Zobacz temat - [R400 1.4] Czyjniki: wstecznego i drzwi...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1.4] Czyjniki: wstecznego i drzwi...

lamer - Nie Lis 02, 2008 15:50
Temat postu: [R400 1.4] Czyjniki: wstecznego i drzwi...
Potrzebuję kupić nowy czujnik (włącznik) świateł cofania oraz czujnik zamknięcia drzwi (kierowcy). Z tym pierwszym to Intercars ma spory wybór więc proszę o wskazanie, który pasuje bez przeróbek wtyczek (bo czytałem o takim problemie).
Co do czujnika zamknięcia drzwi to gorsza sprawa... Nie znalazłem w intercarsie, focie ani na allegro... Może ktoś ma do odstąpienia?

sTERYD - Nie Lis 02, 2008 17:49

lamer napisał/a:
który pasuje bez przeróbek wtyczek

ja kupwałem u Tomiego, ale to był ten:
http://sklep.intercars.co...sk=O&lang_id=PL
pasuje bez końbinacji :cool:

lamer napisał/a:
Co do czujnika zamknięcia drzwi to gorsza sprawa...


myślę, że w prawie każdym sklepie z częściami bez problemu dostaniesz ;)
ewentualnie na szrocie, ale to ostateczność
pasują też od civica :cool:

praktis - Nie Lis 02, 2008 19:59

Krańcówka u Tomiego:

http://www.tomateam.pl/sk...elektryka&c=545

greg_szczytno - Wto Lis 17, 2009 19:47

Zrobię mały odkop
Jak to jest z tym czujnikiem wstecznych świateł - czy on przypadkiem nie jest zamontowany na skrzyni mniej więcej pod obudową filtra powietrza ??
Pytanie następujace
Mozna go naprawić - czy z regóły cześć do wymiany ?
Jak go wykrecę to wyleci olej z skrzynki czy nie i czy jest tam jakies uszczelnienie tzn czy nie trzeba np przy ponownym skreceniu czujnika dać nowa czy coś w tym stylu.

Z góry dzięki

PTE - Wto Lis 17, 2009 20:26

Mniej więcej tak - może trochę głębiej w kierunku ściany grodziowej i w lewo w stronę silnika (stojąc przed otwartą maską). Po wykręceniu nic się nie wyleje, bo poziom oleju w skrzyni jest o wiele niżej.
sTERYD - Wto Lis 17, 2009 23:45

jak zerkniesz z góry na skrzynię to jest zaraz na centymetr do przodu od lejka-odpowietrzacza oleju skrzyni biegów... rozebrać na oko to się da, ale tylko raz :/
greg_szczytno - Sro Lis 18, 2009 12:00

W sobotę będę siędo tego zabierał - jak zrobię zdam relację co jak poszło :/