Zobacz temat - Wzmacniacz antenowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Wzmacniacz antenowy

KRYS - Pon Sie 18, 2008 20:55
Temat postu: Wzmacniacz antenowy
Czy ktoś wsadził cos takiego do swojego autka i czy faktycznie lepiej sciąga stacje radiowe?

http://www.allegro.pl/ite...radia_20db.html

martinezz - Sro Sie 20, 2008 08:52

Ja kupilem nieco inaczej wygladajacy, ale dziala - jest znacznie lepiej niz bylo.
czort - Sro Sie 20, 2008 14:48

Nie wierzę w takie cuda!!!
Lepiej markowe radio antena dobrze podłączona i napewno nic nie będzie szumieć zanikać.
Miałem zwykłego Kenwooda takie stare teraz koszt chyba z 60zł i w nim radio odbierało bez zadnych zaklucen (w miescie miedzy budynkami)

W/G mnie żadne radia z mp3 i tego typu z biedronki, Plusa- ani żadne wzmacniacze.

KRYS - Sro Sie 20, 2008 16:49

czort,

To są twoje przeczucia czy posiadasz wiedze lub doswiadczenia z w/w tematu?

czort - Sro Sie 20, 2008 18:22

Wiedzy może az takiej nie mam!!!
Ale przerabiałem juz kiedyś ten problem miałem nie firmowe radio i stacje zanikały montowałem wzmacniacz nie taki jak Ty podajesz ale pewnie podobne zasady. nic nie dawało może troszeczkę ale stacje jak zanikały między murami tak zanikały.
Miałem też problemy z przebiciem silniczków wycieraczek kierunków dodawania gazu wszystko było słychac w głośnikach.
Wówczas polecano mi jakieś tam filtry tłumiace takie zakłucenia.
Nic one nie dały .
Radia firmowe mają lepszą głowice do odbioru stacji fal raczej robione są na jakość nie na ilość.

Ale to tylko moja sugestia moje przezycie z takim problemem.

Jak chcesz napisz mi jakie masz radio w aucie że nie chce odbierać czysto stacji???

marcinmarcin - Czw Sie 21, 2008 08:55

czort napisał/a:
Jak chcesz napisz mi jakie masz radio w aucie że nie chce odbierać czysto stacji???

To nie musi być wina radia, w poprzednim aucie na długiej, elektrycznie wysuwanej antenie miałem lepszy odbiór, niż w MG na tym kawałku drucika wystającym z dachu... Sprawdzone na kilku radiach z wyższej półki. Fakt że np. Clarion jest trochę bardziej czuły niż Sony, ale tu już różnice są minimalne

KRYS - Czw Sie 21, 2008 11:06

No własnie o to chodzi ze radio ok tylko antene skróciłem i teraz słabiej ściaga stacje radiowe.

Gdy wjade w teren mocno zabudowany lub zalesiony robi sie problem

I moje pytanie czy ten wzmacniacz wzmacnia to co ściągnie antena i podaje do radia czy poprawia siłe ściągania fal radiowych

Brt - Czw Sie 21, 2008 11:12

Wzmacniacz zawsze wzmacna to co złapie antena, wiec jak antena nałapie szumów to wzmacniacz też je wzmocni ;) Ale jeśli nie kosztuje majątku, to można spróbować. Ja mam coś podobnego (tylko trochę lepsze bo z kablówki :lol: ) wrzucone u siebie. Rewelacji nie ma ale poprawa jest odczuwalna ;)
jasiu87 - Czw Sie 21, 2008 12:01

;P Kolega z Gorzowa mówi że szkoda pieniędzy... fakt wzmacnia sygnał ale to nie znaczy, że złapiesz nowe stacje... sam miałem coś takiego w poprzednim aucie... bez tego bajeru można przeżyć.
martinezz - Pią Sie 22, 2008 16:53

Niektore radia odbieraja lepiej, bo maja wzmacinacz antenowy wbudowany ;) Widzieliscie kiedys obraz w telewizorze z podlaczona antena pasywna, a obraz z antena aktywna...? Wzmacniacz dziala i tyle, a do tego kosztuje 10zl wiec wydatek maly...