Zobacz temat - [R45] Problemy z hamulcami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Problemy z hamulcami

ciamajda - Sro Lis 05, 2008 18:31
Temat postu: [R45] Problemy z hamulcami
Witam!
zapytanie do osób jeżdzących 45-ką : czy ABS w tym samochodzie jest tak nadgorliwe jak u mnie? Bez przesadyzmu, każde hamowanie wiąże się uruchamianiem ABS a już nie mówię o mocniejszym hamowaniu na delikatnie śliskiej nawierzchni. Czy to normalne w tym aucie? aha i jak powinna byc grubośc klocków na przedzie w tym modelu? Pozdrawiam i czekam na fachowe opinie. Pozdrawiam

yorker - Sro Lis 05, 2008 19:04

witam
jesli chodzi o grubość klocków to chyba nie ma jakieś reguły. Jeśli chodzi o ABS jest już kilka wątków o tym, sprawdź pierścienie od ABS-u. Są to koła zębate, znajdują się one tuż przy przegubach. Na pewno są pęknięte. Miałem tak samo jak Ty. Niestety nie kupisz samych pierścieni. Są one dostępne razem z przegubami, a jeśli już dostaniesz sam pierścień to przy nabijaniu jest duża szansa, że go uszkodzisz. Powodzenia
Jeśli się w czymś pomyliłem niech ktoś mnie poprawi. Pozdr

Stacho - Czw Lis 06, 2008 08:28
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
U mnie ABS praktycznie na suchej nawierzchni się nie włącza, czasami na mokrej jak ostrzej depnę, no i oczywiście zimą na sliskiej nawierzchni to dość często. Faktem jest, że jeżdżę dość delikatnie i "przewidywalnie". Może jezdzisz zbyt ostro i masz kiepskie/łyse opony, pozdr..... :wink:

giewu - Czw Lis 06, 2008 08:39

ciamajda napisał/a:
jak powinna byc grubośc klocków na przedzie w tym modelu?

nominalna (przy nowych klockach) 17,5-18 mm w zależności od producenta klocków
ciamajda napisał/a:
każde hamowanie wiąże się uruchamianiem ABS

to nie jest normalne ... sprawdź w jakim stanie są pierścienie i czujniki ABS

magneto - Czw Lis 06, 2008 10:14

ja jeżdże dosyć ostro i w pewnym momencie zacząłem sie zastanawiać czy u mnie dziala abs, ponieważ wcale go nie było słychać.dopiero przy deszczowej pogodzie gdy byłem zmuszony do gwałtownego hamowania okazało się że jest i dziala poprawnie.
więc powtorze po moich przedmówcach sprawdź pierścienie i czujniki ABS

ciamajda - Czw Lis 06, 2008 12:07

Oponki z pewnością są w porządku, uznałem to za dziwne bo to nie jedyne moje auto jednaj tylko to tak dziwnie się zachowuje podczas hamowania. Zabieram się za sprawdzanie dzięx panowie.

[ Dodano: Czw Lis 06, 2008 12:12 ]
Ale zaraz zaraz przy roverze jeszcze nic nigdy nie robiłem. Od której strony zabrac się za sprawdzanie tych pierścieni i czujników ABS ? Żebym czegoś tam niepotrzebnie nie odkręcał . Pozdrawiam

yorker - Czw Lis 06, 2008 22:02

ciamajda napisał/a:
Od której strony zabrac się za sprawdzanie tych pierścieni i czujników ABS ? Żebym czegoś tam niepotrzebnie nie odkręcał


Zdejmij koło, zdejmij zacisk hamulca, potem tarcz hamulcową i już powinieneś widzieć zębaty pierścień. Stawiam, że któryś z pierścieni jest pęknięty

Brt - Pią Lis 07, 2008 00:20

jak masz kanał, to wystarczy od strony kanału popatrzeć. powinien być wystarczający dostęp, żeby się dalo sprawdzić pierścienie (przynajmniej w r200 widać je z kanału) ;)