Zobacz temat - [R 200 1.6 16V `98r.] Tłumik końcowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1.6 16V `98r.] Tłumik końcowy

wild_weasel - Pon Wrz 29, 2008 21:58
Temat postu: [R 200 1.6 16V `98r.] Tłumik końcowy
Witam,

Mam proste pytanie.
Otóż posypał mi się tylny tłumik i będę go wymieniał. Nie zależy mi na żadnym mruczeniu, brzęczeniu, buczeniu ;) - chciałbym mieć autko jak najcichsze.
Jaki tłumik polecacie? Wynalazek ThyssenKrupp AG wystarczy, czy może odpuścić sobie i poszukać Bosala za parę zł więcej? Wymieniać również środkowy, czy poczekać aż nadejdzie jego czas?
Czy za rozsądną cenę można zamontować tłumik, który będzie znacznie skuteczniejszy i autko będzie istotnie cichsze?
Podsumowując - jeśli mam wydać poważniejszy grosz, to samochód ma być niesłyszalny :lol: A jeśli się nie da, to chcę załatwić sprawę w miarę tanio. Co podpowiecie?

Dzięki z górki za sugestie :D

cin1 - Wto Wrz 30, 2008 18:03
Temat postu: oki
JAk zrobic aby byl nie slyszalny nie wiem. Ale doradze ci kup aluminiowy.
Lechos - Wto Wrz 30, 2008 18:09

cin1 napisał/a:
Ale doradze ci kup aluminiowy

Szczerze powiedziawszy to z takim sie jeszcze nie spotkalem.
Sa, owszem ale aluminizowane (czyli dawana jest powloka) tylko, ze juz chyba wszyscy takie robia.

arczi83 - Wto Wrz 30, 2008 18:45

wild_weasel napisał/a:
Jaki tłumik polecacie?

Ja u siebie mam cały układ bosala i jest cicho, nawet przy wysokich obrotach. Jeżeli chcesz mieć tłumik na dłużej to polecam właśnie bosala chociaż z pewnością jest droższy. A co do środkowego to zobacz w jakim jest stanie i zdecyduj sam czy warto wymieniać

gucwiz - Wto Wrz 30, 2008 19:53

ja kolego mam tlumik orginalny , pisze na nim rover na tylnym honda "(auto serwisowane w mazpol w czestochowie do 180 tys-ma 190) i powiem ci ze cichy to on nie jest wprawdzie niewiem jak sprawdzaja sie pozostale, ale jest glosno przy 4-5 tys, wiec jelsi chcesz cicho no to bosal to taka najnizsza polka jednoczesnie sa dwie wersje bosala , i tu walsnei jest kwestia wyciszenia , ja osobiscie bym poszukal walkera moim zdaniem jest lepszy no niestety drozszy
wild_weasel - Pon Paź 06, 2008 10:13

Koledzy, a znacie może ten tłumik? Niby Bosal, ale bez napisu Bosal :lol: Niby jakość Bosala...?