Zobacz temat - [R25] Wymiana podnośnika szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Wymiana podnośnika szyby

firefighter - Wto Lip 15, 2008 14:06
Temat postu: [R25] Wymiana podnośnika szyby
Jak zdemontować tapicerkę drzwi kierowcy w R25 3D ?
Widzę w prawym górnym rogu kołek i w prawym dolnym wkręt co dalej?
Czy trzeba wymontować klamkę wewnetrzną ?

Dolt - Wto Lip 15, 2008 14:36

Więc tak: musisz zdjąć plastik z klamki(tylko ostrożnie, delikatnie podważ czymś cienkim i nic na siłę). Po zdjęciu masz trzy śruby, następną masz w lewym dolnym rogu i na gorze po prawej. Trzeba też zdjąć plastik od klamki. Potem ciągniesz do siebie i do góry i masz zdjętą tapicerkę :mrgreen:
firefighter - Wto Lip 15, 2008 15:08

Dolt napisał/a:
Więc tak: musisz zdjąć plastik z klamki(tylko ostrożnie, delikatnie podważ czymś cienkim i nic na siłę). Po zdjęciu masz trzy śruby, Trzeba też zdjąć plastik od klamki. i :mrgreen:

Czy w obu wypadkach mówisz o klamce wewnętrznej czy o uchwycie drzwi?
Trzy śruby są pod plastikiem klamki?

Dolt - Wto Lip 15, 2008 15:26

Trzy śrubki będziesz mieć pod plastikiem uchwytu oraz musisz zdjąć plastik od klamki bo inaczej nie ściągniesz tapicerki.
firefighter - Wto Lip 15, 2008 16:04

OK dzięki
lineumaciel - Wto Lip 15, 2008 16:08

Masz zdjęcia klamek oraz śrub mocujących to akurat 5d ale klamki są takie same jak w twoim
niuton - Wto Lip 22, 2008 00:53

Jak poszła wymiana? Tez przymierzam sie do rozebrania tapicerki bo lekko mi cos trzeszczy na dziurach i odgłosy wydobywaja sie z tamtąd (plastiki jakies) Trzeba by wyciszyc domowymi sposobami, no i cos z podnosnikiem szyby kierowcy jest nie tak, szyba nie trzyma sie tak jak powinna jak jest lekko opuszczona (lata) i przy obnizaniu na poiczatku wykonuje taki centymetrowy skok z charakterystycznym dla niej dzwiekiem co normalne nie jest :) Dlatego pytam.
firefighter - Wto Lip 22, 2008 07:15

Zakupiłem nowy podnośnik wymieniłem i wszystko OK :ok:
niuton - Wto Lip 22, 2008 10:50

Ile dałes za taki podnosnik?
firefighter - Wto Lip 22, 2008 11:03

Allegro 170 zł z przesyłką pobraniową