Zobacz temat - [R75] Stuki podszybia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Stuki podszybia

RysThunder - Pon Paź 27, 2008 18:31
Temat postu: [R75] Stuki podszybia
Witam.
Posiadam R75 Diesel z 2003 r. Od jakiegoś czasu słyszę drobne stuki na podszybiu z przodu w czasie jazdy po nierównej nawierzchni (niezależnie od prędkości). Kiedy przytrzymam podszybie nic wtedy nie słuychać. Szukałem takiego tematu na forum, ale nie znalazłem. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Co to może być? Czy odkręciła się jakaś sruba mocująca podszybie?

christopher7 - Wto Paź 28, 2008 08:24

Z tego co pamiętam to plastikowe podszybie trzyma się tylko na kilku wciskach/zaślepkach. Może one są powyłamywane albo ich nie ma ?
RysThunder - Pią Lis 21, 2008 22:42

Może źle się wyraziłem, chodzi bardziej o drganie podszybia. Wykluczam raczej wylamanie tych "wcisków", gdyż wcześniej nic takiego nie słyszałem, a w samochodzie nie robierałem podszybia.
Chociaż ostatnio jechałem ze znajomym i powiedział, że on nic nie słyszy. Ja słyszałem drganie - może to wynika z tego, że właściciele w swoich samochodach słyszą więcej niż inni.

Dziadek - Pią Lis 21, 2008 23:36

christopher7 napisał/a:
Z tego co pamiętam to plastikowe podszybie trzyma się tylko na kilku wciskach/zaślepkach. Może one są powyłamywane albo ich nie ma ?

Witam.Chodzi chyba raczej o podszybie w środku auta?U mnie trochę zaczęło skrzypieć,kiedy pojawiły się niższe temperatury i auto zaczyna się nagrzewać,ale walnięcie pięścią ucisza sprawę.Niestety nie próbowałem się do tego dostać,a napewno odrobina smaru silikonowego załatwiłaby to raz na zawsze. "christopher" miał chyba na myśli zewnętrzny plastik pod wycieraczkami.On faktycznie jest na zaślepkach.Można je dokupić,ja na Allegro płaciłem po 8 zeta za sztukę.

cin1 - Nie Lis 23, 2008 15:37

Mam podobny problem stuka mi podszybie w srodku po lewej stronie, dzieje sie tak tylko na nie rownych drogach- czyli we Wrocławiu wszędzie :razz:
może macie jakis patent?