Zobacz temat - [R420] Problem z dźwignią zmiany biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Problem z dźwignią zmiany biegów

bialytyp - Sob Paź 04, 2008 18:52
Temat postu: [R420] Problem z dźwignią zmiany biegów
witam mam w aucie wkurzajaca usterke a mianowicie podczas jazdy dzwignia zmiany biegow dzwoni wydaje sie ze ma jakis luz i brzeczy podczas jazdy moze ktos wie oco tu chodzi? co trzeba zrobic? to wkurzajace jest...;/
mcjg - Sob Paź 04, 2008 19:01

Szukanie nie boli: artykuł
bialytyp - Sob Paź 04, 2008 19:08

dzieki;)
FSEbola - Sob Paź 04, 2008 21:22
Temat postu: Re: [420 2.0 td]problem z dzwignia zmiany biegow
bialytyp napisał/a:
....... co trzeba zrobic? to wkurzajace jest...;/

najlepiej trzymac reke na dzwigni biegow :) wwoczas nie drga ;)

kasjopea - Sob Paź 04, 2008 21:26

FSEbola, mam nadzieję, że to mały joke z Twojej strony. Nie wolno trzymać ręki na dźwigni zmiany biegów podczas jazdy :nonono: :wink:
FSEbola - Sob Paź 04, 2008 21:51

kasjopea napisał/a:
FSEbola, mam nadzieję, że to mały joke z Twojej strony. Nie wolno trzymać ręki na dźwigni zmiany biegów podczas jazdy :nonono: :wink:


WITAM sasiadkie :) :ok:
no niestety ja trzymam ...bo nie mam czasu na naprawe tego luzu... tyle ze on w gruncie rzeczy mnie nie irytuje..a raczej mnie nie denerwuja owe drgania wywolane tym luzem .... na szczescie drgania te wystepuja u mnie sporadycznie a chwilowe przytrzymanie reki na dzwigni je eliminuje :ok:

kasjopea - Sob Paź 04, 2008 22:00

:grin:
rybakowy - Nie Paź 05, 2008 22:36

FSEbola napisał/a:
przytrzymanie reki na dzwigni je eliminuje :ok:




Ale mam nadzieje ze nie jezdzisz skrzywiony za kierownicą i oparty łokciem na siedzeniu pasażera bo to juz jest niezdrowe dla kręgosłupa :cool:

magneto - Wto Paź 07, 2008 16:01

ja także rozwiązałem problem w sposób jaki przedstawił FSEbola. mam również inny sposób- puszczam głośno radio, wtedy też tego brzęczenia nie słychać. :mrgreen: pozdrawiam :
rybakowy - Wto Paź 07, 2008 22:27

magneto napisał/a:
mam również inny sposób- puszczam głośno radio, wtedy też tego brzęczenia nie słychać. :mrgreen: pozdrawiam :



Ten sposób wiecej podobnych usterek eliminuje :cool:

Tomi - Wto Paź 07, 2008 23:52
Temat postu: Re: [420 2.0 td]problem z dzwignia zmiany biegow
FSEbola napisał/a:
bialytyp napisał/a:
....... co trzeba zrobic? to wkurzajace jest...;/

najlepiej trzymac reke na dzwigni biegow :) wwoczas nie drga ;)


I cały mechanizm zużywa się jeszcze szybciej.

Znajomy mechanik przerobił mi ten mechanizm z nitów na śruby i dorobił tulejki. Od dwóch lat cisza i święty spokój. Ponadto, gdy już ten przerobiony zacznie dostawać luzów, można go rozkręcić nakręcić na śruby teflonową taśmę i znowu jest spokój.

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 23:54 ]
Zapomniałem dodać, że po takiej naprawie dźwignia jest bardzo precyzyjna i nie trzeba szukać biegów.

coldmanns - Pią Paź 10, 2008 00:01
Temat postu: Re: [420 2.0 td]problem z dzwignia zmiany biegow
Swięta racja. Załatwiłem się tak w poprzednim aucie.
Przytrzymywałem lewarek kolanem, az w końcu się urwał :/

mcteusz - Pią Paź 10, 2008 16:48
Temat postu: Re: [420 2.0 td]problem z dzwignia zmiany biegow
Tomi napisał/a:

Znajomy mechanik przerobił mi ten mechanizm z nitów na śruby i dorobił tulejki. Od dwóch lat cisza i święty spokój. Ponadto, gdy już ten przerobiony zacznie dostawać luzów, można go rozkręcić nakręcić na śruby teflonową taśmę i znowu jest spokój.


Zrobiłem tak samo jakiś miesiąc temu i jestem bardzo zadowolony.
Polecam takie rozwiązanie.

coldmanns - Pią Paź 10, 2008 23:34

Tak mi jeszcze przyszlo na myśl. Może się mylę, ale popychacze zaworów też tak hałasują jak nie są ok. Dźwięk jest bardzo podobny i można go pomylić z trzeszczącą skrzynią.
bialytyp, nie napisał czy jak przytrzyma ręką lewarek to przestaje dzwonić, więc tak sobie myślę, że źle mógł zinterpretować skąd dochodzi dźwięk.

To tylko takie moje rozwarzania :smile: