Zobacz temat - [R416] Poradźcie bo coś z obrotami.........
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Poradźcie bo coś z obrotami.........

vanderwacho - Pon Lip 21, 2008 00:17
Temat postu: [R416] Poradźcie bo coś z obrotami.........
Witam. 3 tygodnie temu kupiłem 416. Ostatnio ruszając w korku ( jedynka non stop) roverek zaczął się skakac, prychac i hałasowac jak traktor. Przejechałem tak kawałek, znowu stop i nastepnie ruszył i znowu to samo. Za 3 razem już wszystko OK.
Nadmieniam ( zapewnienie poprzedniego właściciela, klubowicza) że w zeszłym roku była wymieniana uszczelka pod głowicą a sama głowica planowana.
Czym to może by spowodowane? Bo i ostatnio zauważyłem troszkę wody w rurze wydechowej.
Ale to na pewno woda z rury się skropliła. A może to silniczek krokowy? Bo zdarzało się że trzymał 1000-1200 obrotów na rozgrzanym silniku. Po przy gazowaniu na luzie obroty spadały na 900.
Sorki że zawracam gitarę ale dopiero uczę się autka. Notabene jestem nim zachwycony.

Primo - Pon Lip 21, 2008 11:22

Woda w rurze wydechowej to normalka niższa temperatura na zewnątrz i masz wodę w układzie wydechowym :) Silniczek krokowy trzyma podwyższone obroty tylko na zimnym silniku (tzw ssanie) jeśli mówisz ze na rozgrzanym silniku wieszająca Ci sie obroty to może być to przyczyna zacinającej sie przepustnicy jeśli masz plastikowa to częsty objaw tych przepustnicy lub samego czujnika położenia przepustnicy. Przytaja na forum dużo było na temat przepustnicy i problemami z tym związanymi (brak mocy, zwiększone spalanie, szarpanie i wiele rożnych objawów). Np. http://forum.roverki.eu/v...3366628d#232551 Po zmianie przepustnicy problem powinien zniknąć ale najlepiej znajdź kogoś i podmień przepustnice żeby sie upewnić. Przepustnica aluminiowa obecnie na rynku części używanych to towar deficytowy i dość drogi (200-250 zł). Czasami takie objawy szarpanie i prychanie może być spowodowane uszkodzoną sondą lambda. Jak coś to mogę podać namiary na gościa co sprzedaje części i to w rozsądnych cenach. Pozdrawiam