Zobacz temat - [416 Si 95r.]własnoręczne zmienianie tapicerki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [416 Si 95r.]własnoręczne zmienianie tapicerki

adamszuniewicz - Nie Lip 06, 2008 13:27
Temat postu: [416 Si 95r.]własnoręczne zmienianie tapicerki
Witam
Czy ktoś z was robił coś takiego samemu? Nie chcę iść do tapicera bo za dużo kasy to kosztuje
a sam raczej będę posiadał przyrządy do obicia czy przyklejenia tapicerki.
Chodzi mi o to też,czy aby np. założyć nową np skórę na drzwi trzeba zdzierać stary materiał,i jakich klejów używać??I czy można pomalować te części plastikowe??
Aha i czy są dostępne jakieś wzory jak zszyć fotele??
To pierwszy raz jak się czymś takim chcę zająć więc te pytania mogą być wręcz głupie,ale dziękuję za pomoc z góry

michone - Nie Lip 06, 2008 13:58

nie zrobisz sam... :( to jest kupa roboty i nawet nie każdy tapicer Ci sie tego podejmie. Ostatnio kumpel sie dowiadywal to obicie skóra ok 800-900zl, welur powinien byc tańszy koło 300-400zł.

Co do kleji to nie jest takie tanie... klej forscha 500ml kosztuje kolo 100-120zł. Z tanich to polecam Tesa, ok 40zl za 400ml. Nie polecam tanich bo przebijaja kiepsko kleja i w ogole lipa...

Brt - Nie Lip 06, 2008 14:05

tommyyogi grzebał przy tapicerce swojego R400. popatrz tutaj:
http://www.roverki.pl/mod...howgall&gid=836
i o ile wiem, to sam przy tym grzebał ;)

Sachar - Pon Lip 07, 2008 23:37

Co do kleju, to większość tapicerów kleji na stary, dobry butapren. Obszycie foteli - do zrobienia, ale szkoda zachodu - jak dobrze poszukasz to znajdziesz jakiegoś dziadka tapicera, który zrobi ci na podstawie orginalnego obicia nowe za kilka stówek.
adamszuniewicz - Wto Lip 08, 2008 23:10

Aha no dobra przekonaliście mnie:) dzięki za pomoc