Zobacz temat - [R216 96] reanimacja po pol roku stania ... pomocy :-(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216 96] reanimacja po pol roku stania ... pomocy :-(

DCS - Sob Paź 11, 2008 22:33
Temat postu: [R216 96] reanimacja po pol roku stania ... pomocy :-(
Witam wszystkich,
Wlasnie dowiedzialem sie o zlocie i postanowilem odpalic roverka mojego i niestety ...
Pol roku temu dalem do warsztatu na wymiane rozrzadu, pompy wody i wszystkich plynow,
po dwoch dniach zaczal znikac plyn z chlodnicy a samochod zaczal sie dusic i przerywac...
wyjechalem i autko stalo pol roku, dzisiaj wymienilem kable, swiece i niestety nie zapala,
kreci, ale niestety nie zapala ... Autko niestety jest w automacie, wiec zapalanie z popychu chyba odpada :-( Pomozcie, co mam sprawdzic, jak odpalic, jak sprawdzic co padlo, by na zlociku sie pojawic swoim malenstwem ...
Pozdrawiam Robert

piter34 - Sob Paź 11, 2008 22:35

DCS napisał/a:
Pomozcie, co mam sprawdzic, jak odpalic, jak sprawdzic co padlo, by na zlociku sie pojawic swoim malenstwem ...

Polecam przeczytanie odpowiedniego punktu w technicznym FAQ na stronie klubowej ;)

sTERYD - Nie Paź 12, 2008 00:37

jak masz dostęp do ciśnieniomierza, to sprawdź kompresję. być mozę na 2-3 cylindrach zawiesiło Ci się po 1 zaworze tak niefortunnie, że tłoki ich nie dosięgają... :/

może też być tak, że miałeś zalane jakieś nienajlepsze paliwo wcześniej i końcówki wtrysków sobie skorodowały, albo pompka w baku zrezygnowała w międzyczasie... :/

jeśli chodzi o zapłon, to nawet jeśli stał pół roku to coś tam powinien gadać, ale też nie ma gwarancji, że np izolacja na cewce nie była naruszona i swoje skorodowały przez ten czas... :/