Zobacz temat - [R416] Problem z czujnikiem temperatury
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problem z czujnikiem temperatury

bobi_vip - Wto Sie 05, 2008 14:37
Temat postu: [R416] Problem z czujnikiem temperatury
Witam otóż mam taki problem, że wskazówka od temperatury silnika raz pokazuje temperature a raz nie, poprostu sobie tak skacze. Chcę wymienić ten czujnik ale nie wiem dokładnie który, bo tam są dwa koło siebie. Wiem, że jeden jest od wentylatora to jest ten bliżej chłodnicy a drugi jest obok skierowany ku dołowi, więc jeśli wskażecie który będe bardzo wdzięczny. Aha i jeszcze jedno pytanko czy ten czujnik którego link podam będzie się nadawał bo w opisie pisze że niby pasuje ale wole was spytać o zdanie.
to ten czujnik

Brt - Wto Sie 05, 2008 14:52

Odepnij kabelek od jednego z nich i przytknij do masy. Jeśli wskazówka powędruje na górę skali to znalazłeś właściwy czujnik ;) Jeśli włączy się wentylator, to znaczy że to nie ten czujnik ;)
firefighter - Wto Sie 05, 2008 15:05

Ja też już o to pytałem i koledzy zawsze odpowiadali że do czujnika biegnie tylko jeden kabelek a nie dwa jak w linku który podałeś.
bobi_vip - Wto Sie 05, 2008 16:00

firefighter masz chyba racje bo do jednego czujnika faktycznie podłączony jest tylko jeden kabelek więc prawdopodobnie to ten. Może prawidłowy czujnik znajde na intercars.

[ Dodano: Sro Sie 06, 2008 09:10 ]
No mam mały problem bo nigdzie nie moge znaleźć tego czujnika. Wie ktoś może gdzie można go dostać.

kris88 - Sro Sie 06, 2008 10:47

Są dwa czujniki:
1. Na wskaźnik na desce
2. Na wentylator chłodnicy (przy włączonym silniku jak odepniesz wtyczkę wentylator zacznie się kręcić - uwaga na palce)

oprawca_1978 - Czw Sie 07, 2008 09:38
Temat postu: Re: [r416 1.6 si 97r] Problem z czujnikiem temperatury
bobi_vip napisał/a:
Witam otóż mam taki problem, że wskazówka od temperatury silnika raz pokazuje temperature a raz nie, poprostu sobie tak skacze. Chcę wymienić ten czujnik ale nie wiem dokładnie który, bo tam są dwa koło siebie. Wiem, że jeden jest od wentylatora to jest ten bliżej chłodnicy a drugi jest obok skierowany ku dołowi, więc jeśli wskażecie który będe bardzo wdzięczny. Aha i jeszcze jedno pytanko czy ten czujnik którego link podam będzie się nadawał bo w opisie pisze że niby pasuje ale wole was spytać o zdanie.
to ten czujnik


Jeśli raz pokazuje, a raz nie - to ewidentnie wina leży w linii czujnika pomiędzy nim, a wskaźnikiem na desce. Proponuję sprawidzić złączkę czunika, zapewne to ona niekontaktuje, a od tego czujnik raz wskazuje temp a raz nie.
Bardzo wątpię, żeby padł sam czujnik, choć to możliwe. Ja kiedyś swój rozwaliłem (za mocno dokręciłem i się rozsypał). Ze środka wypadł stosik pasylek węglowych i sprężynka. O dziwo, czujnik w silniku Rovera był polski, PAFAL. Podobno Pafal robi bardzo dobre czujniki. Kupiłem nowy za 25 PLN i już.
Możliwe, że też złączka przy desce rodzielczej samochodu się poluzowała i od tego jest problem. Wg mnie - to sprawa prosta, wina linii sygnałowej czujnika temp. cieczy silnika.

bobi_vip - Pon Wrz 01, 2008 10:12

No to znowu ja. Pisałem do tomateam i niby jest taki czujnik o numerze YCB100420 z niebieską wtyczką ale jest troche drogi. Oprawco gdzie kupiłeś ten swój za 25 zeta byłbym ci bardzo wdzięczny.