Zobacz temat - [R600] Elektryczne opuszczanie szyb
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Elektryczne opuszczanie szyb

DeathMan - Sob Cze 14, 2008 22:43
Temat postu: [R600] Elektryczne opuszczanie szyb
Mam pare pytań odnośnie elektrycznego otwierania szyb przednich.
Chyba mam coś "pokombinowane" bo nie zgadza się to z tym co czytam w instrukcji obsługi R600.

Otóż pierwsza rzecz, czy tak ma być, że szyba kierowcy otwiera się po NACIŚNIĘCIU przycisku a szyba pasażera bo UNIESIENIU ?

Druga sprawa, nie wiem czemu, ale czy nacisne przycisk szyby kierowcy do połowy czy do końca szyba nie chce się spuszczać sama tylko zatrzymuje się po puszczeniu przycisku.

I jeszcze jedno, przycisko ON powinien blokować opuszczanie tylnych szyb, jednak ja mam je manualne i blokuje on szybe pasażera. No ale to akurat może tak ma być.

Dodatkowo, szuby powinny się otwierać przy kluczyku w pozycji II, a ja muszę przekręcić na pozycje III.

Ma ktoś pomysł jak to wyleczyć ? Co się mogło stać ?

Skiba - Sob Cze 14, 2008 22:49
Temat postu: Re: [R600 2.0 SDi 1996r.] Elektryczne opuszczanie szyb
DeathMan napisał/a:
Otóż pierwsza rzecz, czy tak ma być, że szyba kierowcy otwiera się po NACIŚNIĘCIU przycisku a szyba pasażera bo UNIESIENIU ?


Nie ... Obie opuszczają sie po wciśnięciu. Podnoszą po uniesieniu.

Cytat:
Druga sprawa, nie wiem czemu, ale czy nacisne przycisk szyby kierowcy do połowy czy do końca szyba nie chce się spuszczać sama tylko zatrzymuje się po puszczeniu przycisku.


Do połowy powinna się zatrzymać, do końca - opuszczać automatycznie.


Cytat:
I jeszcze jedno, przycisko ON powinien blokować opuszczanie tylnych szyb, jednak ja mam je manualne i blokuje on szybe pasażera. No ale to akurat może tak ma być.


Skoro tył masz manualny, to będzie blokował tylko stronę pasażera.

DeathMan - Sob Cze 14, 2008 22:58

Teraz pytanie co tam było kombinowane i czy warto to "odgrzebywać" co by całkiem nie padło bo teraz zastrzeżeń do pracy nie mam, a jednak mnie to drażni, że nie jest tak jak ma być.
NEOSSS - Nie Cze 15, 2008 01:46

DeathMan, moze masz auto po przekladce? Lub masz przelacznik od wersji Angielskiej? Na przycusku od strony kierowcy jest napis Auto?
DeathMan - Nie Cze 15, 2008 07:33

Nie, nie ma takiego napisu.
NEOSSS - Nie Cze 15, 2008 12:00

Ale czy przycisk od kierocy wciska sie raz lekko w dol i drugi raz mocniej w dol(czyli dwa razy) a przycisk pasazera tylko raz?
Adrian355 - Nie Cze 15, 2008 19:27

Jeśli DeathMan masz wątpliwości czy masz anglika po przekładce to wystarczy wpisać numer Vin na stronie klubowej... i sie dowiesz prawdy :)
DeathMan - Nie Cze 15, 2008 20:53

NEOSSS napisał/a:
Ale czy przycisk od kierocy wciska sie raz lekko w dol i drugi raz mocniej w dol(czyli dwa razy) a przycisk pasazera tylko raz?


Przepraszam, wprowadziłem w błąd. Na przycisku jest napis AUTO i jest tak jak piszesz, przy przycisku kierowcy są dwa tryby, pasażera jeden.

Adrian355 napisał/a:
Jeśli DeathMan masz wątpliwości czy masz anglika po przekładce to wystarczy wpisać numer Vin na stronie klubowej... i sie dowiesz prawdy


Według VIN samochód jest LHD, czyli OK.

VIN:SAR**************, MG Rover, 600(RH), Class 3, 4 door, Saloon, Turbo, 4 Cylinder, 8V, Tcie, High performance, Diesel, 2000 cc, L Series, 5 Speed, LHD, Manual, Model Year: 1980, S/N: 229095

Adrian355 - Nie Cze 15, 2008 21:29

Czyli chociaż jesteś spokojny ze to nie anglik był :) pozdro :)