Zobacz temat - Pomiar auta z automatem na hamowni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Pomiar auta z automatem na hamowni

riki - Pon Sie 18, 2008 18:54

hmm, tak się zastanawiam, czy z automatem nie ma problemu podczas popmiaru na hamowni. Są jakieś obostrzenia (przeciwwskazania) dotyczące skrzyni automatycznej?
Można również sprawdzić czy trzyma serię?

marcinmarcin - Pon Sie 18, 2008 23:03

riki napisał/a:
hmm, tak się zastanawiam, czy z automatem nie ma problemu podczas popmiaru na hamowni. Są jakieś obostrzenia (przeciwwskazania) dotyczące skrzyni automatycznej?
Można również sprawdzić czy trzyma serię?

Teoretycznie da się, ale z tego co słyszałem (nie mam w tym praktyki) można po pierwsze zajechać skrzynię (zwłaszcza w trakcie pomiaru oporów toczenia), a po drugie ciężko o wiarygodność wyników... ja sobie odpuściłem, mimo że też mnie ciekawi jak wygląda moc auta a mam ręczną skrzynię - jakoś tak szkoda mi auta jak i kasy na hamownię... ;)

maciej - Wto Sie 19, 2008 10:47

marcinmarcin napisał/a:
ja sobie odpuściłem, mimo że też mnie ciekawi jak wygląda moc auta a mam ręczną skrzynię - jakoś tak szkoda mi auta jak i kasy na hamownię...

Eee... Przesadzasz. Przy manualu obciążenia są mniejsze niż przy jednym mocnym starcie ze świateł, a kaska to już inna sprawa. ;)

marcinmarcin - Wto Sie 19, 2008 11:04

maciej napisał/a:
marcinmarcin napisał/a:
ja sobie odpuściłem, mimo że też mnie ciekawi jak wygląda moc auta a mam ręczną skrzynię - jakoś tak szkoda mi auta jak i kasy na hamownię...

Eee... Przesadzasz. Przy manualu obciążenia są mniejsze niż przy jednym mocnym starcie ze świateł, a kaska to już inna sprawa. ;)

Pewnie masz rację, ale jakoś tak nie czuję wewnętrznej potrzeby... dupohamownia jak na razie wyrzuca satysfakcjonujący rezultat w postaci banana... na paszczy oczywiście... :D