Zobacz temat - [Rover 416Si '97] wymiana oleju szkodzi silnikowi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - [Rover 416Si '97] wymiana oleju szkodzi silnikowi

luqar - Czw Cze 19, 2008 14:42
Temat postu: [Rover 416Si '97] wymiana oleju szkodzi silnikowi
Ciekawy artukuł na temat wymiany oleju. Polecam!

http://www.wyhacz.pl/Wyha..._silnikowi.html

rybakowy - Czw Cze 19, 2008 21:53

Dobre Dobre ,ten pan juz pewnie nie obejmie zadnego stanowiska w firmach ktore zajmuja sie tym fachem,jesli chodzi o to co napisał to sam nie wiem,chyba juz nasz wszyscy przyzwyczaili do tych wymian,ale na wstepie jest napisane ze te czastki sadzi mają super właściwosci wiec spoko bo wczesniej jest napisane ze olej bardzo szybko robi sie od nich czarny wiec w czym problem :shock:
paff - Czw Cze 19, 2008 21:57

to chyba artykul z kategorii - prowokacja. z reszta portal z ktorego go wzieto wyglada na plotkarski.

o ile rozumiem ze jak ktos nie pałuje silnika i wymieni olej po 15tkm zamiast 10tkm to nic sie nie stanie, o tyle autor tego artykulu chyba nie widzial powaznie przejechanego oleju - mętne czarno-szare błoto. i jak to niby ma smarowac? olej moze tez sie rozwarstwic - geste na dole rzadkie na gorze. i to ma smarowac?

kto pierwszy na ochotnika przestanie wymieniac olej?? zglaszac sie :-) aaa i czy nagar od starego oleju tez jest taki dobroczynny?

sTERYD - Czw Cze 19, 2008 23:41

artykul ciekawy... a komentarze jeszcze ciekawsze :hahaha:
zdzich44 - Czw Cze 19, 2008 23:44

Henk de Groot wie co mówi, sadza ma równie dobre właściwości smarne co Castrol :lol:
sTERYD - Czw Cze 19, 2008 23:49

zdzich44, święta racja ;)
tetryk - Pią Cze 20, 2008 06:37

wymiana oleju w silniku jest tak samo szkodliwa dla silnika,jak kąpanie się dla naszego ciała..... :shock: :mrgreen: :rotfl:
JohnnyB - Pią Cze 20, 2008 07:19

jest napisane ze uzupelniali ubytki wqiec moze sporo gubili tego oleju i uzupelnianie w jakis sposob zastepowalo klasyczna wymiane oleju
tylko nie wiem co z filtrem :)

Eddek - Pią Cze 20, 2008 07:29

JohnnyB napisał/a:
tylko nie wiem co z filtrem

Przelotowy ;)

PTE - Pią Cze 20, 2008 08:04

tetryk napisał/a:
wymiana oleju w silniku jest tak samo szkodliwa dla silnika,jak kąpanie się dla naszego ciała..... :shock: :mrgreen: :rotfl:


No właśnie :mrgreen: Częste mycie skraca życie?

luqar - Pią Cze 20, 2008 15:24

i tutaj również na ten sam temat :

http://motoryzacja.interi...lnikowi,1132114

dobryziom - Pią Cze 20, 2008 15:56

Pan Henk de Groot ma tak samo racje jak nasz ulubiony sędzia Howard Webb :rotfl:
tolik - Pią Cze 20, 2008 19:41

PTE napisał/a:
tetryk napisał/a:
wymiana oleju w silniku jest tak samo szkodliwa dla silnika,jak kąpanie się dla naszego ciała..... :shock: :mrgreen: :rotfl:


No właśnie :mrgreen: Częste mycie skraca życie?


...no właśnie - a mądrzy ludzie żyją w brudzie... :lol:

Thrillco - Sob Cze 21, 2008 06:44

Ale niestety jest w tym cząstka prawdy. Przypomninam watek pewnej dyskusji, gdzie napisałem, ze przesadnie czesta wymiana wcale dobrze silnikowi nie robi....nie wymyslilem tego tylko po prostu mam pewna wiedze na pewne tematy. Zostałem wtedy pojechany i więcej się nie odezwałem. teraz już pomijając artykuł i jakiegos holendra o którego istnieniu nikt nie ma nawet pewnosci - czy naprawdę uważacie, że wszystko co wam mówią piszą i zalecają producenci (a tak naprawde spece od marketingu) jest prawdą? Wyobraźcie sobie raczej sytuacji wielkich koncernów (nie koniecznie petrochemicznych), gdyby nagle całe społeczeństwo zostało uświadomione, że sa rzeczy których robić nie trzeba, a na pewno nie tak często jak jest to "zalecane przez producenta". I sam ten termin "zalecane" tez ma dość magiczny wydźwięk -bo nie oznacza, że musicie coś robić...ale owce tez nie wiedza, że nie muszą...a jednak robią wszystko tak jak im sie "zaleca".
michone - Sob Cze 21, 2008 12:05

moze i ma troche racji... ja tylko wiem, że fordach fiestach jak nie wymienisz na czas oleju to pewnego dnia Ci zlapie panewki :/ znane z autopsji...

Ostatnio kupilem fieste i miala olej nie wymieniany przez 20 k km... olej wyglądał jak wymiociny, żadki jak woda, śmierdzący jak zbóki... prawie z kuplem zwymiotowaliśmy w garażu... nie wiem czy ten olej mial jakielkolwiek wlasciwosci :/ ...