Zobacz temat - [R75] Spryskiwacze - podgrzewanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Spryskiwacze - podgrzewanie

timba - Nie Sie 31, 2008 21:59
Temat postu: [R75] Spryskiwacze - podgrzewanie
Po zdjęciu maty wygłuszającej zauważyłem, że od spryskiwaczy wychodzą kabelki z jednego
jeden a z drugiego dwa ale są przycięte. Do czego służą? gdzie je podłączyć?.Dlaczego pół
spryskiwacza jest przezroczysty ?

Pozdrawiam
------------------------
Timba
R75 CDT.2.0. 2000r

argail - Nie Sie 31, 2008 22:14

Zapewne chodzi Ci o podgrzewanie spryskiwaczy ... Dlaczego masz to odłączone - powinieneś wiedzieć sam, lub osoba która sprzedała Ci samochód.
Reszta Twojego posta jest niezrozumiała.

timba - Pon Wrz 01, 2008 10:36

Myslę że Argail ma rację że to są podgrzewacze ale gdzie je podłaczyć tzn.ten jeden kabel
bo ten drugi musi zapewne być połączony z kablem od drugiego spryskiwacza.
Z tą połową przezroczystego spryskiwacza to przesadziłem.ale jest to wąski paseczek z
tworzywa przezroczystego patrząc od przodu samochodu reszta jest chromowana.
Samochód sprowadziłem z Niemiec tak więc posiadałem 0 informacji o usterkach.

Porada: uważajcie przy demontażu i montażu spryskiwaczy oraz przy myciu maski bo
spryskiwacz jest na plastikowej rurce gwintowanej dokręcany nakrętką mi ta rurka pękła
jak zachaczyłem spryskiwacz przy myciu. Skleiłem kropelką i trzyma

-----------
Timma R75 CDT 2.0 2000r

kris-tofer - Sro Wrz 16, 2009 09:20

Chciałbym wznowić ten temat. Wyczytałem w instrukcji, że to podgrzewanie spryskiwaczy włącza się wraz z włączeniem się podgrzewania tylnej szyby i lusterek bocznych.
Problem jest taki, że u mnie jest na spryskiwaczach kostka elektryczna czy coś w tym stylu do podłączenia ale kabelków niestety brak. Mniemam, że mogło być to wyposażenie dodatkowe, które akurat ja chciałbym mieć :)
Czy wie ktoś, jak i gdzie to podłączyć, żeby działało? dzięki za jakiekolwiek sugestie.

sknerko - Czw Wrz 17, 2009 09:40

obrazki z Rave
Colin1488 - Czw Wrz 17, 2009 12:32

Moim zdaniem jak pol spryskiwacza jest przezroczyste a pol chromowane to ktos sobie zalozyl spryskiwacze z diodami. Takie niby tuningowe.A ze to nielegalne to pewnie odczepil.

[ Dodano: Czw Wrz 17, 2009 12:35 ]
http://moto.allegro.pl/it...ue_led_vat.html

lipa0210 - Pon Wrz 21, 2009 23:52

jeśli chcesz wiedzieć to podłączenie tych sprysków mieści się pod prawym przednim błotnikiem, mniej więcej nad małym kieruneczkiem błotnika
kris-tofer - Wto Wrz 22, 2009 13:11

Ok będę szukał takiego podłączenia - dzięki lipa0210, i sknerko, za informacje.