Zobacz temat - [R416] Temperatura silnika a klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Temperatura silnika a klimatyzacja

szulien - Sro Lip 02, 2008 12:01
Temat postu: [R416] Temperatura silnika a klimatyzacja
Witam! Mam pewien problem a mianowicie chodzi o temperaturę silnika jak włączam klimatyzację. Zacznę od tego, że nie ma znaczenia gdzie jadę czy w mieście czy poza miastem. Włączam klimatyzację i po paru minutach wskazówka od temperatury wędruje na ponad 3/4. Gdy wyłączę klimę wraca powoli do normalnego poziomu czyli 40% skali. Czasami podskoczy na 60% skali, włącza sie wtedy wentylator i wraca do swojego poziomu wiec raczej wszystko ok. Auto posiadam od 3 miesięcy i nie wiem czy jest to normalne czy nie. Mam dwa wentylatory ten na chłodnicy i drugi na chłodnicy od klimy, z tym że na tym od klimy jest obudowa na dwa wentylatory a ma tylko jeden, czy tak ma być?. Oba wentylatory działają gdy jest włączona klima, sprawdzałem na postoju. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
kasjopea - Sro Lip 02, 2008 14:51

Coś na pewno jest nie w porządku. Niestety nie potrafię pomóc :bezradny:
Ciufa - Sro Lip 02, 2008 15:22

szulien napisał/a:
Mam dwa wentylatory ten na chłodnicy i drugi na chłodnicy od klimy, z tym że na tym od klimy jest obudowa na dwa wentylatory a ma tylko jeden, czy tak ma być?.

tak
szulien napisał/a:
Oba wentylatory działają gdy jest włączona klima, sprawdzałem na postoju.

włacz klime i nawiew na najwyższy bieg i sprawdz na jakim biegu pracuja wentylatory

rafalq1 - Sob Lip 05, 2008 23:36

Ciufcia napisał/a:

włacz klime i nawiew na najwyższy bieg i sprawdz na jakim biegu pracuja wentylatory


to fakt powinien załączyć się drugi bieg. Mozna jeszcze wziąć pod uwagę zabrudzoną między lamelkami którąś chłodnice, co powoduje brak odprowadzania z niej ciepła i brak prawidłowego przewiewu powietrza.

AndrewS - Wto Lip 08, 2008 20:09

dokladnie jak pisze rafalq, wtedy "chlodnica klimy" dodatkowo podgrzewa powietrze i wtdy chlodnica silnika juz sobie nie radzi
szulien - Czw Lip 10, 2008 12:51

Witam! Przyglądałem się chłodnicy silnika i nie jest ona w najlepszym stanie, widać na niej wysuszony płyn tak jak by sie pociła, i miejscami sie kruszy. Więc chyba chłodnica jest tego powodem. Z tymi wentlatorami to nie wiem dokladnie na którym biegu pracowały ale wiem ze obydwa chodzą a ten od chłodnicy bardzo głośno:)