Zobacz temat - kabel do wzmacniacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - kabel do wzmacniacza

Lapa - Pią Lis 14, 2008 15:57
Temat postu: kabel do wzmacniacza
koledzy kladl juz ktos z was kabelek do wzmacniacza z bagarznika do akku jesli tak to z ktorej strony od kierowcy czy pasarzera no i niewiem jak sie dostac do akku ze srodka samochodu musze wywiercac jakis otwor czy jest jakies miejsce zeby 10mm kabelek przeciagnac......

z gory dzieki za pomoc

michone - Pią Lis 14, 2008 16:14

wg mnie lepiej poprowadzic tą stroną po ktorej jest aku. Sam bede przerabial na dniach w r200 i troche sie obawiam :/ .

Jest jeszcze jedna opcja. kabel w peszel i ladnie pod autkiem polozyc. Sam o tym mysle ale nie mam kanału :/

Lapa - Pią Lis 14, 2008 16:31

wiesz tez sie nad tym zastawialem zeby podspodem puscic bedzie latwiej i szybciej w bagazniku dziurke sie wywierci slikonem zabezpieczy i bedzie git... tylko i u mnie brak kanalu:/ ale cos sie wymysli
bizon9ek - Sob Lis 15, 2008 19:30

po stronie kierownicy nie znalazłem żadnego otworu, ale jest taki fajny po stronie pasażera, jest w nim gumowy korek :grin: 2x 50mm2 tam nie wejdzie trzeba ciąć ale dostęp jest dobry.
Jest pod zbiorniczkiem wyrównawczym wody z chłodnicy.

rodi_ - Sob Lis 15, 2008 20:19

bizon9ek napisał/a:
2x 50mm2 tam nie wejdzie trzeba ciąć ...

:shock: Co ty chcesz zasilac takimi kablami? 1000W rms?

bizon9ek - Sob Lis 15, 2008 20:44

Jeden to masa oczywiście, żeby wyeliminować wszelkie zakłucenia.
Moc trochę przekracza 1kW :]

Lapa - Nie Lis 16, 2008 05:37

bizon9ek, widzialem tez ten koreczek jak by ciensze kable dac to pojdzie jak po masle:)

a tak na marginesie to jaki kabel dac do 1200w rms? bo mam 6mm ale to chyba bedzie za cienki..... na ebay widzialem 20mm za 5euro taki by wystarczyl czy te moje 6mm??

rodi_ - Nie Lis 16, 2008 10:30

bizon9ek napisał/a:
Jeden to masa oczywiście, żeby wyeliminować wszelkie zakłucenia.
Moc trochę przekracza 1kW :]

To pochwal sie co tam masz takiego

michone - Nie Lis 16, 2008 11:33

Lapa napisał/a:
bizon9ek, widzialem tez ten koreczek jak by ciensze kable dac to pojdzie jak po masle:)

a tak na marginesie to jaki kabel dac do 1200w rms? bo mam 6mm ale to chyba bedzie za cienki..... na ebay widzialem 20mm za 5euro taki by wystarczyl czy te moje 6mm??

u mnie bedzie 1 x 20mmkw do 300rms i 1 x 10mmkw do 120rms.

Dla 1 kw masz przy odleglosci 4m masz 25mmkw, dla 5 i 6 metrow masz 35mmkw.

bizon9ek - Nie Lis 16, 2008 12:49

mieszkanie na osiedlu nauczylo mnie zeby sie nie chwalic :grin:
w bagazniku mam Cerwin Vega Stroker 12D (starszy model) 2x500rms, dodatkowo w boczkach 2x Carpower Blackbass 10. Blackbassy na codzien a Cerwin tylko jak mi sie zachce bo długo to tego sie nie da słuchać. Wszystko to na dobrym mono :) . Ogólnie wszystko ma robioną dopiero zabudowe bo poprzednio musiałem skrzyniami wertować, jak będzie gotowe to dodam fotki. Blackbassy będą zamknięte a cerwin z bass relexem (najprawdopobniej szczelinowym). Z tym że skrzynia do Cerwina bedzie ponad 100litrów :grin:

michone - Nie Lis 16, 2008 12:53

czym robiles pomiary parametrow??
bizon9ek - Nie Lis 16, 2008 13:03

W WinIsd blackbassy co do Cerwina to tylko litraz znam BR szczelinowy dam do zaprojektowania skrzyniarzowi bo nie mam z tym za dużego doświadczenia. A jak nikt mi tego nie zrobi to zrobie na standardowym BR, dokladnie dane na skrzynie z BR znalazłem na necie w pdf, w 2 wersjach na "Deep bass" i "Max SPL" chyba że mogłbysz coś pomoc to z checia skorzystam z porad na temat szczelinowego. Thiele-Small oczywiście mam.
Masz może WinISD pro?? jak myslisz EBP wyszlo mi 69.6 moze nie zamykac tych blackbassow lepiej??
Pomiary to na koniec jak już wszystko będzie złożone, znajomy mi zrobi, Speakerworkshop czy czyms podobnym. Ja niestety nie posiadam porządnego mikrofonu.

michone - Nie Lis 16, 2008 14:58

a ts masz zmierzone czy z neta?? podeslij mi na pw i do cervina i do blackbasow. Co do winisd to mam wersje pro tylko musisz mi maila podac. Wyniki i tak przydalo by sie porownac z boxcalc a najlepiej z bassbox pro.

Zeby bylo profi to trzeba by zrobic skrzynke ale wystroic przy pomocy jig i speaker workshop.

greg-si - Nie Lis 16, 2008 18:30

bizon9ek, a co z resztą systemu? Chyba że masz zamiar słuchać częstotliwości do 100Hz wtedy pytania nie było :)
bizon9ek - Nie Lis 16, 2008 20:47

michone Niestety nie mierzone, Carpowera z neta:
http://www.sklep.electrov...-rms-p-918.html
http://www.autosound.pl/c...fer-p-2176.html
A cerwina znalazłem PDF tutaj, i instrukcje mam od niego:
http://english.gttrading....iles/stkr12.pdf (model 12D)
Ogólnie wszystkie dane sie pokrywają ze wszystkimi stronkami więc powinny być prawidłowe.
Wiadomo najlepiej było by pomierzyć ale kumpla ciężko doprosić bo nigdy nie ma czasu, sam też nie bardzo mam czas żeby się w to bawić. Raczej zaufam danym producenta, a co do tego porównania to masz racje zrobie skrzynke w kilku programach, i zobaczymy co wyjdzie.

greg-si słucham do 100Hz :grin: pisałem wyżej co do mojego sprzętu

greg-si - Nie Lis 16, 2008 21:30

bizon9ek, sorry ale zakładając dwa 10' głośniki trzeba już mieć na uwadze żeby dobrać odpowiedni system przedni żeby subwoofer nie zagłuszał przodu a dodając do tego jeszcze CV....
tym bardziej w tak małym autku jak R200. Piszesz tylko o sekcji basowej więc jasnym dla mnie jest że do reszty nie przywiązujesz za bardzo uwagi co jest błędem.

Co do mono dobrego :) Nie spotkałem się z dobrym monoblokiem za mniej niż 2k zł. Jeszcze pewnie na ori alternatorze i akumulatorze będzie Ci to wszystko chodziło :)

jednak jak to mówią 'Twój cyrk Twoje małpy'...
życzę powodzenia w 'słuchaniu muzyki'

Pozdrawiam :cool:

bizon9ek - Nie Lis 16, 2008 22:29

Wolałbym jakiś rad na temat, poki co zajmuje się zrobieniem bagażnika bo brakuje mi mocnego basu. Akumulatorem zajmę się jak mój mi padnie :grin:
Z tym wzmakiem to troche przesada, za mniej niż 2k kupisz
http://allegro.pl/item476...noblok_usa.html
a to dobry monoblock, do tego kondziek 2f i wystarczy

michone - Pon Lis 17, 2008 00:00

kazdy monoblock z założenia jest lepszy niż jego odpowiednik w mostku. Fakt że są drogie ale ucieka się wszelkich zniekształceń powstających na sumowaniu i mostku. Oprocz tego są stabilne w większości od 1 ohm i używany monoblock można kupić jakiś sensowny od 500zl fakt że bedzie on miał np 300rms to inna sprawa :)
greg-si - Pon Lis 17, 2008 08:03

bizon9ek, zły przykład :) miałem ten piecyk(nawet nie jeden) i jak każda klasa D gra monotonie. Nic poza bezsensownym łupaniem.
michone, i tu się grubo mylisz :) Pojedź na jakiekolwiek zawody SQ (Sound Quality, Sound Off) i zobacz ile samochodów które zajmują wysokie miejsca ma monobloki? Niestety jest ich niewiele.
I wcale nie tylko monobloki są stabilne od 1ohm :) Mam piecyk czterokanałowy który jest stabilny od 1ohm. I takich przykładów jest bardzo dużo. To jeden:
http://ampguts.realmofexc...Orion_HCCA2100/
I ten wzmacniacz gra w pełnym tego słowa znaczeniu.

michone - Pon Lis 17, 2008 09:35

greg-si napisał/a:
bizon9ek, zły przykład :) miałem ten piecyk(nawet nie jeden) i jak każda klasa D gra monotonie. Nic poza bezsensownym łupaniem.
michone, i tu się grubo mylisz :) Pojedź na jakiekolwiek zawody SQ (Sound Quality, Sound Off) i zobacz ile samochodów które zajmują wysokie miejsca ma monobloki? Niestety jest ich niewiele.
I wcale nie tylko monobloki są stabilne od 1ohm :) Mam piecyk czterokanałowy który jest stabilny od 1ohm. I takich przykładów jest bardzo dużo. To jeden:
http://ampguts.realmofexc...Orion_HCCA2100/
I ten wzmacniacz gra w pełnym tego słowa znaczeniu.
jak tak patrzymy to masz racje. Ale porownując wzmaki w tej samej klasie i nie koniecznie za pare k zl to bywa roznie. Co do Sound off to widzialem pare autek,nawet mistrza polski w klasie amator gdzie napedzany byl dls a3 ( a są to dwa monobloki w jednej obudowie). Ja mowie bardziej o klasie budżetowej gdzie np są rockfordy o tej samej mocy w mostku i ich odpowiedniki mono i te drugie zdecydowanie lepiej wypadaja.

Co do klasy D to faktycznie na ludzi dziala marketing ale jesli chodzi o jakosc nie oferuja nic nadzywczajnego.

Każdy patrzy na sprzęt przez pryzmat tego co posiada/ co go zadowala. Sam jade na low-budget audio ale wybralem to na co mnie stac choc juz wiem ze obydwa klocki pojda do wymiany bo odbiegaja znacznie jakosciowo od suba i przodu.

Co do twojego klocka to tylko pozazdroscic :) chetnie zapoznam sie z reszta twojego zestawu :)

bizon9ek - Pon Lis 17, 2008 16:39

greg-si no to zacznijmy od tego co oznacza słowo dobry :) mój cały system oscyluje w granicach 5-6tys, więc w takich cenach używany napęd suba nie może przekroczyć 800-900zł, to co byscie proponowali zamiast tego hifonicsa. Oczywiście używka, totalny max 1000zł. Ważne żeby pociągło to 1kW rms przy 2ohmach, i był stabilny do 1ohm.
michone - Pon Lis 17, 2008 16:46

po co Ci stabilny przy 1 ohm jak chcesz go uzywac jako 1k przy 2 ohm? :)
bizon9ek - Pon Lis 17, 2008 17:37

bo dwa blackbassy idzie zmostkowac na 1ohm, to sa 2 cewkowe, no i dla testow sie przyda :grin:
greg-si - Pon Lis 17, 2008 18:42

michone, z tego co się orientuję to w klasie amator czy to SQ czy DB nie były rozgrywane mistrzostwa kraju
ale to już inna bajka mało ważna. O tym mono to masz rację i to nie tylko A3 jest takim piecem. Jest jeszcze 'kilka' takich piecyków. Sam zresztą nie mam zamiaru mieć mono bo jest to piec z małym zakresem działalności. Tylko sub podchodzi pod niego a dobrą dwukanałówkę można wykorzystać czy to do napędu wooferów czy też suba a w skrajnych przypadkach nawet do tweetera :) Zatem do wszystkiego.

Co do pieca za 1k zł i 1kW przy 2ohm to jest to ciężka sprawa a jak ma być jeszcze stabilny od 1ohm to już w ogóle.
Jednak nie ma rzeczy niemożliwych :)
W tym momencie przychodzi mi do głowy jedynie jakiś piec oriona TYLKO! starej serii HCCA bądź najtańszy GRAJĄCY monoblok DLS A6. Trzeba przy tym uważać jeszcze na podróbki bo DLS to sławna marka pod tym względem. Wszystko da się zrobić bo nawet jeden jest na allegro :) Jeździł u człowieka który na sprzęcie się zna więc myślę że nie powinna być to podróbka. Jednak polecam lekturę o tym piecu by wiedzieć po czym poznać podróbkę.
Tak ogólnie to jeszcze np. Soundstream Rubicon 1000.2, Xtant X1001 itp.

Ps. Moje klocki nie są jakieś rewelacyjne a setup jeszcze nie jest cały bo niecały miesiąc temu kupiłem swojego R.

Pozdrawiam

michone - Pon Lis 17, 2008 18:58

a mi sie wydaje ze w SO masz amator limited, amator <300,amator 300-600, amator unlimited. Pozniej klasa profi i exp.

http://www.pasca.org.pl/soundoff_final02.htm :) http://www.carsdream.com/naszeauta_0002.html ale teraz juz chyba klasy zmienione.

greg-si - Pon Lis 17, 2008 20:14

W tym sezonie było tak:
http://www.pasca.org.pl/W...Sound%20Off.pdf
2002r to szmat czasu temu.
A jeszcze nie napisałem widzę :) JVC SH77R :) Fajne radyjko :) Miałem SH909R i bardzo miło wspominam tą jednostkę. Niezwykle naturalnie gra. Sprzedałem kilka miesięcy temu ją za 350zł i za tyle można ok. ją dostać. Bardzo udana seria JVC bijąca na głowę wile radioodbiorników nawet za 1k zł :)

michone - Pon Lis 17, 2008 22:47

greg-si napisał/a:
W tym sezonie było tak:
http://www.pasca.org.pl/W...Sound%20Off.pdf
2002r to szmat czasu temu.
A jeszcze nie napisałem widzę :) JVC SH77R :) Fajne radyjko :) Miałem SH909R i bardzo miło wspominam tą jednostkę. Niezwykle naturalnie gra. Sprzedałem kilka miesięcy temu ją za 350zł i za tyle można ok. ją dostać. Bardzo udana seria JVC bijąca na głowę wile radioodbiorników nawet za 1k zł :)
dokladnie :) jednak przesiadka z nakamichi cd-45z jest zauwazalna :/ , ale wzmaki tez inne wiec moze to troche wypacza wynik. Jednak design znacznie nowocześniejszy. No i pieniądze inne. Tak to jest człowiek zasmakował czegoś lepszego i mimo malej kasy udalo mi sie złożyć coś co zagra conajmniej akceptowalnie. Mysle ze w przyszlym roku wzmaki pojda pod mlotek i zastąpi je coś bardziej odpowiedniego, aczkolwiek takze w rozsądnych cenach. Dobrze, że alledrogo funkcjonuje :P
bizon9ek - Pon Lis 17, 2008 23:08

Kurde powiem szczerze, bez bicia: na rzecz monobloka rezygnuje z DLS A5. Mój system do tej pory opierał się na przednim zestawie Morel Dotech Ovation 6, wzmaku DLS A5, zestawie 2 subów blackbass 10 zmostkowanych na 1ohm, jednostka to Alpine 7998.
Sprzęt gra naprawde nieźle, ale mi brakuje poprostu mocy (może głuchne?? :???: ). System tylni bym olał ale czesto jezdze w 4 osoby, a w dodatku wszyscy żądni dobrej i głośnej muzy, dlatego kupiłem na tył zestaw DLS UP5, wzmak do systemu przedniego i tylniego to temat otwarty, a poki co chciałem zająć się Cerwinem bo mam ten głośnik od paru miesięcy i nie mam na czym go konkretnie posłuchać, DLS A5 ma jakieś 500W przy 2ohm więc to za mało. Jaka na to rada??
Chcę takiego walnięcia żeby mi gały wyłaziły, wiem że Cerwin to potrafi, .... już tak się zamotałem że nie wiem co dalej robić z tymi gratami :beczy:

greg-si - Wto Lis 18, 2008 08:38

Ja bym nie rezygnował z przodu w żadnym wypadku. W końcowym stadium mojego audio w poprzednim aucie miałem tylko system przedni bez jakiegokolwiek subwoofera. Fakt że drzwi były przygotowane pod dobre głośniki jak i głośniki były jako jedne z najlepszych pod względem kicka.
Dlatego jeszcze raz mówię w żadnym wypadku nie rezygnuj z dobrego przodu bo to podstawa!
Nawet jak jeździsz z kimś na tylnych siedzeniach to przy dobrym przodzie przy dobrym jego ustawieniu spokojnie nagłośni on R200.
Co do suba to przede wszystkim uwzględnij przy strojeniu preferencje muzyczne. Może przy tych dwóch CP gdzieś dałoby się to wszystko naprawić bo szczerze to wątpię żeby aż tak Ci basu brakowało. Może przesunięcie fazy bądź też buda jest dla nich zła? Gdzie masz je umieszczone? W bagażniku w boczkach czy w boczkach przy tylnym rzędzie siedzeń?

bizon9ek - Wto Lis 18, 2008 11:01

Coś mnie źle zrozumiałeś :???: Nie chce zrezygnować z przodu, chce zrezygnować ze wzmaka i przesiąść się na biamping 4kanał i mono. Blackbassy grają świetnie, były w podwójnej zamkniętej skrzynce, ale jak testowałem CV Stroker'a pod dobrym wzmakiem to poprostu szczena mi opadła co ten głośnik potrafi. Siedząc z tyłu, kombinowałem z korekcją czasu na wszystkie sposoby i tak brakowało mi głośników tylnich.
Zdaje sobie sprawe że po włożeniu blackbassow w skrzynie bassrefleks basu by przybyło ale na SQ bym mega stracił. Ja chce poprostu mieć 2 rodzaje subów, jedno na SQ a drugi na SPL. Chce sobie słuchać tego na zmiane, zaleznie od humoru :grin: :grin:
Na system przedni i tylni będzie coś w rodzaju DLS A4, ale to się jeszcze zobaczy, a co do subów to konkretnie nie mam pojęcia co, chciałem tego brutusa ale odradziłeś i teraz mam mętlik. Co konkretnie byście polecili jakby miało się zamknąć w 1,5k-2k ?? ?

michone - Wto Lis 18, 2008 12:13

bi-amping nie wszedzie sie sprawdza :/ no i nie obejdzie sie bez aktywnej zwrotki bo pasywny to juz w ogole porazka
greg-si - Wto Lis 18, 2008 20:40

bizon9ek, tak jak wspomniałem wcześniej
DLS, Xtant, Orion, Soundstream plus Audison (VRx), Steg K2.02