Zobacz temat - [R620] Kontrolka check engine
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Kontrolka check engine

Bartex19881 - Nie Cze 08, 2008 22:50
Temat postu: [R620] Kontrolka check engine
Cześć wszystkim to mój pierwszy post na tym forum.

Pół roku temu kupiłem Rovera 620sdi 95r. i zauważyłem ze przy dynamicznym przyspieszaniu lub przy prędkości powyżej 120 km/h zapala sie kontrolka check engine i auto przestaje przyspieszać. Na forum znalazłem posty dotyczące tego problemu więc sprawdziłem szczelność przewodów od intercoolera i przepływomierz, ale 2 tygodnie temu powstał nowy problem, gdy na 4 lub 5 biegu zdejmuję nogę z gazu aby przyhamować silnikiem, również zapala się kontrolka check engine auto zaczyna zwalniać i silnik przestaje reagować na wciskanie pedału gazu i dopiero wciśnięcie sprzęgła powoduje zniknięcie tej kontrolki i wszystko wraca do normy do następnej takiej sytuacji.

Jakie mogą być tego przyczyny co trzeba sprawdzić?proszę o poradę.

Skiba - Nie Cze 08, 2008 22:58

Zacznij od sprawdzenia błędów komputera. Możesz to zrobić sam, instrukcje znajdziesz na stronie klubowej.
NEOSSS - Pon Cze 09, 2008 00:38

Bartex19881, jeżeli to nie przepływka to prawdopodobnie czujnik pedału hamulca...
nie-dzwiedz - Pon Cze 09, 2008 10:04

Mialem podobna sytuacje i powodem bylo prawdopodobnie zabrudzenie kostki ktora dochodzi do pompy wtryskowej.Rozlaczylem wszystkie wtyczki i je przeczyscilem lecz to pomoglo na chwile.Calkowicie pozbylem sie problemu zaraz po dokladnym umyciu silnika.