Zobacz temat - [r 220 sdi]Nie otwiera sie tylna klapa!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r 220 sdi]Nie otwiera sie tylna klapa!!

Fargo80 - Sro Wrz 17, 2008 23:55
Temat postu: [r 220 sdi]Nie otwiera sie tylna klapa!!
Witam

o nie dzialajacej wycieraczce i podgrzewaniu tylnej szyby juz czytalem
ale nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim co przytrafilo sie dzis mi

od poczatku jak mam mojego roverka (poczatek tego roku) to nie dzialal spryskiwacz i podgrzewanie tylnej szyby

jakis tydzien temu posluszenstwa odmowila wycieraczka

a dzis ku mojemu zdziwieniu nie dalo sie otworzyc tylnej klapy z pilota co ciekawe kluczyk tez nie pomogl

co moze byc przyczyna czy chodzi o te wiazki kabli czy moze byc cos wiecej??

giewu - Czw Wrz 18, 2008 07:51

Fargo80 napisał/a:
co moze byc przyczyna czy chodzi o te wiazki kabli czy moze byc cos wiecej??

oczywiście od sprawdzenia tej wiązki powinieneś zacząć ... podejrzewam, że 99% Twoich problemów kryje się właśnie tam ;)

Fargo80 - Czw Wrz 18, 2008 15:49

no i sprawa zamka zalatwiona - ale nie do konca :cry:
zamek sie otwiera - rzeczywiscie wiazka - naprawione
wycieraczka - dziala - bezbiecznik sie spalil :lol:
ale spryskiwacz jak nie dzialal tak nie dziala - kable ok bezpieczniki ok ale dalej nic

czy moze jakies dalsze sugestie :idea:

xtek - Czw Wrz 18, 2008 15:56

a slyszysz pompke spryskiwacza? jak nie, to ona bedzie zepsuta.
Fargo80 - Czw Wrz 18, 2008 16:27

nie, nie slysze pompki ale wydaje mi sie ze kiedys ja tam gdzies slyszalem ale calkiem mozliwe ze to pompka aha jeszcze jedno pytanie - gdzie ona jest :idea:
thef - Czw Wrz 18, 2008 16:30

Fargo80 napisał/a:
gdzie ona jest :idea:
Zamocowana w dolnej części zbiorniczka spryskiwaczy.
xtek - Czw Wrz 18, 2008 17:45

a zbiornik spryskiwacza masz przy prawym nadkolu - z przodu
Alexa - Pią Wrz 19, 2008 13:27

Fargo80 napisał/a:
wiazka - naprawione

Mam podobny problem z moim Roverkiem 214i, tz nie działa ogrzewanie i wycieraczka. Ile kosztowała Cię naprawa wiązki?

Co do spryskiwacza to sprawdź czy nie zatkała się dziurka spryskiwacza.

thef - Pią Wrz 19, 2008 13:50

Alexa napisał/a:
Mam podobny problem z moim Roverkiem 214i, tz nie działa ogrzewanie i wycieraczka. Ile kosztowała Cię naprawa wiązki?
Proponuję dać zadanie do zrobienia mężowi/tacie/bratu ewentualnie sąsiadowi ;) . Jeżeli tylko posiadają lutownicę i elementarną wiedzę domowego majsterkowicza, to poradzą sobie z problemem ;) . Dobre piwko, może dwa powinno wystarczyć w ramach zapłaty ;) .
Alexa - Pią Wrz 19, 2008 13:54

thef napisał/a:
Alexa napisał/a:
Mam podobny problem z moim Roverkiem 214i, tz nie działa ogrzewanie i wycieraczka. Ile kosztowała Cię naprawa wiązki?
Proponuję dać zadanie do zrobienia mężowi/tacie/bratu ewentualnie sąsiadowi ;) . Jeżeli tylko posiadają lutownicę i elementarną wiedzę domowego majsterkowicza, to poradzą sobie z problemem ;) . Dobre piwko, może dwa powinno wystarczyć w ramach zapłaty ;) .

Problem w tym, że nie posiadam brata ani ojca a sąsiad, tak samo jak mój luby kompletnie sie na autach nie zna.
Czy taka naprawa jest trudna? Jestem w stanie sama ją przeprowadzić?

thef - Pią Wrz 19, 2008 14:54

Alexa napisał/a:
Problem w tym, że nie posiadam brata ani ojca a sąsiad, tak samo jak mój luby kompletnie sie na autach nie zna.
Czy taka naprawa jest trudna? Jestem w stanie sama ją przeprowadzić?
Nie trzeba znać się na autach. Wystarczy umieć zlutować przewody. Naprawdę wystarczy elementarna wiedza.
Fargo80 - Sob Wrz 20, 2008 17:41

Alexa, pierwsze to sprawdz bezpiecznik od wycieraczki, bezpieczniki sa pod kierownica jest on niebieski 15A, z tego co widzialem u mnie to niebieskie sa dwa wiec nie powinno byc problemu ze zlokalizowaniem, a jesli to niech ktos tam ci zerknir pierwszy lepszy warsztat i chlopaki napewno znaljda

powodzenia