Zobacz temat - [R200 1,6 Si LPG 99] problem ze skrzynią automatyczną CVT
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,6 Si LPG 99] problem ze skrzynią automatyczną CVT

Snopek - Nie Lis 16, 2008 23:30
Temat postu: [R200 1,6 Si LPG 99] problem ze skrzynią automatyczną CVT
Witam,
wczoraj mój samochód zaczął dziwnie pracować. Przypuszczam, że coś sie może dziać niedobrego ze skrzynią biegów. Auto posiada automatyczną skrzynię bezstopniową typu CVT. Po uruchomieniu silnika w pozycji N (luz) silnik pracuje "w miarę normalnie" natomiast tuż po przejściu na D zaczyna chodzić dużo głośniej i wibruje niemilosiernie, tak że aż trzęsie samochodem. Samochód jednak rusza i kiedy wpuszczam silnik na większe obroty to silnik zaczyna pracować normalnie, z tym że samochód ma mało mocy. Nasępnie kiedy zwalniam i zatrzymuję samochód ale trzymam cały czas na D to silnik zmów zaczyna pracować jak w traktorze.

Przypuszczam że problem może tkwić w skrzyni. W związku z tym chciałbym zaapelować do Forumowiczów którzy posiadają taką skrzynię lub wiedzą coś na ten temat o jakiekolwiek wskazówki.

Prosiłbym również o ile to możliwe o kontakt do jakiegoś dobrego mechanika z okolic Warszawy który się będzie na tym znał.

I jeszcze jakby ktoś wiedział jak sprawdzić w tej skrzyni poziom oleju to byłbym szalenie wdzięczny. Pozdrawiam.

tetryk - Pon Lis 17, 2008 08:44

czesc
co do uterki to z laików raczej nikt ci nie pomoże...skrzynie automatyczne to dosyć skomplikowane urządzenia i nie radzę jeździć po mechanikach którzy dopiero będą się ją uczyć naprawiać...co do firm mogę polecić firmę samko z warszawy-adres -http://www.samko.pl/

Brt - Pon Lis 17, 2008 08:59

wygląda jakby skrzynia stawiała duży opór silnikowi i przez to na wolnych obrotach wibruje i auto straciło dynamikę :| Co do warsztatu, to hmm ja bym sie skonsultował z mariuszem 418 z Ecc Babice. Moze to jakiś standardowy problem :roll: i może on zna jakiegoś dobrego mechanika od automatów :hm: