Zobacz temat - [Freelander] Jak dostać się do glośnika w drzwiach?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Jak dostać się do glośnika w drzwiach?

Loczek1234 - Wto Wrz 23, 2008 21:44
Temat postu: [Freelander] Jak dostać się do glośnika w drzwiach?
Witam wszystkich. Mam pytanie jak mam zdemontowac obicie w drzwiach aby dotrzec do glosnika??
piter34 - Sro Wrz 24, 2008 12:53

Ja nie mam pojęcia, ale pamiętam, że ktoś kiedyś podawał link do instrukcji serwisowych LAND ROVER, coś jak RAVE dla ROVERków (i chyba też się to RAVE nazywa).
Loczek1234 - Sro Wrz 24, 2008 17:10

Prosilobym raczej o jakies konkretniejsze odpowiedzi
piter34 - Sro Wrz 24, 2008 17:27

To ja już nie pomagam :/
Artur___ - Pią Paź 03, 2008 09:05

Pierwszy krok to demontaż narożnika z głośnikiem wysokotonowym, trzyma się tylko na jednej spince (w górnym rogu) i dwóch haczykach które zachodzą za tapicerkę,
a następnie: trzy śruby, jedna przy klamce i dwie przy uchwycie/rączce do trzaskania :)
I teraz zaczynają się schody, z tego co zauważyłem to spinki są niemal jednorazowe, (są klejone do tapicerki) próbuj delikatnie podważać w miejscach w których przytrzymują tapicerkę do drzwi ... i już :)
U mnie ktoś się już za to zabrał przede mną i mam połowę poobrywanych mocowań :(

Pozdrawiam
Artur

przemo285 - Pią Paź 03, 2008 22:48

Na początek napisz ilu drzwiowego masz to jest róznica , w 3 drzwiowym wystarczy zdemontować górną część tapicerki przykręconej na śruby typu Torx , a w 5 drzwiowym treba zdjąć całą tapicerkę/boczek tak jak napisał Artur trzeba zdemontować trójkąt z głośnikiem sopranowym , jedna śrubka w klamce wew. wyjąć zaślepkę rączki do zamykania tam są dwa wkręty następnie wkręty wokół kieszeni dolnej i jeden schowany pod plastikiem przy uchwycie do butelki/kubka.Wciski są demontowalne ,jak zdejmiesz boczek to zostaną przy drzwiach przed montażem wyjmij je z drzwi i pozakładaj na tapicerkę. :wink:
Loczek1234 - Sob Paź 04, 2008 18:01

Dziekuje bardzo ale na szczescie sam sie z tym uporalem. pzdr