Zobacz temat - Offtopowo o "ksenonach"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Offtopowo o "ksenonach"

TomC - Pon Paź 20, 2008 09:36
Temat postu: Offtopowo o "ksenonach"
Witam.
W sobotę w lokalnym radio i dziś rano z Zetce we wiadomościach było o ściganiu przez mundurowych, użytkowników wszelkiego rodzaju "ksenonów" montowanych własnoręcznie na bazie chińskiego badziewia.

Moim zdaniem bardzo słusznie :!: :!:
Drżyjcie wszyscy świecący po chińsku :razz: :mrgreen:

maciej - Pon Paź 20, 2008 09:46

Wreszcie!!! :D
I niech to robią skuteczniej niż parkujących na chodnikach i trawnikach wokół mojej pracy!!! ;)

szamanpl - Pon Paź 20, 2008 19:25

no właśnie , niedawno kupiłem R 75 z reflektorami niby oryginalnymi E2 itp.ale po włączeniu świateł następuje krótki błysk i potem rozjarzenie na niebiesko, z tym że świeci to jakoś dziwnie , lewy nie ma tego normalnego załamania,aby nie razić przeciwników,a prawy wali po znakach przydrożnych :bezradny: zmieniać żarówki czy co :/
Zukowaty - Pon Paź 20, 2008 19:41

szamanpl a nie masz angielskich lamp przypadkiem??Normalna praktyka handlarzy ktorzy sprowadzaja rozbitki-wkladaja lampy od anglikow.Pojedz na stacje diagnostyczna i niech Ci swiatla sprawdza.
vanetten - Pon Paź 20, 2008 21:39

Koledzy co powiecie to Tych żarówkach sorki za taki offtop :mrgreen:
szamanpl - Pon Paź 20, 2008 22:10

jak z homologacją to :ok: a ja mam H7 i H1
Zukowaty - Pon Paź 20, 2008 22:22

No i ja tez mam h7 i h1 a zalozyl bym sobie jakies "lepsze" swieczki. Myslalem o philips blue vision ale te tez sa ciekawe
H7
Niestety H1 nie znalazlem ani u nas ani w raichu.

vanetten - Wto Paź 21, 2008 11:32

No to kupuję... zobaczymy co potrafią :mrgreen:
giewu - Wto Paź 21, 2008 12:14

vanetten napisał/a:
No to kupuję... zobaczymy co potrafią :mrgreen:

vanetten, jeśli tylko masz czyste odbłyśniki i szkła w reflektorach to będziesz w szoku co potrafią te żarówki ... :cool:
jeżdżę na nich już przeszło pół roku i nadal nie mogę wyjść z podziwu gdy po zmierzchu mi oświetlają drogę :mrgreen:

vanetten - Wto Paź 21, 2008 12:44

giewu napisał/a:
vanetten napisał/a:
No to kupuję... zobaczymy co potrafią :mrgreen:

vanetten, jeśli tylko masz czyste odbłyśniki i szkła w reflektorach to będziesz w szoku co potrafią te żarówki ... :cool:
jeżdżę na nich już przeszło pół roku i nadal nie mogę wyjść z podziwu gdy po zmierzchu mi oświetlają drogę :mrgreen:


reflektory są chyba w nie najgorszym stanie więc zobaczymy, dziś zamawiam z allegro bo w norauto 1 szt. kosztuje 81pln :shock:

Ps co do tych reflektorów, to nie wiem czy ma znaczenie jakieś ta folia, która jest na nich jest ? bo z prawego ona mi zeszła :evil:

Zukowaty - Wto Paź 21, 2008 19:26

vanetten to byla parwdopodobnie folia zabezpieczajaca przed odpryskami.
maciekwawa - Sro Paź 22, 2008 13:28

moje xenony nie oslepiaja spradzone http://wst.waw.pl/forum/v...086bc97c35#7180
vanetten - Sro Paź 22, 2008 14:06

TomC napisał/a:
Witam.
W sobotę w lokalnym radio i dziś rano z Zetce we wiadomościach było o ściganiu przez mundurowych, użytkowników wszelkiego rodzaju "ksenonów" montowanych własnoręcznie na bazie chińskiego badziewia.


Już się zabrali za to... od mojego kumpla kumpel już został zatrzymany przez miśków, chcieli mu dać 500pln mandatu ale jakoś ich udobruchał i dali mu pouczenie :mrgreen: dobrze, że ja pseudo xenonów nie kupiłem a miałem już na nie bardzo dużą chrapkę :mrgreen:

TomC - Sro Paź 22, 2008 20:46

maciekwawa napisał/a:
moje xenony nie oslepiaja

Obojętnie czy oślepiają czy nie. Jak chińskie to możesz mieć problem bo brak homologacji i brak dynamicznej korekcji świateł dyskwalifikuje tego typu źródło światła.

PTE - Czw Paź 23, 2008 08:51

TomC napisał/a:
maciekwawa napisał/a:
moje xenony nie oslepiaja

Obojętnie czy oślepiają czy nie. Jak chińskie to możesz mieć problem bo brak homologacji i brak dynamicznej korekcji świateł dyskwalifikuje tego typu źródło światła.


A przy pierwszej kontroli drogowej co bardziej spostrzegawczy policjant zabierze Ci dowód rejestracyjny.

dobryziom - Czw Paź 23, 2008 16:38

może jestem cham i burak ale jak jedzie mi taki na pseudo ksenonach z przeciwka to daje długie sorry
Kamil79 - Czw Paź 23, 2008 16:44

Generalnie jest tak, że gdy nawet kupimy homologowany zestaw ksenonów to nie możemy zamontować go w zwykłej lampie. Zwykła lampa ma homologacje tylko na żarówki halogenowe ( H na szybce), reflektory ksenonowe wymagają lamp homologowanych do wyżej wymienionego źródła światła (powinno być D na szybce).

A co do żarówek philipsa to najlepiej brać +30% bo mają najlepszy stosunek ceny do wytrzymałości. Świecą tylko nieznacznie gorzej od +50%, ale są trwalsze i tańsze.

giewu - Czw Paź 23, 2008 17:53

Kamil79 napisał/a:
A co do żarówek philipsa to najlepiej brać +30% bo mają najlepszy stosunek ceny do wytrzymałości

a na jakiej podstawie tak twierdzisz ? ...
ja np. mam u siebie zamontowane +80% Philipsa i w ogóle nie zgadzam się z tym co napisałeś :cool:

maciej - Czw Paź 23, 2008 19:04

giewu napisał/a:
a na jakiej podstawie tak twierdzisz ? ...

Pewnie podstawowych praw fizyki... ;)

ZTCP jak chcesz więcej światła dajesz krótszy żarnik, który rozgrzewa się do wyższej temperatury, przez co jest mniej twrały...

Tak mi się coś kojarzy, ale mogę się mylić. :D

desperado67 - Sob Paź 25, 2008 10:49

Może ktoś wie,gdzie takie lampy można dostać do tomcata?
TomC - Sob Paź 25, 2008 16:52

desperado67 napisał/a:
takie lampy

O jakie lampy Ci chodzi?? :roll:

zdzich44 - Sob Paź 25, 2008 17:50

Kamil79 napisał/a:
Generalnie jest tak, że gdy nawet kupimy homologowany zestaw ksenonów to nie możemy zamontować go w zwykłej lampie. Zwykła lampa ma homologacje tylko na żarówki halogenowe ( H na szybce), reflektory ksenonowe wymagają lamp homologowanych do wyżej wymienionego źródła światła (powinno być D na szybce).

W Mazdzie 6 reflektory sa homologowane na obydwa źródła światła. :)
Problem tylko z samopoziomowaniem i spryskiwaczami, których autka bez ksenonów fabrycznych nie mają, wracamy więc do punktu wyjścia.

desperado67 - Nie Paź 26, 2008 01:45

TomC napisał/a:
desperado67 napisał/a:
takie lampy

O jakie lampy Ci chodzi?? :roll:
przednie do ksenonów
TomC - Nie Paź 26, 2008 11:27

Cytat:
przednie do ksenonów

ZTCW takich lamp NIE MA do Twojego modelu.