Zobacz temat - [R400] Płyn chłodzący
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Płyn chłodzący

danieleczek - Czw Lip 10, 2008 20:08
Temat postu: [R400] Płyn chłodzący
Jesli mam obecnie plyn chlodzacy -35 stopni to grozi to czyms powazanym i musze go zmieniac na letni?
kasjopea - Czw Lip 10, 2008 21:02

na moje to tego płynu nie ma w wersji letniej i zimowej :roll:
danieleczek - Pią Lip 11, 2008 08:29

nie wiem, pisze mi tam na plastikowym opakowaniu -35 stopni i jest jakas śnieżka namalowana ;) dlatego mnie to zastanowilo...
NEOSSS - Pią Lip 11, 2008 08:40

kasjopea, płyn chłodzący występuje w wersjii letniej i zimowej...
danieleczek, moim zdaniem płyn powinnieneś zmienic ponieważ przy upale +30 stopni płyn zimowy nie ma swoich wartośći chłodniczych i opływowych co płyn letni...

Zukowaty - Pią Lip 11, 2008 08:57

Plyn zimowy nie jest takim dobrym przewodnikiem ciepla i dlatego przegrzewasz silnik.Juz kiedys ktos napisal ze ma wlany sam koncetrat i tz bylo cos kolo -30 stopni wtedy.Silnik jak mu sie zagrzal to az ciezko chodzil.Zmien lepiej na letni albo go chociaz rozrob tak zeby mial wlasciwosci podobne do letnich plynow.
Lechos - Pią Lip 11, 2008 09:54

Przyznam sie szczerze, ze ja tez sie nie spotkalem z plynami chlodzacymi letnimi. Kazdy plyn jaki widzialem (pomijajac koncentraty) jest do minus ilus tam stopni.
kasjopea - Pią Lip 11, 2008 15:59

NEOSSS napisał/a:
płyn chłodzący występuje w wersjii letniej i zimowej...

czy możesz podać link do jakiejś strony gdzie są opisane takie płyny?
Na moim (borygo eko) stoi jasno, że chroni przed krystalizacją w zimie i przed przegrzewaniem w upały

Ciufa - Pią Lip 11, 2008 16:28

Zukowaty napisał/a:
Plyn zimowy nie jest takim dobrym przewodnikiem ciepla i dlatego przegrzewasz silnik.

jakos jeszcze nie przegrzałem silnika, ba wskazówka temperatury zawsze jest w tym samym miejscu, a mam wlany płyn do -30 stopni

Zukowaty - Pią Lip 11, 2008 17:16

Pozukaj sobie tamtego tematu.Tam masz wszystko wyjasnoione.Temp Ci z chlodnicy podaje a nie z bloku :shock: :?: Nie dlatego sa plyny zomowe iletnie ze ktos mial taki kaprys albo zeby bylo drozej.
Lechos - Pią Lip 11, 2008 19:06

kasjopea napisał/a:
czy możesz podać link do jakiejś strony gdzie są opisane takie płyny?

tez z niecierpliwoscia poczekam.
Panowie..... moze sie komus z plynami do spryskiwaczy pomylilo, bo tam napewno sa letnie i zimowe :)

hoosar - Pią Lip 11, 2008 19:11

Nie przejmuj sie tym plynem, praktycznie wszyscy jezdza caly rok na zimowym.
kasjopea - Pią Lip 11, 2008 19:12

Zukowaty napisał/a:
Pozukaj sobie tamtego tematu

nie znam tego tematu i nie chce mi się szukać, ale sam napisałeś, że osoba ta miała wlany koncentrat, a to co innego