Zobacz temat - [R200 8V 97] Problem z zamkiem tylnej klapy! POMOCY!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 8V 97] Problem z zamkiem tylnej klapy! POMOCY!

strala1 - Sob Paź 04, 2008 14:15
Temat postu: [R200 8V 97] Problem z zamkiem tylnej klapy! POMOCY!
Klapa baganizka w moim Roverku nie chce sie zamknac. :( Trzeba walnac klapa kilkanascie razy aby sie domknal. Czytalem na forum, ze powodem jest jakas skorodowana sprezynka, ktora powoduje ze mechanizm zamka nie odbija, ktos pisal, ze wystarczy to wyczyscic, tylko gdzie jest ta sprezynka i w jaki sposob mozna sie do niej dostac?? POMOCY!! samochod mam unieruchomiony bo klapa sie nie domyka :(
przemo285 - Sob Paź 04, 2008 14:17

Zdemontuj bembenek zcały z wkładką zamka i od tyłu zobaczysz o co chodzi ,co jest skorodowane .
strala1 - Sob Paź 04, 2008 14:20

czyli musze zdemontowac najpierw ten czarny plastik, ktory znajduje sie po wewnetrznej stronie klapy ?
Evil3k - Nie Paź 05, 2008 14:07

Tak zdemontowac ten czarny plastik i wszystko ladnie popsikac najlepiej WD-40, a potem jakims smarem zeby na dluzej wytrzymalo :) - mialem ten sam problem. W mechanizmie zamka jest taka mala sprezynka, ja nalezy pozadnie nasmarowac i bedzie wszystko ok :) Ja mam juz od roku spokoj, a klapa zamyka sie bez problemu :)
airproject - Nie Paź 05, 2008 20:38

moze się takze nei zamykać jak gumowe odbijacze sa za dużo wyciągniete... ale to chyba byś zauważył :)