Zobacz temat - [R75] Silnik w moim roverku gaśnie podczas
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Silnik w moim roverku gaśnie podczas

anna_m. - Pon Cze 16, 2008 21:54
Temat postu: [R75] Silnik w moim roverku gaśnie podczas
Mam pytanie: dlaczego silnik w moim roverku gaśnie w trakcie jazdy? Na pewno powodem takiego stanu rzeczy nie są zanieczyszczone filtry, gdyż wymieniłam je wszystkie przed kilkoma dniami, myśląc, że to właśnie one mogą być przyczyną. Również zdarza się, iż po wyłączeniu zapłonu silnik jeszcze przez kilka sekund pracuje. Wystarczy jednak, że co jakiś czas przegazuję auto nawet do 4000-5000 obrotów obie usterki na pewien czas ustępują. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że tak postępować nie mogę wiecznie i kiedyś w końcu przegazowywanie auta może nie wystarczyć. Czy ktoś może mi powiedzieć co może być przyczyną opisanych usterek w moim rovreku.
PHJOWI - Wto Cze 17, 2008 09:20

ostatnio miałem taki przypadek okazało się że to wina czujnika położenia wału , ale tu trzeba sprawdzić obydwa czujniki.
Rowan - Wto Cze 17, 2008 12:08

Anna M., witam na forum :oops: :wink:
Twój silnik to nie TDI tylko CDT.....
A jeśli chodzi o problem to 99% jest to zapchany zawór wysokiego ciśnienia na pompie Common Rail. Trzeba go wykręcić i dokładnie wydmuchać kompresorem, takich przypadków jak twój było wiele. A tak oprócz tego, jeśli nie będziesz przekraczać obrotów rzędu 2500tyś to silnik nie będzie gasł :wink:

anna_m. - Wto Cze 17, 2008 21:48

Witam! silnik mojego roverka to CDT - silnik od BMW 116 KM Dzięki za pomoc napewno sprawdzę te zawory, które wskazaliście

[ Dodano: Wto Cze 17, 2008 21:53 ]
W opisie przy zakładaniu nowego tematu na forum wskazałam, że mój rowerek ma silnik TDI lecz jak się okazało mam silnik CDT.

Paul - Wto Cze 17, 2008 23:20

Anna M. napisał/a:
W opisie przy zakładaniu nowego tematu na forum wskazałam, że mój rowerek ma silnik TDI lecz jak się okazało mam silnik CDT.

Więcu użyj przycisku "Edytuj" przy pierwszym poście i popraw ten temat :P
W profilu też wypadałoby zmienić :D

Rowan - Sro Cze 18, 2008 09:30

Anna M. napisał/a:
W opisie przy zakładaniu nowego tematu na forum wskazałam, że mój rowerek ma silnik TDI lecz jak się okazało mam silnik CDT.

Nie to że się okazało, tylko każdy Diesel w R75 to CDT.... :wink:

piter34 - Sob Cze 21, 2008 18:16

Anna M., problem rozwiązany?