Zobacz temat - [R200 1.4Si + LPG 98r] Świeci się SRS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si + LPG 98r] Świeci się SRS

Danuel - Sob Cze 28, 2008 00:02
Temat postu: [R200 1.4Si + LPG 98r] Świeci się SRS
Witam, mam pewien problem w Roverze 200, cały czas świeci się mi kontrolka od poduszki powietrznej. Pojechałem kupić samochód, odpaliłem go i po chwili wszystkie kontrolki zgasły, ale drugi raz samochód już nie odpalił (sprzedający przyznał się że kupił nowy akumulator ale chciał samochód sprzedać jeszcze ze starym a nowy sobie zostawić), więc poszliśmy po klucze i wymieniliśmy akumulator na nowy (normalnie odpiołem klamry wyciągłem stary akumulator i wsadziłem nowy), samochodzik odpalił od razu, ale zauważyłem że kontrolka SRS nie gaśnie, i tak nie gaśnie do dziś. Czy przez to że pozbawiłem samochód prądu powstał ten błąd? W jaki sposób mogę go naprawić?
NEOSSS - Sob Cze 28, 2008 08:20

Danuel, sprawdź wtyczki pod siedzeniem oraz taśmę SRS w kierownicy, to normalny objaw w 200...
FSEbola - Sob Cze 28, 2008 09:02

NEOSSS napisał/a:
Danuel, sprawdź wtyczki pod siedzeniem oraz taśmę SRS w kierownicy, to normalny objaw w 200...


tak jak mowi kolega NEOSSS tyle ze na wszelki wypadek przed sprawdzeniem wtyczek pod siedzeniami i czegokolwiek zwiazanego z poduszkami odlacz 15 minut wczesniej akumu.
co do wtyczek to je rozepnij sprawdz czy nie zasniedzialy ( przeczysc) i zepnij ponownie) w 99% pomaga ......... swiecaca sie kontrolka SRS to przypadlosc 200-setek :o


wejdz tu ...>>>>...kontrolka SRS.... <<<

porek333 - Sob Cze 28, 2008 22:16

pojawil mi sie ten sam problem dzisiaj w moim MG ZT jutro rano sprobuje to samo.Mam nadzieje ze mi to pomoze.Dzieki za porade!
strogonov - Nie Cze 29, 2008 16:34

Tez mialem ten sam problem. Odpalilem samochod i po pewnym czasie zauwazylem, ze siweci mi sie kontrolka SRS. Akurat zjechalem by zatankowac, po ponownym uruchomieniu samochodu kontrolka zgasla i juz wiecej sie nie zaswiecila (tzn swieci sie przy rozruchu, ale zaraz gasnie z innymi lampkami). Tak czy inaczej, zobacze te kable pod siedzeniem, moze styki sa obluzowane.
Raptile - Nie Cze 29, 2008 16:46

strogonov napisał/a:
(tzn swieci sie przy rozruchu, ale zaraz gasnie z innymi lampkami). Tak czy inaczej, zobacze te kable pod siedzeniem, moze styki sa obluzowane.



Z tego co wiem to kontrolka powinna zgasnąć zaraz po przekręceniu kluczyka a nie po rozruchu Ale może się myle :bezradny:

strogonov - Nie Cze 29, 2008 17:32

RaPt!l3 napisał/a:

Z tego co wiem to kontrolka powinna zgasnąć zaraz po przekręceniu kluczyka a nie po rozruchu Ale może się myle :bezradny:


Mea culpa - zgadza sie, zle sie wyrazilem, faktycznie gasnie po przekreceniu kluczyka na pozycje II.

porek333 - Czw Lip 03, 2008 00:54

podzialalo,rozpielem wtyczki pod siedzeniem spryskalem WD 40,podlaczylem i problem z glowy i odrazu kamien z serca spadl.
Dzieki za porade!