Zobacz temat - [R214] Gdzie są bezpieczniki? Świeci sie ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Gdzie są bezpieczniki? Świeci sie ABS

memphisto - Nie Wrz 14, 2008 15:10
Temat postu: [R214] Gdzie są bezpieczniki? Świeci sie ABS
Witam, szukałem na forum przez opcje szukaj wpisałem złowo bezpieczniki i nic nie znalazlem =/

Swieci mi sie ciagle kontrolka ABS i stwierdzilem, ze zaczne od wymiany bezpiecznika z ABS'a tylko nie mam pojecia gdzie one sa?

rafalskorupski - Nie Wrz 14, 2008 15:15

W 414 sa pod maska po prawej stronie na gorze przy szybie w takim plastikowym czarnym pudelku. Podejrzewam ze w 214 moga byc dokladnie w tym samym miejscu chociaz pewnosci nie mam ale sprawdz..
memphisto - Nie Wrz 14, 2008 15:30

okej postaram sie dzis sprawdzic czy sa gdzies pod maska :)) jednak gdyby ktos wiedzial dokladnie co i jak prosze o info

ps. a moze jakas przyczyne znacie dlaczego mi sie swieci kontrolka abs?

coldmanns - Nie Wrz 14, 2008 15:32

bezpieczniki sa pod kierownica.
Dokladnie jak spojrzysz pod kierownice, to masz tak jakby plastikowa oslone z trzema plastikowymi srubami.
Trzema te srubki przekrecic i pokrywa otwiera sie.
Tam sa bezpieczniki.
Szerokosci!

memphisto - Nie Wrz 14, 2008 15:38

jeszcze mam pytanie w kabinie tez sa bezpieczniki ?
coldmanns - Nie Wrz 14, 2008 15:46

no mowie ze w kabinie, pod kierownica za taka plastikowa oslonka z trzema srubami tez plastikowymi.
Schyl sie pod kierownice i zobaczysz!

Brt - Nie Wrz 14, 2008 15:50

bezpiecznik od ABSu jest pod maską obok akumulatora i komputera silnika. Ale skoro świeci Ci sie kontrolka ABSu to raczej bezpiecznik jest OK. Stawiam na problem z czujnikami ABSu lub przewodami do nich. Sprawdź czujniki omomierzem (miedzy 1 - 2 komy powinno być) oraz przewody do czujników i złaczki.
teusz - Nie Wrz 14, 2008 15:53

witam, bezpiecznuk ABS znajduje sie pod maska jak otworzysz to po prawej stronie... zobacz na zalaczonym obrazku...
coldmanns - Nie Wrz 14, 2008 16:10

memphisto, zmien moze temat na cos w stylu, swieci sie kontrolka abs-u.
Wtedy, moze bedzie wieksze zainteresowanie.

A co do tega abs-u to wydaje mi sie ze czujniki sa powodem awarii a nie bezpiecznik.
Tak jak napisal BRT.

powodzenia!

memphisto - Nie Wrz 14, 2008 16:39

a jak zobaczyc czy bezpiecznik nie jest przepalony ??
coldmanns - Nie Wrz 14, 2008 16:43

w bezpieczniku jest taka blaszka (jak jest peknieta to jest przepalony)
Konkretnie to bezpiecznik sam w sobie jest jedna blaszka i jak jest ona plepalona to znaczy ze trzeba go wymienic.
Aby to zobaczyc to trzeba go wyjac (choc niektore rodzaje bezpiecznikow sa tak zrobione ze z gory ta blaszke widac i nie trzeba go wyciagac).

memphisto - Nie Wrz 14, 2008 16:47

Dzieki, juz 2 raz mi pomogles, 2 raz sie odwdzieczam :)) za 2h mam trase do reala to sobie na parkingu wszystko posprawdzam co i jak :)
BetJar - Nie Wrz 14, 2008 16:59

memphisto napisał/a:
a jak zobaczyc czy bezpiecznik nie jest przepalony

to proste: omomierzem lub baterią i żaróweczką
coldmanns napisał/a:
wyjac

coldmanns napisał/a:
no mowie ze w kabinie, pod kierownica za taka plastikowa oslonka z trzema srubami tez plastikowymi.

coldmanns - BŁAGAM Cię pisz z polską czcionką bo oczy bolą (prawy alt+litera)
inni gotowi pomyśleć że na śląsku nie obowiązuje polska czcionka.
Dzięki.

coldmanns - Nie Wrz 14, 2008 17:04

BetJar, spoko, będę się starał. Ale nie ukrywam, że lepiej pisać bez polskich znaków.
Ps. Wiem jak stawia się polskie znaki :razz:

[ Dodano: Nie Wrz 14, 2008 17:05 ]
memphisto, daj znać co ustaliłeś i czy awaria jest już historią.

memphisto - Pon Wrz 15, 2008 00:04

moim zdaniem niestety awaria jest dopiero poczatkiem...

Wiec oto moje spostrzezenia:

Widoczne jest tylko 1 miejsce gdzie mozna wsadzic bezpiecznik takie białawe pisze na tym 70A MAX i o dziwo mam wsadzone tam 40A taki pomaranczowy (2x wiekszy niz te w kabinie)

ale.... obok tego jest taki prostokad podluzny i ma w sobie wiele blaszek az sie prosi zeby tam cos bylo wpiete... chyba ze tam byl immo bo mam go wypiety, jakies koncepcje ??

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2008 00:19 ]


Nie posiadam tego co jest w miejscu czerwonego koleczka... co to ?? nie mam tam tej wtyczki wsadzonej.. w ogole jej nie mam....

a w miejscu bialego koleczka mam zupelnie inna rzecz mam takie biale cos w co jest wsadzony pomaranczowy bezpiecznik 40A

Zukowaty - Pon Wrz 15, 2008 02:37

memphisto napisał/a:
Widoczne jest tylko 1 miejsce gdzie mozna wsadzic bezpiecznik takie białawe pisze na tym 70A MAX i o dziwo mam wsadzone tam 40A taki pomaranczowy (2x wiekszy niz te w kabinie)

Bo moze byc 40.70 ma byc maksymalnie.Co do reszty z koleczkami blaszkami i prostokatnymi kwadratami :P sie zagubilem.
BetJar co do Ciebie to ja tez wiem jak sie uzywa prawego alt'a ale na wygnaniu jestem i obcy windows bez czcionek :P

leszek95b - Pon Wrz 15, 2008 08:46

memphisto, trochę mało jasny ten opis co do blaszek i kołeczków. Najlepiej jakbyś zrobił fotkę i wrzucił na forum - zobaczymy wtedy co i jak.
R-200 - Pon Wrz 15, 2008 09:48

memphisto napisał/a:


ale.... obok tego jest taki prostokad podluzny i ma w sobie wiele blaszek az sie prosi zeby tam cos bylo wpiete... chyba ze tam byl immo bo mam go wypiety, jakies koncepcje ??

Nie posiadam tego co jest w miejscu czerwonego koleczka... co to ?? nie mam tam tej wtyczki wsadzonej.. w ogole jej nie mam....
Właśnie to jest moduł ABS i jeśli nie masz tam wpiętej wtyczki to nie może działać. Wtyk powinien być w pobliżu, popatrz dobrze, pewnie ktoś go wypiął. :roll:
memphisto - Pon Wrz 15, 2008 11:44

cholera czyli na zdjeciu (prosze powiekszyc) w czerwonym kolku jest modul ABS??

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2008 11:46 ]
piszac prosciej na zalaczanym zdjeciu przezemnie sa 2 kolka zrobione 1 koleczko biale 2 koleczko czerwone

W miejscu kolka czerwonego nie mam tej wtyczki....

natomiast w miejscu kolka bialego mam miejsce na bezpiecznik zamiast tego zoltego czegos

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2008 17:15 ]
wrocilem z pracy zanurkowalem pod maske - zgadza sie mam wypiety modul ABS jednak moi mili ak go wpiac? on pasuje nasadza sie na ok 5 mm i pozniej nie da sie go wcisnac i dzis cykne fotki bo jade zaraz ale nie da sie go wcisnac po prostu z modulu wystaja takie zabki po 3 z kazdej strony na poczatku na srodku i na koncu w wtyczce rowniez jest miejsce na e zabki ale kurcze tylko na te wlasnie 5mm i fizycznie nie ma szans tego upchac.... =///


zrobie zdjecia dzis to wam pokaze.

piter34 - Sro Wrz 17, 2008 10:16

memphisto, jakieś postępy..?
memphisto - Sro Wrz 17, 2008 11:06

tak, udalo mi sie wpiac ten ABS mial w sobie takie cos do wysuwania, i juz zalozylem odrebny temat w ktorym pisze co dolega mojemu ABS'owi

dzieki panowie za pomoc dalem pomogl tym co pomogli :))

geniu - Sob Wrz 27, 2008 16:45

Mi sie Pali abs i wogole go nie ma co moze byc przyczyna?? ile kosztuje nowy abs??
sTERYD - Sob Wrz 27, 2008 17:09

geniu napisał/a:
Mi sie Pali abs i wogole go nie ma co moze byc przyczyna??

skoro świeci się kontrolka to ABS jest wyłączony. Przyczyną może być padnięty jeden z czujników, lub przewód do czujnika, bądź też uszkodzony pierścień ABS rzadziej uszkodzona pompa.
geniu napisał/a:
ile kosztuje nowy abs??

cały zestaw to pewnie kilka tysięcy

R-200 - Nie Wrz 28, 2008 11:33

ABS daje się naprawiać, nie trzeba zaraz wszystkiego wymieniać. Trzeba zrobić diagnostykę by wyłapać usterkę. :lol: