Zobacz temat - [R200 1.4Si 97r] Przednie szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 97r] Przednie szyby

hawczyn - Wto Lip 08, 2008 22:10
Temat postu: [R200 1.4Si 97r] Przednie szyby
Zastanawia mnie jedna rzecz w moich szybach przednich - elekrtycznych :mrgreen:
dlaczego boczki z drzwi nie dolegają mi do szyb w wyniku czego nie dociskają szyby i nawet jak jest mokra to przy zjeżdzaniu i ponownym podniesieniu woda na nich dalej jest w nienaruszonym stanie :mrgreen: wydaje mi sie że powinny dociskać szybe i ja mam tam luz :cry: i to w jednej i drugiej :sad: spotkaliście sie z takim czymś? ściągałem boczki i nie ma tam śrubek ani zaczepów które by to docisły :neutral: prosze o pomoc :!: aha szyba chodzi płynnie wszystko super tylko ten luz :razz:

marcin8c - Wto Lip 08, 2008 22:12

ja mam tak samo i mi to nie przeszkadza. tylko lekkie zdziwienie gdy to pierwszy raz zauwazylem :lol:
hawczyn - Wto Lip 08, 2008 22:15

czyli spoko można przyjąć że to wada fabryczna :razz: :mrgreen: niegrożna ale dziwna :mrgreen:
tommy45 - Wto Lip 08, 2008 22:32

U mnie to tez sie nie dociska :) Moze w zadnym roverku sie nie dociska ?
niuton - Sro Lip 09, 2008 09:07

Jezeili z moim przypadkiem uznamy że w takim razie w Roverku to reguła to chyba jest to reguła bo u mnie to samo. (R25)
Dodakowo co troche mnie denerwuje przednia kierowcy jest troche "luzna" (na w pół otwarta przy zamykaniu drzwi tak sie jakby giba, no przy zamknieciu słychac ze ma luzy- od czego to sie dzieje, czy to tez normalne?)

coldmanns - Sro Lip 09, 2008 10:31

Mam to samo, jak jestotwarta to jest tam szpara taka na kilka mm. Pytalem znajomego mechanika bo nie wiedzialem co jest nie tam (mam tego roverka od 12 dni) i bylem zdrowo zdziwiony.
Powiedzial ze pierwszy raz cos takiego widzi. Rozebral drzwi i powiedzial ze chyba tak to ma byc bo szyba nie jest prosta tylko tak jakby wygieta i jak opada to robi sie luz.
Hmmm,... no niby ok, tylko dlaczego w innych autkach z tez wygietymi szzybami tak nie jest?

R-200 - Sro Lip 09, 2008 18:02

Szyba jak się żle domyka to można to wyregulować odpowiednim ustawieniem mechanizmu. Jeśli się porusza to może być lużne mocowanie. :/
Ukasz - Sro Lip 09, 2008 18:19

Ale to normalne,że wilgoć się zbiera wewnątrz drzwi.
Nawet gdyby szyby dolegały, to wewnątrz zbiera się moda która ucieka takimi otworami u dołu drzwi.

Kozik - Sro Lip 09, 2008 21:03

Moja teoria to wina "zimnego łokcia" te części co powinny dolegać do szyby u mnie są delikatnie mówiąc upośledzone, po podłożeniu pod maskownice lusterka kawałka gumy, dolega do szyby i wyciera wodę. Ale w drzwiach pasażera jest gorzej i nie da rady tego nareperować ;/