Zobacz temat - jakie CB Radio
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - jakie CB Radio

coldmanns - Wto Wrz 16, 2008 12:00
Temat postu: jakie CB Radio
Witam Was.
Mam pytanie, jakie CB kupić, tak do 300,00zl. ale żeby w tej cenie była już antena.
Co polecacie?
Dodam, że nie chciałbym anteny "masztu", tylko jakieś 30-66cm.
Z góry dzięki za podpowiedzi :smile:

walkie - Wto Wrz 16, 2008 12:43

uniden
piotrekcrash - Wto Wrz 16, 2008 12:56

popieram Uniden, cena jak za tandetną Cobre z allegro a jakość Presidenta
coldmanns - Wto Wrz 16, 2008 13:04

a macie może jakiegoś linka?
nie znam się na tym i chciałbym wiedzieć co kupić i od kogo :cool:

morris - Wto Wrz 16, 2008 13:24

polecam Alan 109 do tego antena Lemm At 900 (75cm) na dzwonku. Legalne i fajnie działający zestawik. Polecam kupować w punktach CB - ceny niewiele się różnią (jak dobrze poszukać) niż na allegro, a lepeiej można dobrać sprzęt i jeszcze zestrojenie w gratisie.
coldmanns - Wto Wrz 16, 2008 13:47

dobra, w takim wypadku mała zmiana.
Gdzie w okolicach Katowic, mogę dostać takowe CB w cenie 300zł z anteną?

mimo66 - Wto Wrz 16, 2008 14:43

Ostatnio jeżdziłem kilka miesięcy po Europie z radyjkiem TTI - 880.
Miałem dokładnie taki zestaw : KLIKNIJ
Tylko koloru srebrnego.
Radyjko sprawuje się znakomicie.
Oprócz podstawowej 40-tki, ma jeszcze częśtotliwości krajów Europy.
Naprawdę uważam że jest godne polecenia.
Jest w nim dużo funkcji rodem z radyjek wyższej półki.
Wszelkie informacje możesz przeczytać tutaj : KLIKNIJ

Twoje okolice:

sklep - hurtownia
Mysłowice
Mikołowska 42b
PN. - PT.
10.00 - 17.00
SOBOTA
9.00-14.00
strojenie i montaż
na miejscu do 16.30


Firma IIA, ul. 1000-lecia Państwa Polskiego 15
41-400 MYSŁOWICE
Hurtownia otwarta:
PN-PT w godz. 9:00 - 17:00

Wodzisław Śląski
ul.Targowa 2
tel: 0-32 455 10 84

:wink:

Revolt - Wto Wrz 16, 2008 17:38

coldmanns, unidena miałem na zlocie w chorzowie wtedy był jeszcze z sirio ml 145 ale antenka jezdzi juz tylko w bagazniku
Tomi - Wto Wrz 16, 2008 19:52

Podłączę się pod temat, ponieważ chciałem zapytać o antenę (radio President Harry II).

Co polecacie??

tommsz - Wto Wrz 16, 2008 20:26

Ja polecam jeśli chodzi o antenę zdecydowanie presidenta ja w tej chwili mam floride jest krótka nie przeszkadza w bagażniku. Miałem i testowałem kilka anten i w końcu wybrałem tą.
Miałem już taką 145 cm zasięg ekstra ale i szumy więc ciągłe grzebanie przy radiu, nie mam asc w Unidenie XL520 (sprawuję się doskonałe). Z anteną florida zasięg w granicach 2-3km mi to zupełnie wystarcza aby unikać niespodziewanego kontaktu z misiakami, no i brak szumów.

maciej - Wto Wrz 16, 2008 21:37

Tomi napisał/a:
Podłączę się pod temat, ponieważ chciałem zapytać o antenę (radio President Harry II).

Czyli masz w końcu to co ja. :)

Ja obecnie używam Wilsona Little Will jako magnesówki (miałeś ją nad morzem tylko z Alanem 27), a na R600 na klapie mam Sirtel Gamma II R na uchwycie SF-40 (niestety 2 dziurki w lakierze) - mieści się bez zdejmowania na każdym parkingu podziemnym.

coldmanns - Wto Wrz 16, 2008 22:43

wielkie dzięki za zainteresowanie tematem.
Z tych wszystkich wezmę sobie unidena.
Teraz zastanawiam się nad antenką.
Chce jakąś niewielka, tak jak pisałem wcześniej - 30-66cm.

mimo66 - Sro Wrz 17, 2008 11:23

Tylko nie daj sobie wcisnąć nawet za 10zł antenki Midland 18-244 to jest naprawdę totalny szajs.
Wygląda to tak : KLIKNIJ

Jeśli zadowala cię 5-6 km to polecam helikala President Florida - 45 cm długości, na magnesie, osiągi gdzieś w tych granicach jakie cie interesują. I jest niebrzydka...

Mała antena to najlepsza z najkrótszych czyli president florida. Jakość za rozsądną cenę. Mierzyliśmy zasięg: pierwsze auto uniden 520 + florida, drugie auto johny II + florida , obie anteny na dachu, zasięg około 6km mierzone po słupkach na szosie. Na mieście tez zasięg wystarczający, krótsza antena to mniej szumów szczególnie w mieście.

:wink:

coldmanns - Sro Wrz 17, 2008 13:30

mimo66, dzięki za podpowiedź. Będę się kierował Twoimi radami :mrgreen:
mimo66 - Nie Wrz 21, 2008 20:50

coldmanns daj znać co kupiłeś i jakie wrażenia.

Kopalnia wiedzy na ten temat(na pewno będziesz miał kilka pytań) :
KLIKNIJ

:wink:

Cyk - Nie Wrz 21, 2008 22:20

Ma pytanie do szanownych kolegów czy może ktoś mi powiedzieć coś na temat tego radyjka. Szukałem opinii na jego temat w necie ale nic nie znalazłem. http://www.allegro.pl/ite...sze_gratis.html
Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

coldmanns - Nie Wrz 21, 2008 22:26

jeszcze nie kupiłem, ale myślę ze do środy się uda:-)
ralfi83 - Nie Wrz 21, 2008 22:42

coldmanns, dobrze koledzy podpowiadaja ja tez mam Unidena i nie narzekam.
coldmanns - Nie Wrz 21, 2008 22:47

no będę kupował w połowie tygodnia, bo teraz to nie wiem co z moim "r" będzie. Jak pojedzie na warsztat we wtorek i okaże się, że uszczelka poszła, to wzasadzie ciężko będzie mi kupić w tym tygodniu CB. Będzie musiało poczekać do następnego.
Cyk - Nie Wrz 21, 2008 22:48

Chciał bym sobie kupić jakieś radyjko do mojego roverka a to by mi wlazło w kieszeń pod popielniczką.

[ Dodano: Nie Wrz 21, 2008 22:50 ]
A ja dopiero co naprawiłem klimę. :smile: Temu patrzę nie tylko na gabaryty ale i na cenę.

ralfi83 - Nie Wrz 21, 2008 22:55

Cyk, unidenek jest maly powinien sie zmiescic
marcinmarcin - Nie Wrz 21, 2008 22:58

tommsz napisał/a:
Ja polecam jeśli chodzi o antenę zdecydowanie presidenta ja w tej chwili mam floride jest krótka nie przeszkadza w bagażniku.

Wozisz floridę w bagażniku? Ja się zastanawiam właśnie nad CB do siebie - ale na magnes jeżdżę za szybko, a dziur wiercić nie mam serca...

Brt - Nie Wrz 21, 2008 23:07

marcinmarcin napisał/a:
ale na magnes jeżdżę za szybko


eeetam ;) najzwyklejszy hustler nie odpadł przy licznikowych 215 ;)

marcinmarcin - Nie Wrz 21, 2008 23:13

Brt napisał/a:
eeetam ;) najzwyklejszy hustler nie odpadł przy licznikowych 215 ;)

Słyszałem gdzieś, że max 150 :mrgreen:

coldmanns - Nie Wrz 21, 2008 23:15

gdzieś ... :/
150/h to w instrukcji (aby odszkodowania nie płacic gdyby spadła. W praktyce jest inaczej :grin:

Brt - Nie Wrz 21, 2008 23:16

moze przy 10kg szpachli na dachu ;) ja akurat na dachu szpachli nie mam :hahaha: magnes spokojnie da radę ;)
ralfi83 - Nie Wrz 21, 2008 23:23

tez mam hustlera na dachu i sie trzyma
Cyk - Nie Wrz 21, 2008 23:27

No aż tak szybko to ja jeździć nie będę bo czasami antena dach mi wyrwie :lol: A tak na marginesie to jaką antenę? Ale z tych tańszych.
mimo66 - Pon Wrz 22, 2008 08:16

Tu masz na temat swojego radyjka.
CB TTI 550
KlIKNIJ

:wink:

Cyk - Pon Wrz 22, 2008 15:35

Dzięki mimo66 tego szukałem. :mrgreen:
Skiba - Pon Wrz 22, 2008 15:39

Tomi napisał/a:
Podłączę się pod temat, ponieważ chciałem zapytać o antenę (radio President Harry II).

Co polecacie??


Sirtel Gamma II R lub Sirio DV-27s (wszystko na uchwycie SF-40)

Z tego co widziałem Maciej ma pierwszą, ja mam drugą ;)

tysszek - Wto Wrz 23, 2008 21:56

A ja mam JOHNNY II ASC albo harry II ASC już nie pamiętam bo od miesiąca leży w starym aucie :(

mam antenkę do tego ml145 na magnesie ale nie jestem zadowolony.
Teraz zamierzam przełożyć to do roverka i już kupiłem sobie uchwyt rynienkowy do klapy, bo po magnesie zostają ślady i mam zamiar zmienić antenkę na President TEXAS 2,08m mój kolega ma i jestem w szoku co ta antena potrafi:D Potem tylko strojenie i będzie śmigać aż miło.

No jeszcze tylko mocowanie radia w samochodzie tak aby nie przeszkadzało nikomu muszę obadać i będzie git :)

Skiba - Wto Wrz 23, 2008 22:07

tysszek, pamiętaj im dłuższa antena tym więcej szumów łapiesz ! Dlatego do długich anten zakłada się mało czułe radia. Tak samo jak do czułych radyjek zakłada się niskoszumowe antenki ;) Tak więc, mam nadzieję, że nie wejdziesz z deszczu pod rynnę.
tysszek - Wto Wrz 23, 2008 22:31

nie powinno być źle.
Podoba mi się też inne radyjko i to już będzie podkład pod nie ale jest drogie i chwilowo nie mogę sobie pozwolić na taki rarytas. Ale po nowym roku kto wie kto wie :)

Przemek_Docent - Sro Paź 08, 2008 16:56

Wiecie może, co ORLEN tu rozdaje za punkty?
Wygląda toto tak:

Mam zamiar wziąć i zastanawiam się, czy to nie jakis najgorszy szitex...

DawidNB - Sro Paź 08, 2008 19:41

Tomi napisał/a:
Podłączę się pod temat, ponieważ chciałem zapytać o antenę (radio President Harry II).

Co polecacie??


w służbowej Yarisce mam i polecam. super radio za wielkie pieniądze niestety.
ale jakość rozmów rewelacyjna. radio pracuje na antenie sirio ml145. i w mieście ok 7 km słychać idealnie

Przemek_Docent - Czw Paź 09, 2008 11:16

Już chyba znalazłem po fotce - to Midland Alan 100 albo 102. Warte to jest coś? :)
Już poczytałem... Słabe... :(

magneto - Wto Paź 14, 2008 12:00

mimo66 napisał/a:
Firma IIA, ul. 1000-lecia Państwa Polskiego 15
41-400 MYSŁOWICE
Hurtownia otwarta:
PN-PT w godz. 9:00 - 17:00
potwierdzam bardzo fachowa obsluga- kupowalem u nich elektronikę i jestem zadowolony
Wazzabii - Czw Paź 16, 2008 00:51

witam wszystkich,

ja mam małe pytanko, kupiłem właśnie Unidena 520XL
ma ktoś takie coś u siebie? gdzie macie zamocowane radyjka? jakieś fotki może ? ja zastanawiam się nad schowkiem u pasażera, bo nie chce zawsze wyciągać radyjka na noc, wole, żeby nie było go widać. Słyszałem że głośnik najlepiej dać pod siedzenie. Choć muszę się pochwalić, że w mojej R400 mam głośniki również w zaślepkach lusterek i myślałem nad ich adaptacją, ale są to pewnie wysokotonówki, więc będzie lipa.
W grę wchodzi raczej tylko nasłuch niż nadawanie.

muszę jeszcze wybrać jakąś antenę, chciałbym coś do 100zł może być używane.
warunek to dobry obszar zbierania, może być maszt, tylko raczej coś na uchwyt, z łatwym demontażem, ponieważ swoją eRke stawiam pod blokiem i nie chcę, żeby antenka zmieniła właściciela. Zastanawiam się nad jakimś uchwytem przy bagażniku, bo słyszałem, że magnesówki rysują lakier.

Co polecacie? jakie sugestie? Uwagi?


pozdrawiam

Yassu - Pon Lis 24, 2008 22:38

Witam wszystkich!
W tym temacie też się podpiąć muszę, ponieważ jestem przed wyborem radia CB i antenki i mam pytanie do szanownych koleżanek, kolegów który zestaw wybrać. Nadmieniam że nie szukam super wypasu za 1000zł tylko radio z anteną max dł. 1m w cenie do 300zł szukając na alledrogo znalazłem takie zestawy:

Zestaw 1:
CB RADIO ONWA MK3 + ANTENA HUSTLER (magnesowa) - 225zł/kpl.
http://allegro.pl/item480...ryg_poznan.html

Zestaw 2:
GAMMA I-AM NB/ANL+ ANTENA WILSON LITTLE WIL - 250zł/kpl.
http://allegro.pl/item487...ant_wilson.html

Z tej racji że w R200 jest dość mało miejsca i nie ma gdzie wsadzić radia, myślę o wsunięcie go pomiędzy siedzenie a "ręczny" dlatego zależy mi na małych rozmiarach radia!!
Proszę o poradę który zestaw lepszy...lub który Waszym zdaniem będzie jeszcze lepszy od w/w :)

Czekam na opinie i porady :)

Pozdrawiam...

Remigiusz - Pon Lis 24, 2008 23:04

Żaden z tych bym nie wydal. dołóż jeszcze z 80zl i kup co dobrego sobie :wink:

http://allegro.pl/item488...tyk_expres.html

Ja mogę to tobie polecić :) Z tego co jeszcze wiem to ONWA Mk3 jest ok ale nie z antena Hustler jakoś się te zestawy nie lubią :cry: Oraz brak RF-Gain i to sie bardzo przydaje :!:

Ja mam Uniden 520 xl i Sirio Ml 145
Mam to teraz tak :wink:







A miałem tak przedtem :cool:

Raptile - Wto Lis 25, 2008 09:24

ja tez będę musiał pomysleć o Cb bokiczowato jak trzeba otwierac okno xD
Yassu - Sro Lis 26, 2008 21:13

Dobra kupiłem Unidena Pro 520 XL + Hustler
Teraz chciałbym się tylko dowiedzieć tak dla jasności...o co kaman z tymi homologacjami i deklaracjami zgodności!! ??
Z góry dzięki za podpowiedzi :)

maciej - Sro Lis 26, 2008 22:00

Poszukaj - opisywane nie raz i nawet na tym forum.
Radio kiedyś było ok, a teraz jest zakaz wprowadzania do obrotu nowych Unidenów, bo kolejne partie nie przeszły testów (podobno po przeniesieniu produkcji z Taiwanu do Chin).

Cyk - Sro Lis 26, 2008 22:03

Ano z tymi deklaracjami to jaja. Zakupiłeś właśnie radyjko, które takowej na dzień dzisiejszy nie posiada. Ale tym się nie przejmuj. Też to radyjko mam i pewno jakieś 60% mobilków. Część z nich pewno te deklaracje ma bo się jeszcze załapali gdy było dopuszczone do sprzedaży. Policja ma tylko możliwość odebrania Tobie radyjka gdyby było podejrzenie iż jest z tzw.rynku wtórnego :lol: (kradzieży).A urząd, który mógł by odebrać za brak deklaracji to Urząd Komunikacji Elektronicznej, a i to martwy urząd. Tu masz deklaracje do unidenka.
Yassu - Sro Lis 26, 2008 22:26

Dzięki Cyk już ją pobrałem i wydrukowałem :P tylko hmm...dlaczego skoro jest niedopuszczalne jest sprzedawane? Na allegro jest tego pełno! Piszą że mają deklaracje zgodności, a jak pytam o homologacje to mi mówią: "Nie ma, poza tym żadne radio nie ma homologacji. jest tylko deklaracja zgodności że to radio nie zagłusza, nie przeszkadza w komunikacji radiotelefonicznej" takie odp. usłyszałem....
Już kupione, niedługo pewnie dojdzie pocztą więc się nie mam już co pierniczyć...

Hmmm...ale w związku z tym policja nic mi zrobić nie może??

Cyk - Sro Lis 26, 2008 22:34

Tylko jeśli padnie podejrzenie, że jest lewe :lol:

[ Dodano: Sro Lis 26, 2008 22:35 ]
W :grin: polsce nie można go sprzedawać a o używaniu nic nie piszą.
Jak chcesz to mam jeszcze instrukcję obsługi.

Remigiusz - Sro Lis 26, 2008 22:41

No to gratuluje zakupu :mrgreen: A tym ze będą kontrolować i z tymi deklaracjami się nie przejmuj, więcej szumu kolo tego niż naprawdę jest. Miej spokojna glowe :razz:
Yassu - Sro Lis 26, 2008 23:23

Cyk będę wdzięczny jak mi prześlesz na maila
yassu82@gmail.com właśnie takową instrukcję obsługi :)

Remi55 oby kolego oby...mam nadzieję, że w razie jakiejś kontroli nie będą się czepiali jakie CB, skąd, czy jest homologacja itd... Chociaż słyszałem że jak miśki stoją długo i nic nie łapią to chwytają właśnie tych z CB i robią trzepanie konkretne auta, nie wiem czy pytają tez o CB, ale takie akcje słyszałem...

Remigiusz - Czw Lis 27, 2008 00:38

Yassu,

Ehh no nie wiem za wielka paranoja :mrgreen: Mnie już ze 3x kontrolowali w Polsce i ani razu o CB nie było mowy. Chodź zawsze wył. CB :razz: żebym Policjanta lepiej zrozumiał :cool: 2x w Austrii i tam się pytali co to jest bo nigdy bata na oczy w samochodzie osobowym nie wiedzieli. Ale o homologacji ani słowa :mrgreen:

I z tego co wiem to jeszcze nikogo kogo ja znam lub ktos kto zna moich znajomych został kiedy kolwiek zapytany o homologacje CB.

Jak się tak boisz to sobie kup panel przedni prezydenta :lol: Pojeździsz chwile z CB i zobaczysz jak jest, ja tez tak jak nie miałem to sie tyle nad tym głowiłem ale potem w praktyce całkiem to inaczej wygląda i sie juz nie ma co głowic. :mrgreen: :wink:

Olo12 - Sro Gru 03, 2008 12:08

o myślicie o takim zestawie ?
RADIO CB ALAN 109 + ANTENA HUSTLER IC100 osobiście nie mam żadnego doświadczenia z CB i chciałbym coś kupić nie drogiego a w miarę dobrego.

morris - Czw Gru 04, 2008 22:07

Olo12 napisał/a:
chciałbym coś kupić nie drogiego a w miarę dobrego.

Polecam więc jak najbardziej Alana 109.

Olo12 - Pon Gru 15, 2008 07:16

morris napisał/a:

Polecam więc jak najbardziej Alana 109.

Dzięki morris kupiłem Alana 109 i działa super.

lesio86 - Czw Mar 12, 2009 17:21
Temat postu: [R200 97r.]
Panowie nie znam się w temacie tyle co czytałem po rożnych forach! Temat obcykany ale prosiłbym o pomoc :wink:
Chciałbym zapytać o Alan 100+, 101, 102. 199a lub cobra ultra III lub tti 770! Jakie radyjko najlepsze i dlaczego :twisted:
Antenka mała i fajna ponieważ nie chce żeby była większa od mojego rovera :mrgreen:
zastanawiam się nad cobra A1500, Sirio AT 100 mag lub Wilson Little Wil! Ktora najlepsza i dlaczego :twisted:
Jeśli polecacie coś innego to podajcie plusy tych wyborów!
Ps. Max cena radia ok 270 zl antena max 140 zl dzieks

ralfi83 - Czw Mar 12, 2009 20:02

Radio CB Uniden 520XL + antena Hustler 1C-100

Mam i nie narzekam

lesio86 - Pią Mar 13, 2009 15:40

Uniden nie ma homologacji wiec...odpada :twisted:

Co sadzicie o zestawie Alan 101 + Wilson Little wil?!

tysszek - Pią Mar 13, 2009 20:14

jeszcze nie spotkałem się aby ktoś sprawdził mi homologacje na radio
piotr8 - Pią Mar 13, 2009 20:51

tysszek napisał/a:
jeszcze nie spotkałem się aby ktoś sprawdził mi homologacje na radio
bo nie sprawdzają :wink:
lesio86 - Pią Mar 13, 2009 23:45

Co sadzicie o zestawie Alan 101 + Wilson Little wil lub sirio 100 mag?!
piotr8 - Sob Mar 14, 2009 19:47

Cytat:
Co sadzicie o zestawie Alan 101 + Wilson Little wil lub sirio 100 mag?!

"minimum" ale jako antymisiek wystarczy

lesio86 - Sob Mar 14, 2009 22:38

piotr8 napisał/a:
Cytat:
Co sadzicie o zestawie Alan 101 + Wilson Little wil lub sirio 100 mag?!

"minimum" ale jako antymisiek wystarczy


Tylko z która antena?!
Alan 101 i Alan 109 to chyba to samo?! Więc obojętnie który kupie?!

piotr8 - Nie Mar 15, 2009 11:06

lesio86, przy takich antenach niewiele sie spodziewaj i niewielka różnica między nimi, poza ceną.
lesio86 - Wto Mar 17, 2009 10:42

http://allegro.pl/item585..._gwarancja.html co o tym radyjku sadzicie i skad ma homologacje :twisted:
Kucza - Sob Sie 29, 2009 13:38

Witajcie :grin:
Widzę, że rozmowa toczy się o antenkach i radiach, więc opiszę mój problem.

Mam w domu dwie antenki, a dokładnie:

Sirio Turbo 800 PL:

· Częstotliwość: 26-28 MHz
· Długość: 840 mm
· Impedancja: 50 Ohm
· Moc: 200 W
· Waga: 0,580 kg
· Regulacja kątu pochylenia
· Możliwość zamontowania na podstawie magnetycznej typ PL

Oraz

SIRIO Mini Snake (Cobra) 27 Mag

Charakterystyka anteny:
Strojenie poprzez pierścień
Waga: 710 g
Wysokość: 690 mm
Rodzaj mocowania: podstawka magnetyczna
Kabel: 3.6m RG58
Materiał anteny: Stal nierdzewna 17/7 PH (bat zwężany)
zakres pochylenia: 180°

Moje pytanie jest takie Która Antenka będzie lepsza (mniej szumów, lepsza siła nadawania - odbioru itp) i jakie radio do niej będzie najlepsze, gdyż muszę dopiero kupić.

Dodam, że jestem laikiem w sprawach dotyczących CB.
Dzięki za pomoc :)