Zobacz temat - [R620] Stuki w przednim zawieszeniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Stuki w przednim zawieszeniu

simion0 - Sro Wrz 17, 2008 10:57
Temat postu: [R620] Stuki w przednim zawieszeniu
Witam
Mamm dziwne stuki w przednim zawieszeniu. Wymieniłem już wachacze górne i dolne łączniki stabilizatora itd. ale mimo to stuka przy np zjeżdzaniu z krawężnika albo np gdy najade na dziurę i gdy koło podskakuje do góry to cisza ale gdy opada to w tedy jest stuk
Nie dobierałem sie jeszcze do amorów czy tam może tkwić przyczyna??
Jezcze zauważyłem dziwny dzwiek (jakby udeżyć czymś w sprężyne) przy skręcie kołami

piter34 - Sro Wrz 17, 2008 10:59

simion0 napisał/a:
Wymieniłem już wachacze górne i dolne łączniki stabilizatora itd.
Cytat:
Wymieniłem już wszystko

Nie chce Ciebie martwić, ale do "wszystkiego" to brakuje sporo, np. wahacze dolne, łączniki stabilizatora, amortyzatory.
Stawiam na wahacze dolne (sworzeń).

maciej - Sro Wrz 17, 2008 11:02

piter34 napisał/a:
Nie chce Ciebie martwić, ale do "wszystkiego" to brakuje sporo, np. wahacze dolne, łączniki stabilizatora, amortyzatory.
Stawiam na wahacze dolne (sworzeń).

Ja bym ZACZĄŁ od dolnych sworzni - jeśli to one stukają, to może spotkać Cię bardzo niemiła niespodzianka - pęknięty sworzeń (a tak kończy się za długie stukanie) = złożone zawieszenie (koło kładzie się poziomo pod autem) - przy małej prędkości to tylko uszkodzenia blacharskie - błotnik, nadkola, drzwi, może słupek, przy większej - utrata kontroli nad autem...

simion0 - Sro Wrz 17, 2008 11:03

Wachacze dolne wymienione
Tak jak pisalem nie wymieniłem jeszcze tylko amortyzatorów
Sprawdzałem w warsztacie który robi zawieszenia i stwiedzili brak gdziekolwiek luzów, dlatego pisze na forum moze ktos ma to samo :( ??

Brt - Sro Wrz 17, 2008 11:04

maciej napisał/a:
pęknięty sworzeń (a tak kończy się za długie stukanie) = złożone zawieszenie (koło kładzie się poziomo pod autem) - przy małej prędkości to tylko uszkodzenia blacharskie - błotnik, nadkola, drzwi, może słupek, przy większej - utrata kontroli nad autem...

patrz ostatni przypadek na Zlocie letnim przy hamowaniu ;) całe szczeście predkośc już była mała ...

maciej - Sro Wrz 17, 2008 11:08

Brt napisał/a:
patrz ostatni przypadek na Zlocie letnim przy hamowaniu całe szczeście predkośc już była mała ...

Albo nie tak dawno R420D Tomi'ego i tu było gorzej, bo nic nie stukało - wada materiału i już - na szczęście też było wolno.

NEOSSS - Sro Wrz 17, 2008 11:19

simion0, Dolne sworznie sprawdz, koncowki drazkow oraz gumy stabilizatora, mozesz takze posprawdzac tuleje drazkow, jezeli wymienia sie zawieszenie to juz robmy wszystko a nie ze to jeszcze wytrzyma 10 tyś a potem kaput bo przez wykonczony jeden material zalezny od drugiego to ten nowy drugi wykancza sie dwa razy szybciej...
simion0 - Sro Wrz 17, 2008 11:21

Wiec nie bardzo wiecie co może być przyczyna?? Tylko mnie straszycie złożeniem się koła
Mama ndzieje ze do tego nie dojdzie ba tak jak pisałem wymieniłem wahacze dolnejak i górne na żadnych sworzniach nie ma luzów.
Wiec chciałem sie teraz dobrac do amortyzatorów. Są tak jakieś łożyska pod kielichami Jest możliwośc ze one przy wiekszym luzie moga dawać tean stłumiony stukot??

piter34 - Sro Wrz 17, 2008 11:45

simion0 napisał/a:
Są tak jakieś łożyska pod kielichami Jest możliwośc ze one przy wiekszym luzie moga dawać tean stłumiony stukot??

Tzw. łożyska amortyzatorów. Tak, one mogą dawać taki dźwięk.

maciej - Sro Wrz 17, 2008 14:06

simion0 napisał/a:
Wiec nie bardzo wiecie co może być przyczyna??

Kryształową kulę zostawiłem w domu. :P
simion0 napisał/a:
Tylko mnie straszycie złożeniem się koła
Mama ndzieje ze do tego nie dojdzie ba tak jak pisałem wymieniłem wahacze dolnejak i górne na żadnych sworzniach nie ma luzów.

Nieee... Napisałeś:
simion0 napisał/a:
Wymieniłem już wachacze górne i dolne łączniki stabilizatora itd.

Gdybyś korzystał ze znaków przestankowych, to może zrozumielibyśmy, że wymieniłeś "wahacze dolne i górne" oraz "łączniki stabilizatora itd.", a tak to tylko zastanawiałem się co to są "dolne łączniki stabilizatora itd.".

piter34 - Sro Wrz 17, 2008 14:34

maciej napisał/a:
a tak to tylko zastanawiałem się co to są "dolne łączniki stabilizatora itd.".

Sam jedyny nie byłeś :lol:

maciej - Sro Wrz 17, 2008 15:38

piter34 napisał/a:
Sam jedyny nie byłeś

Patrząc na różne ciekawe określenia spotykane w opisach "technicznych" czytając to uznałem, że chodzi o łączniki stabilizatora, a że "dolne" - bo są raczej na dole niż na górze samochodu/zawieszenia. ;)