Zobacz temat - [R200 1.1 1999] Bezpiecznik świateł stop i cofania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.1 1999] Bezpiecznik świateł stop i cofania

slaszysz - Pią Sie 08, 2008 16:02
Temat postu: [R200 1.1 1999] Bezpiecznik świateł stop i cofania
Witajcie!

Mam ostatnio problem z bezpiecznikiem świateł stop (i cofania). Otóż w ciągu miesiąca przepalił mi się już 2 razy. Wymieniłem żarówki, bo jedna była trochę przydymiona od środka, ale to nic nie dało. Wczoraj zmieniłem bezpiecznik ponownie i patrzę dziś - znów przepalony.

Na co zwrócić uwagę jeszcze, co wyczyścić? Wiem, że do wyczyszczenia jest włącznik stop-ów pod pedałem hamulca, ale może problem leży w światłach cofania?

thef - Pią Sie 08, 2008 16:05

Sprawdź wiązkę klapy tylnej.
slaszysz - Pią Sie 08, 2008 16:51

thef napisał/a:
Sprawdź wiązkę klapy tylnej.

No tak, całkiem zapomniałem, że tam też jest światło stop. :) Przy tylnych światłach też jest jakaś kostka, tylko nie wiem czy to się da rozebrać.

Ukasz - Pią Sie 08, 2008 18:44

thef napisał/a:
Sprawdź wiązkę klapy tylnej.

I ja stawiam na to w 100 %
Nie szukaj nigdzie indziej tylko tu.

slaszysz - Pią Sie 08, 2008 19:31

Zauważyłem, że w klapie nie świeciły się 3 żarówki. Trochę nimi poruszałem i teraz już działają. Ale to raczej nie była przyczyna.

A z tą wiązką, to chodzi o sprawdzenie w okolicy zawiasu klapy, gdzie jest gumowa osłona?

Ukasz - Pią Sie 08, 2008 19:59

slaszysz napisał/a:
Zauważyłem, że w klapie nie świeciły się 3 żarówki. Trochę nimi poruszałem i teraz już działają. Ale to raczej nie była przyczyna.

A z tą wiązką, to chodzi o sprawdzenie w okolicy zawiasu klapy, gdzie jest gumowa osłona?

Jak otworzysz klapę bagażnika to jest ta wiązka w gumowej rurce po prawej stronie.

slaszysz - Nie Sie 10, 2008 11:54

Sprawdziłem, co tam jest pod gumową osłoną - osłona jednego kabelka wygląda na pękniętą, ale sam przewód raczej nie.
Tak się zastanawiam czy to nie dlatego, że jak parkuję to zostawiam auto na wstecznym biegu - bezpiecznik jest ten sam od świateł stop i cofania. No, ale niby zasilanie jest wyłączone wtedy...

thef - Nie Sie 10, 2008 12:01

slaszysz napisał/a:
osłona jednego kabelka wygląda na pękniętą, ale sam przewód raczej nie
Kabelek lubi pękać w środku, pod izolacją. Najlepiej sprawdź w rave od czego ten kabelek, który ma uszkodzoną izolację, jeżeli będzie związany z tym bezpiecznikiem, to na 100% ma przebicie ;) .