akumulator.
Czy ktoś zna w Poznaniu elektryka, który lubi w sobotnie popołudnia dłubać w kablach? :)

R-200 - Sob Maj 31, 2008 14:02

Jakie masz piloty do niego i który rok? :lol:
wild_weasel - Sob Maj 31, 2008 14:27

R-200 napisał/a:
Jakie masz piloty do niego i który rok? :lol:


3TXB. Rocznik 1998. I jestem matołem motoryzacyjno-elektronicznym :mrgreen:

[ Dodano: Sob Maj 31, 2008 18:12 ]
Rozwiązało się: akumulator umarli :mrgreen:
Profilaktycznie go wymieniłem, bo to jedyne, co umiem sam ;) i działa wszystko, na dotyk. Myląca była tylko migająca kontrolka SRS.
Mam uzasadnione podejrzenie, że sprzedający grisha13 znalazł sposób na pozbycie się zdechłego akumulatora. Bo jeśli u niego chodził bez zarzutu przez rok, a u mnie 2 tygodnie po zakupie jest kaputt, to chyba powinienem zagrać w totka ;)
Lecę przeprosić Roverka, za obrzydliwe podejrzenia, że zawiódł :D

R-200 - Nie Cze 01, 2008 14:26

Na przyszłość zapamiętaj przy Twoim pilocie po podłączeniu akumulatora musi odpalić bez względu na synchronizację z centralnym.