Zobacz temat - [R25 05] Regulacja strumienia tylnego spryskiwacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 05] Regulacja strumienia tylnego spryskiwacza

martinezz - Wto Paź 28, 2008 08:46
Temat postu: [R25 05] Regulacja strumienia tylnego spryskiwacza
Czesc,

Strumien z tylnych sprywskiwaczy wbudowanych w wycieraczke sika mocno, ale jest kiepsko wykierowany, bo leci na dol tylnej wycieraczki przez co gora wycieraczki jezdzi po suchej szybie lub mazga brud, ktory na szybie sie znajduje. Patrzylem czy mozna te dysze w tylnej wycieraczce jakos sterowac np. spinaczem czy igla, ale nie nie udalo mi sie ich ruszyc, a nie chcialem za mocno grzebac zeby czegos nie urwac.

Czy dysze tylnych spryskiwaczy sa regulowalne?

Pozdrawiam

leszek95b - Wto Paź 28, 2008 08:47

są regulowane, spróbuj trochę mocniej, najlepiej jakąś twardą igłą
kamax_19 - Sob Lis 22, 2008 12:12

Ja mam powiązany z tym problem ale u mnie wcale nie chce lecieć płyn na tylnią szybę jak przerkęcam żeby psikało :lol: to to słychać tę dźwięk jak by miało lecieć ale nie leci czym to moze byc spowodowane??
Szymon - Sob Lis 22, 2008 12:18

kamax_19, zajrzyj w nadkole z lewego tyłu czy nie ma tam czasem plamy na ziemi. Możesz mieć urwany wężyk do spryskiwacza. Sposób naprawy podawany był na forum już wielokrotnie. Zajrzyj TUTAJ :smile:
lineumaciel - Pon Lis 24, 2008 08:46

kamax_19 napisał/a:
Ja mam powiązany z tym problem ale u mnie wcale nie chce lecieć płyn na tylnią szybę jak przerkęcam żeby psikało :lol: to to słychać tę dźwięk jak by miało lecieć ale nie leci czym to moze byc spowodowane??



może być tak jak u mnie, jak otworzysz klapę po lewej stronie masz gumową osłonę, przez którą idzie wężyk, w moim przypadku pękł w tej osłonie.

kamax_19 - Sro Lip 08, 2009 23:43

Poradziłem sobie z tym przeklętym węrzykiem doszedłem do tego. Przyczyna była całkiem inna bo wężyk co idzie w tylnią klape sie zaciskał przy zamkniętej klapie a jak była otwarta to działało wymieniłem kawałek węża na grubszy i działa:D:D