Zobacz temat - [R220SDI]Demontaż intercoolera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDI]Demontaż intercoolera

xtek - Pią Lis 14, 2008 15:39
Temat postu: [R220SDI]Demontaż intercoolera
Prosze bardzo o wytmulaczenie co trzeba zdemontowac zeby wyjac intercooler. Jak jest zalozony to nie moge zalozyc dokladnie tej dolnej rury bo jest zaolejona i spada, a jak go wyjme to zaloze wszystko na tip top. Zastanawiam sie tylko czy nie bedzie za duzo roboty z tym.
Chester - Pią Lis 14, 2008 16:39

trzeba na początek zdjąć pokrywę silnika, wszystkie rury... później odkręcić od chłodnicy i powoli z wyczuciem wyciągnąć :)
Jeśli masz IC na wierzchu warto go wyczyścić w środku o ile jest tam olej
montaż w odwrotnej kolejności
powodzenia

xtek - Pią Lis 14, 2008 18:33

Hmm to fajnie, mysle, ze mi sie uda. Podpowiedzcie mi jeszcze prosze czy da sie gdzies kupic takie zaciski jak na zdjeciu?



Wszystkie opaski slimakowe jakie znalazlem w castoramach itp wygladaja tak i one nie trzymaja za dobrze tych przewodow zaolejonych...

Chester - Pią Lis 14, 2008 22:31

na pewno da sie gdzieś kupić u mnie zwykłe opaski trzymają jak należy.... tylko ja składałem wszystko do kupy oczywiście wyczyszczone ....

ale z tego co widzę to jest to jakaś samoróbka Ty masz IC za zderzakiem ?? ?

xtek - Pią Lis 14, 2008 23:42

nie, nie, to nie moje zdjecie :)
barti101 - Sob Lis 15, 2008 22:47

Ja tylko dodam, że aby te rurę przykręcić porządnie to wcale nie trzeba demontować IC, przynajmniej mi się tak udało. Dłuższy śrubokręt i droga osoba, która przytrzyma opaskę od dołu. Swoją drogą, to nie wiem co z tymi rurami jest nie tak, już 2 razy to dziadostwo wymieniałem, a nie będę mówił, jak trudno to dostać, bo to już dłuższa historia
xtek - Sob Lis 15, 2008 22:48

Wyjecie IC wcale nie jest trudna sprawa. A u mnie ta rura jest w takim stanie, ze niestety inaczej nie dalo sie jej porzadnie zalozyc. Teraz jest juz ok.