Zobacz temat - [R216 Si 1.6 97r]obroty na jałowym wieszają się na ok 2tys
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216 Si 1.6 97r]obroty na jałowym wieszają się na ok 2tys

nocny_marek - Pon Cze 30, 2008 16:53
Temat postu: [R216 Si 1.6 97r]obroty na jałowym wieszają się na ok 2tys
witam.

Mam rovera 216 Si benzyna 1,6. Czasami sie zdarza, ze obroty na jalowym biegu wieszaja sie na wysokich obrotach np. 1,5tys i jak podgazuje to zostaje tak wysoko ile podgazowalem-mowa o obrotach czyli z 1,5 tys zostanie na 2 tys obrotow i nawet wyzej. Jak pojade i wrzuce biegi az do 3 i puszcze pedal gazu zeby obroty spadly przy jakiejs tam odpowiedniej predkosci to po jakims czasie normuje sie to.
Gdzies wyczytalem, ze to wina silnika krokowego i tylko jego to oczywiste bo on odpowiada za to. Pisali gdzies nie pamietam gdzie na stronie klubowej o czyszczeniu przepustnicy silnika - smarowaniu sprezynki bo to ona sie zacina czasem i za to "wieszanie sie obrotow" odpowiada...
Czy ktos pamieta gdzie jest instrukcja owych operacji?

POzdrawiam

marcus - Pon Cze 30, 2008 19:21

a może wystarczyłoby wyczyścić i nasmarować linkę -spróbuj.
nocny_marek - Pon Cze 30, 2008 19:33

Cytat:
a może wystarczyłoby wyczyścić i nasmarować linkę -spróbuj.



ktora linke dokladnie ?

tu mam budowe silniczka krokowego i nie wyczytalem nic o zadnej lince...:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=413

marcus - Pon Cze 30, 2008 19:41

linka gazu nie jestem pewnien jakjest w 216 -tce ale jest tam chyba linka gazu , może jest zbrudzona i się wiesza . ja tak miałem i to pomogło.A jesli hodzi o silnik krokowy to też przydało by się zajrzeć i go oczyścic.
nocny_marek - Pon Cze 30, 2008 20:47

chyba to nie linka gazu bo na biegach normalne obroty ma prawidlowe, a jak tylko wrzuce na luz to silnik krokowy powiniene trzymac obroty i wtedy ma podwyzszone wiec to jego wina byc musi, albo przepustnicy....

tu mamm info apropo wieszania sie obrotow na biegu jalowym:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#46

a tu jak czyscic przepustnice...:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=334

wychodzi na to, ze czyszczenie silniczka i przepustnicy....

DawidNB - Pon Cze 30, 2008 20:52

ja bym stawiał na przepustnicę

poszukaj posty zouzy ona to przerabiała na wiosnę jakoś.
czyściła krokowca, wymieniała czujnik, i nic. Dopiero wymiana przepustnicy pomogła.

Jeszcze jedno masz przepustnice plastikową czy metalową

zouza - Pon Cze 30, 2008 20:58

DawidNB napisał/a:
ja bym stawiał na przepustnicę

poszukaj posty zouzy ona to przerabiała na wiosnę jakoś.
czyściła krokowca, wymieniała czujnik, i nic. Dopiero wymiana przepustnicy pomogła.

Jeszcze jedno masz przepustnice plastikową czy metalową


Mhm dokładnie, już mi sie po raz 100 nie chce pisać. Nie ma się co bawić aluminiowa używka kosztuje 120zł, wymienić i będzie spokój.

nocny_marek - Pon Cze 30, 2008 23:39

DawidNB napisał/a:
oszukaj posty zouzy ona to przerabiała na wiosnę jakoś.
czyściła krokowca, wymieniała czujnik, i nic. Dopiero wymiana przepustnicy pomogła.


jaki czujnik wymieniala ?

Cytat:
Jeszcze jedno masz przepustnice plastikową czy metalową


o widzisz....nie wiem..jeszcze nie wiem...

zouza napisał/a:
Nie ma się co bawić aluminiowa używka kosztuje 120zł, wymienić i będzie spokój.


jesli to przepustnica...ale ten linka to potwierdza
http://www.roverki.pl/article.php?sid=334

[ Dodano: Pon Cze 30, 2008 23:57 ]
aaa i pytanie czy trzeba odlaczyc akumulator zanim sie zdemontuje silnik krokowy i przepustnice zeby modul nie wygenerowal bledow?

Ciufa - Wto Lip 01, 2008 01:08

Nocny Marek napisał/a:
jaki czujnik wymieniala ?

czujnik położenia przepustnicy wymieniła, ale nie pomogło dlatego wymieniła całą przepustnice
Nocny Marek napisał/a:
aaa i pytanie czy trzeba odlaczyc akumulator zanim sie zdemontuje silnik krokowy i przepustnice zeby modul nie wygenerowal bledow?

ja nie odłączałem przy czyszczeniu krokowca

sTERYD - Wto Lip 01, 2008 01:47

Nocny Marek napisał/a:
aaa i pytanie czy trzeba odlaczyc akumulator zanim sie zdemontuje silnik krokowy i przepustnice zeby modul nie wygenerowal bledow?

nie trzeba, a nawet nie można, nie rozmontujesz krokowca przy odłączonym akumulatorze ;)

Ciufa - Wto Lip 01, 2008 12:31

sTERYD napisał/a:
nie rozmontujesz krokowca przy odłączonym akumulatorze

?? ????? zartujesz teraz prawda?

sTERYD - Wto Lip 01, 2008 12:38

niee ...
wymontować go wymontujesz oczywiscie, ale nie rozmontujesz - nie wykręcisz tej stożkowej "iglicy", ktora sie wysuwa...

Ciufa - Wto Lip 01, 2008 12:51

sTERYD napisał/a:
wymontować go wymontujesz oczywiscie, ale nie rozmontujesz - nie wykręcisz tej stożkowej "iglicy", ktora sie wysuwa...

i wszystko jasne, w sumie ja nie wysuwałem stozka przy czyszczeniu, moze dlatego po dwóch tygodniach musiałem go wymienic na nowy hehe

nocny_marek - Pią Lip 04, 2008 15:59

a ktos wie, gdzie mozna kupic nowa przepustnice do rovera 216 Si 1,6 benzyna z 97 roku? we wrocku w kilku miejscach gdzie mechanicy kupuja do roverow-nie bylo.
Uzywanej nie chce za bardzo kupowac...

zouza - Pią Lip 04, 2008 16:11

Ja kupiłam używaną i jestem zadowolona. Zadzwoń do ASO to w nastepnym poście będziesz się pytał gdzie można kupić używkę :P
Brt - Pią Lip 04, 2008 17:15

zouza napisał/a:
Zadzwoń do ASO to w nastepnym poście będziesz się pytał gdzie można kupić używkę :P


:hahaha: :mrgreen:

Ciufa - Pią Lip 04, 2008 17:43

Nocny Marek napisał/a:
ktos wie, gdzie mozna kupic nowa przepustnice


http://www.eliseparts.com...870ed63923a0119

czy do twojego auta podejdzie to niewiem, niech sie wypowiedza specjalisci

sTERYD - Pią Lip 04, 2008 19:04

podejdzie, ale 500 plnów... :/
Ciufa - Pią Lip 04, 2008 20:21

sTERYD napisał/a:
podejdzie, ale 500 plnów...

nie wydaje mi sie to dużo, pozatym ta przepustnica jest większa niż standardowa :twisted:

sTERYD - Pią Lip 04, 2008 22:26

no tak, ale za używaną taką dasz 150... :hm:
Ciufa - Pią Lip 04, 2008 22:54

wole nowe części na które mam gwarancje, niz używane które powiedzmy po miesiacu sie rozsypiom....... ale to tylko moje zdanie
pozatym róznica w cenie 300 zł, radość z jazdy........ bezcenna :wink:

nocny_marek - Pią Lip 04, 2008 23:43

sTERYD napisał/a:
no tak, ale za używaną taką dasz 150...


no ja mam wlasnie uzywana :) , pewnie w tym aucie jest od nowosci i wieszaja mi sie obroty coraz czsciej, pytanie, rozbierac ja i czyscic wg biuletynu rovera i smarowac felerna sprezynke?na dlugo to wystarczy?

ale z kolei....
zouza napisał/a:
Ja kupiłam używaną i jestem zadowolona. Zadzwoń do ASO to w nastepnym poście będziesz się pytał gdzie można kupić używkę :P

wiec warto sie zastanowic:) mimo, ze mechanicy odradzaja,

a koszty sa tam jakies zwlaszcza, ze niedawno mialem HGF i sprzeglo walniete...
Ciufcia napisał/a:

http://www.eliseparts.com...870ed63923a0119

czy do twojego auta podejdzie to niewiem, niech sie wypowiedza specjalisci


[ Dodano: Pią Lip 04, 2008 23:46 ]
ale....

Ciufcia napisał/a:
wole nowe części na które mam gwarancje, niz używane które powiedzmy po miesiacu sie rozsypiom....... ale to tylko moje zdanie
pozatym róznica w cenie 300 zł, radość z jazdy........ bezcenna :wink:


:) w tym tez jest duzo prawdy pomimo, zeby miec rachunek na czesci wymieniane musialbym zaplacic VAT mechanikowi czyli koszty bylyby wieksze. Ale to w wypadku kiedy on kupuje czesc, a tutaj ja sam ja zamierzam kupic.

sTERYD - Sob Lip 05, 2008 01:01

obenie masz używaną plastikową ...
kup używaną metalową i nie będzie problemu :cool:

nocny_marek - Sob Lip 05, 2008 11:30

sTERYD napisał/a:
obenie masz używaną plastikową ...


plastikową? musze sprawdzic, takie montowali seryjnie ? i mozna ot tak zmienic na metalowa?

zouza - Sob Lip 05, 2008 11:31

Nocny Marek napisał/a:
sTERYD napisał/a:
obenie masz używaną plastikową ...


plastikową? musze sprawdzic, takie montowali seryjnie ? i mozna ot tak zmienic na metalowa?


Można zmienić na aluminiową :P

Ciufa - Sob Lip 05, 2008 17:16

zouza napisał/a:
Można zmienić na aluminiową

i większą, ale decyzja nalezy do Ciebie czy chcesz zeby auto ci więcej paliło

nocny_marek - Wto Paź 14, 2008 18:06

przepustnice wyczyscil mi Gawin, dziala teraz bez zarzutu. Nie wiem jak dlugo , ale poki co jest ok:) Poza tym te klopoty wystepuja czesto w lecie,a teraz juz chlodnawe dni wiec do konca nie przetestuje wieszania sie obrotow. Ale dziala dobrze jak mowie, obylo sie bez wymieniania.
cin1 - Wto Paź 14, 2008 19:36
Temat postu: tak samo
Witam. odkrecilem ostatnio przepustnice aby ja wyczyscic, zrobilem to i auto jakby odrzylo, ale zacely mi sie wieszac obroty, Moje pytanie brzmi;
1. jak nasmarowac przepustnice
2. jak nasmarowac linke czy wystarczy wstrzyknac wd40, w pancez ktory wychodzi bezposrednio z przepustnicy

nocny_marek - Wto Paź 14, 2008 22:55

cin1 napisał/a:
Witam. odkrecilem ostatnio przepustnice aby ja wyczyscic, zrobilem to i auto jakby odrzylo,


jakby czyli co sie zmienilo ?

i czemu czysciles przepustnice? przed czyszczeniem nie wieszaly Ci sie obroty?

cin1 - Czw Paź 16, 2008 18:38

NOCNY MAREK przed czyszczeniem obroty nie wieszaly mi sie, a teraz zdaza sie to i jest to denerwujace( i kosztowne). Chlopaki jak to wyleczyc?
nocny_marek - Czw Paź 16, 2008 19:36

cin1 napisał/a:
Chlopaki jak to wyleczyc?


http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#46

[ Dodano: Czw Paź 16, 2008 19:36 ]
moze to pomoze...

[ Dodano: Czw Paź 16, 2008 19:37 ]
cin1 napisał/a:
zrobilem to i auto jakby odrzylo

odżyło w jakim sensie?