Zobacz temat - [R45] Rozrząd i pompa wtryskowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Rozrząd i pompa wtryskowa

wtwisnia - Nie Sie 31, 2008 14:29
Temat postu: [R45] Rozrząd i pompa wtryskowa
Witam!!! trochę zmienię temat wybaczcie, jestem nowym użytkownikiem forum i i strony ROVERki.pl. Mam pytanko otóż kupiłem sobie samochodzik marki rzecz jasna rover 45, zanim zostałem szczęśliwym posiadaczem tego samochody to wyświetlał się jakiś błąd z komputerem. Pojechałem do warsztatu w którym wykryto 3 błędy które skasowano i jest ok, nic się nie dzieje z samochodem jeździ się dobrze, ale nie oto mi chodzi. Po kupnie samochody wziołem się za wymianę paska rozrządu (zrobił to mój tata który z zawodu jest mechanikiem) wymiana poszła w 100% ok samochód jeździ sprawnie :) a w warsztacie w którym podłączono moje auto pod komputer stwierdzono nie wielką wadę pompy paliwa która rzekomo po wymianie paska rozrządu się przestawiła i jest niby sprawna lecz do regulacji (samochód podczas jazdy nie daje znaków jakichkolwiek usterek silnik pracuje równo itp.). CZY JA MAM PŁACIĆ ZA REGULACJĘ TEJ POMPY CZY MECHANIK CHCE SOBIE NA MNIE ZAROBIĆ... PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ Z GÓRY DZIEKI I POZDRAWIAM WSZYSTKICH.
tetryk - Nie Sie 31, 2008 14:37

jeżeli pompa jest do regulacji to trzeba to zrobić-jeżeli twój ojciec jest mechanikiem to powinien wiedziec że jazda z nieprawidłowym kątem wtrysku w dieslu (bo przypuszczam że masz diesla....)w najgorszym wypadku może grozić wypaleniem dziur w tłokach...
p.s.
Tak na marginesie to w dobrym zwyczaju na tym forum jest zapoznanie się z obowiązującymi zasadami-umieszczenie tematu w odpowiednim dziale,w tytule opisanie usterki i jakiego modelu dotyczy,no i najważniejsze-przywitanie się.... :mrgreen:

wtwisnia - Nie Sie 31, 2008 15:04

dzieki za rade apropo moj ojcie z mechanika skaczyl ajkies 10 lat temu wiec wtedy nie bylo komputerow itp w samochodach:)

Wasnie sie zapoznaje z zasadami forum i sie dopiero ucze :P ;)
dzieki jeszcze raz.

thef - Nie Sie 31, 2008 17:47

Wtwisnia, wydzieliłem Twój post i odpowiedzi na niego z innego tematu. Proszę zapoznać się z zasadami tworzenia wątków i zadawania pytań. Proszę również o edycję tematu i wpisanie w nawiasie oznaczenia typu silnika i rocznika samochodu.