Zobacz temat - [R620] Samochód nie chce palić :(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Samochód nie chce palić :(

sammer21 - Czw Paź 30, 2008 14:49
Temat postu: [R620] Samochód nie chce palić :(
Witam
prosze o pomoc. Kupielem niedawno samochod z Włoch marki Rover 620 SDi. Wszytko by bylo fajnie ale jak stalo sie zimno to autko przestalo palic. W czym moze tkwic problem??
Po pewnym czasie i jak sie troche pokreci odpala. Za soba kupa dymu. Jak jest cieply pali normalnie bez zadnych problemow nawet nie trzeba grzac swiec.
Wiec prosze o kilka rad co mam zrobic i jak
Z gory dzieki
sammer21S

lukasz17 - Czw Paź 30, 2008 14:52

ja bym stawial na swiece żarowe :wink: a tak zapytam jakiego koloru jest ten dym??czarny czy biały?
NEOSSS - Czw Paź 30, 2008 14:56

sammer21, sprawdz przekaznik swiec zarowych... Sprawdz takze swiece i wiazke przy pompie
thef - Czw Paź 30, 2008 15:04

A ja sugeruję ustawić kąt wtrysku.
sammer21 - Czw Paź 30, 2008 16:10

Łukasz17 napisał/a:
ja bym stawial na swiece żarowe :wink: a tak zapytam jakiego koloru jest ten dym??czarny czy biały?


dym jest troche ciemny troche jasny taki kolor posredni :)
Co do swiec to przekaznik jest chyba dobry bo kontrolka od swiec sie szybko wylacza, czyli jakes 5-6 sekund.
A w jaki sposob sprawdzic te swiece. Bo z wykreceniem to bedzie troche problem bo 3 swiece to jakos dam rade wykrecic ale tej 4 najbardziej po prawej stronie to chyba troche trudno bedzie.

adampawlowski - Czw Paź 30, 2008 16:25

Witam! Sammer21 ja bym świec na twoim miejscu sam nie wymieniał bo ta czwarta jest pod pompą i trzeba to póżniej na jakimś sprzęcie ustawić. Wymieniałem świece w dwóch warsztatach i bez sprzętu mi spaprali a auto nie jeżdzi normalnie. A może ktoś wie czy to wina przekażnika że kontrolka świec nie zapala sie i auto nie odpala bo przy tym przekażniku też coś mechanicy dłubali.
roverka - Czw Paź 30, 2008 16:30

witam. kolego, problem odpalania poruszany jest na tym forum już wcześniej , paru użytkowników ma ten sam problem , ja też.
i nic zostaje tylko wcisnąć auto blondynce i powiedzieć, że ten typ tak ma.
p.s. pczetytaj wcześniejsze posty :PROBLEM Z ODPALANIEM:)
pozdrawiam.

thef - Czw Paź 30, 2008 18:10

Świecę pod pompą zostaw w spokoju, najwyżej jeśli jest niesprawna, to odłącz od niej kabelek. Niektóre diesle (np. mój) mają trzy i odpalają bez problemów. Ja się dalej upieram przy kącie wtrysku.
NEOSSS - Czw Paź 30, 2008 18:42

adampawlowski, jezeli kontrolka swieci sie dlugo to winny jest przekaznik...

sammer21, posluchaj sie mnie i thef, i zrob tak jak jest kazane

Brt - Czw Paź 30, 2008 21:00

wszytko jest naisane tu:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#49

String - Czw Paź 30, 2008 21:42

Ja się dołożę i dodam że posłuchaj kolegów wyżej.
Miałem dokładnie to samo zeszłej zimy. Stąd też:
- zmierz czy świece żarowe Ci działają (tą za pompą możesz całkowicie odłączyć - nie trzeba wymieniać).
- sprawdź przekaźnik
- miej zawsze dobrze naładowany aku :)
- szukaj w szukajce - bo jak przychodzą chłody, to co trzeci temat zahacza o problem z odpalaniem :haha:

Powodzonka

P.S. Przy wymianie świec zalecana uwaga i ostrożność - pęknie Ci świeca i zostanie w punkcie - czeka Cię wtedy rozbiórka silnika. Regeneracja jednego gniazda w zeszłym roku kosztowała 150PLN. Więc ostrożnie.

Flinkston86 - Czw Paź 30, 2008 21:52

żeby sprawdzić świece weź kawałek kabelka przyłóż do plusa na akumulatorze i dotykaj kolejno do gwintów świec(tych cienkich tam gdzie jest przykrecony kabelek)i jak iskrzy to znaczy ze grzeje!!!