Zobacz temat - [R400] aluminiowe fele pytanko :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R400] aluminiowe fele pytanko :)

AkUu - Czw Paź 23, 2008 16:42
Temat postu: [R400] aluminiowe fele pytanko :)
Witam

tak sobie dzisiaj ebaya przegladalem i poniewaz jestem szczesliwym posiadaczem plastikowych kapsli roverkowych zajrzalem do dzialu felg alu :))

i generalnie nie trafilem na fele do R400 :( wpadly mi pod rece takie:

MG ZS / ROVER 45 SET OF ALLOY WHEELS 16"
(pisalem juz do kolesia zeby podal rozmiar opon)

oraz cos takiego:

MG ZR / ROVER 25 ALLOY WHEEL 16" HAIRPIN

osobiscie podobaja mi sie bardziej te drugie tylko sa bez opon wiec dochodzi dodatkowy koszt, i nie wiem jak na 400 beda wygladac takie od mg hmm przypasowal ktos takie do 400??

i podstawowe pytanie czy 16stki wogole wejda do mojej poczciwej 400??nie bedzie ocierac??rozstaw srub jest ten sam??
bo jesli sie zdecyduje to kupie "w ciemno" wiec nie bede mial jak przypasowac a nie mam tez nikogo z podobnymi co by sprawdzic :(

wedlug "przyklejonego" chyba wejdzie
Kod:
Rover 200 / 400, rok 90 > 99 :: 4x100, o56.1, ET 38
Rover 25 / 45, rok 99 > :: 4x100, o56.1, ET 38


na tym to sie wogole nie znam wiec pytam sie dla pewnosci tym bardziej ze mowie jak sie zdecyduje to w ciemno przyjada i sie okaze ;)

Pozdrawiam

michone - Czw Paź 23, 2008 16:47

17 wchodzą do r200 to i tamte Ci wejda :) Ogolnie to jestem za tymi drugimi :P Jak bez opon to bedziesz mógł sobie dobrać odpowiednie pod twoj styl jazdy :)
AkUu - Czw Paź 23, 2008 16:57

michone napisał/a:
Ogolnie to jestem za tymi drugimi :P Jak bez opon to bedziesz mógł sobie dobrać odpowiednie pod twoj styl jazdy :)


no tak... tu gdzie jestem to musza byc papcie dobre na duze ilosci deszczu :))
pozatym tak z ciekawosci zajrzalem i teraz mnie pokusilo :D co bym za chwile za duzo nie wydal... ;) ale przekonuje sie coraz coraz bardziej :) (na te drugie:D) osobne 4 aukcje koles wystawil po 45e wyjdzie okolo za sztuke czyli liczmy komplet samych alu bedzie jakies 200e przesylka z uk->irl pewnie ze 30-40e i opony kolo 300e (liczac 60-70e za sztuke) musial bym popytac po ile lataja wogole... cos czuje ze koszta nie beda warte zachodu :/

[ Dodano: Czw Paź 23, 2008 18:42 ]
hmm tak przegladalem jeszcze raz to ogloszenie... co oznacza to "hairpin"?? ze alut nie jest przykrecany na normalne sruby?!czy cos?

marcinmarcin - Czw Paź 23, 2008 21:12

Tak przy okazji, te drugie felgi są robione przez Borbet. Marka dobra, ale oglądałem raz komplet i były krzywe - więc nienajlepiej to niestety świadczy o ich wytrzymałości (właściciel zarzekał się że spokojnie jeździł po dziurach, a jak je sprowadził były proste - opinia wulkanizacji) Może więc lepiej 17 od MG ZRa - ogólnie uchodzą za dużo wytrzymalsze (są też b. lekkie)
rodi_ - Pią Paź 24, 2008 10:49

Wsumie to nie wiem czy to sie oplaca, za te bedziesz musial zaplacic jakies 550E wiec to nie malo.
Ostatnio bylem w Halfordsie i za 650E mozesz miec nowki 17" Team Dynamics, albo BK Racing 17" z oponkami Yokohama Parada(sam juz sie zastanawialem).
Jesli roznica bylaby tylko jakies 150E to ja zdecydowalbym sie na nowki, gwarancja i mozesz se przymierzyc czy Ci pasuja.
Kupowanie uzywek i do tego przez internet to jak Lotto, albo sie uda albo nie :wink:

Mix - Pią Paź 24, 2008 11:22

AkUu napisał/a:
hmm tak przegladalem jeszcze raz to ogloszenie... co oznacza to "hairpin"?? ze alut nie jest przykrecany na normalne sruby?!czy cos?

Hairpin oznacza "spinkę do włosów". Spójrz raz jeszcze uważnie na wzór felgi z linka nr 2 i bedziesz wiedział skąd ta nazwa.... :mrgreen:
BTW u siebie mam właśnie takie felgi :wink:

AkUu - Pią Paź 24, 2008 22:05

rodi* napisał/a:
Wsumie to nie wiem czy to sie oplaca, za te bedziesz musial zaplacic jakies 550E wiec to nie malo.
Ostatnio bylem w Halfordsie i za 650E mozesz miec nowki 17" Team Dynamics, albo BK Racing 17" z oponkami Yokohama Parada(sam juz sie zastanawialem).
Jesli roznica bylaby tylko jakies 150E to ja zdecydowalbym sie na nowki, gwarancja i mozesz se przymierzyc czy Ci pasuja.
Kupowanie uzywek i do tego przez internet to jak Lotto, albo sie uda albo nie :wink:


nie oplaca sie... przesylka jakies 100funciakow wiec za to faktycznie nowki mozna miec...
pozatym chyba nie warto inwestowac takiego siana do tego auta, kola beda polowa wartosci auta :)))

rodi_ - Pią Paź 24, 2008 23:11

Ja tam w swego mam zamiar troche wlozyc, zaplacilem 1200e a sama zawiecha plus wydech to juz przekroczy chyba ta kwote.
Do tego kolka fajne, a pozniej byc moze sportowe walki dojda i moze cos jeszcze :wink:
Ja nie uwazam ze nie warto inwestowac, poprostu samochod ma mi sie podobac. Koszty sa, ale wsumie to tylko pieniadze :lol:

tommyyogi - Sro Paź 29, 2008 17:17

:wink:
Cytat:
a pozniej byc moze sportowe walki dojda i moze cos jeszcze


Kolego a skąd Ty sportowe wałki wytrzaśniesz do Rovera???? nio chyba ze na zamówienie chcesz robić .


Pozdrawiam

michone - Sro Paź 29, 2008 19:10

tommyyogi napisał/a:
:wink:
Cytat:
a pozniej byc moze sportowe walki dojda i moze cos jeszcze


Kolego a z kąd Ty sportowe wałki wytrzaśniesz do Rovera???? nio chyba ze na zamówienie chcesz robić .


Pozdrawiam


Kolega mieszka na wyspach, a tam np pipercams nie ma problemu z zakupem :) np.http://www.ptp-ltd.co.uk/shop/14/mg_rover/mg_zr__rover_25/index.htm?

rodi_ - Sro Paź 29, 2008 20:33

Dokladnie o tych myslalem, tylko czy nie bedzie za duzo do wymiany oprocz walkow :roll:
keczu - Czw Paź 30, 2008 00:08

AkUu,
http://www.carsireland.ie...6%26amp%3Bg%3D0
to cos dla Ciebie,przezuc kolka i jak chcesz to cos jeszcze a reszte z klifu zepchnij :mrgreen:

lisekR416 - Sob Sty 03, 2009 09:54

tommyyogi, fajne fele :grin: jakie i skad?