Zobacz temat - jak ustawić wzmacniacz ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - jak ustawić wzmacniacz ?

fisha - Czw Lip 24, 2008 08:43
Temat postu: jak ustawić wzmacniacz ?
Witam wszystkich !
Zmontowałem zestaw u-Dimension Jr.4-300 + DLS RS6A + Intertechnik mds08 i tu pojawił się problem wynikający z mojej niewiedzy. Otóż jak optymalnie skonfigurować ustawienia wzmacniacza (filtr LP; filtr HP; Freq; Gain) ? Jeśli możecie coś doradzić to bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
bartek

michone - Czw Lip 24, 2008 10:47

no to lecimy :) zakladajac ze gain to tarcza zegara to zaczyna sie 7:30 a konczy na 4:30

na radiu wszystko na 0, żadnych filtrow ani nic. Radio sciszone na maxa.

Ustawienia DLS r6a : Z tego co widac to one spokojnie ciagna do 80hz ja ustawil bym filtr HP (górno przepustowy) na 95-100hz ze wzgledu na to ze it przy tej czestotliwosci ma mala górke i tak bedzie glosniejszy. Gain na godzine 15:00

Ustawienia IT MDS08 : oczywiscie w mostku gain na godzine 13:00 LP na 100-105hz

Zalaczenie radia i danej muzyki nie przekraczac 75% na glosnosci radia. sprawdzic jak dziala. Jesli bas slabo slyszalne gain na wzmaku do godziny 14 (nie przekraczac godziny15)

Wedlug mnie powinno byc ok, jesli bas bedzie sie zdecydowanie wywyższal przesunac gain na dls na 16 a na IT zotstawic 14 lub 13. To jednak trzeba sprawdzac na sluch. Najlepiej nie uzywac "loudnessa" itp bo to wprowadza zniekształcenia.


Sorry Bartek ze wczesniej nie dalem rady ale troche sprawy mi sie nagmatwaly :/

fisha - Czw Lip 24, 2008 11:21
Temat postu: Witam Serdecznie
Witaj Michał !
Wiedziałem, że na Ciebie zawsze można liczyć choć obawiałem się że wyjechałeś na saksy...
Biorę się dziś za ustawianie. Rozumiem, że FREQ to ustawienia Hz..?
W końcu mam co chciałem i zrobiłem tak jak mówiłeś Sub na mostek dls-y i heja...
Dam znać jaki efekt. Jeszcze raz WIELKIE dzięki. Pozdrawiam,
bartek