Zobacz temat - [R200, 99] Spryskiwacz tylnej klapy ...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200, 99] Spryskiwacz tylnej klapy ...

WojtekKrakow - Sro Lis 26, 2008 15:46
Temat postu: [R200, 99] Spryskiwacz tylnej klapy ...
Panowie,

Mam problem z tego co widze któy dotyczy wielu z nas. Nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby. Rozebrałem gume po lewej stronie klapy i widze że wężyk jest cały ale sztukowany. Prawdopodobnie usterka znajduje się dalej w klapie.

Jak mogę dostać się do wężyka wewnątrz klapy?

Jakieś pomysły

DawidNB - Sro Lis 26, 2008 15:56

odkręcić trzeba ten plastik tylnej klapy i dostać się do silniczka.

ja miałem zakamieniony na maksa sam silniczek (oś silnika) nawet przedmuchać się dnie dało. Rozebrałem cały silnik przeczyściłem i od pół roku chodzi jak nóweczka :)

WojtekKrakow - Sro Lis 26, 2008 15:59

Ile tam jest śrubek? tylko dwie ? lewa prawa strona ? nie ma jakiś zaczepów ?
DawidNB - Sro Lis 26, 2008 16:02

z tego co pamiętam 2 śruby osłony przy samym silniku wycieraczek, i cała masa zaczepów ale zaczepy to nie problem bo bardzo ładnie wyskakują, ale trzeba trochę siły przyłożyć.

:]

WojtekKrakow - Sro Lis 26, 2008 20:48

Panowie odkręciłem klapę, i woda leci z wężyka jak odepne go od tego ustrojstwa przy wycieraczce ... ale dalej nie przechodzi ... macie jakieś pomysły ? dziurki od strony wycieraczki chyba są drożne.

Dodatkowo słyszę jak coś z tyłu pompuje wode ... to znaczy słysze jakiś dodatkowy dźwięk prócz wycieraczki.

DawidNB - Czw Lis 27, 2008 09:04

według mnie tak jak pisałem zakamieniała ośka wycieraczki która jest jednocześnie rurką doprowadzającą wodę do dysz.

można rozebrać silnik wycieraczek i reanimować czyścić przedmuchiwać, przekuwać

WojtekKrakow - Czw Lis 27, 2008 10:11

DawidNB napisał/a:
według mnie tak jak pisałem zakamieniała ośka wycieraczki która jest jednocześnie rurką doprowadzającą wodę do dysz.

można rozebrać silnik wycieraczek i reanimować czyścić przedmuchiwać, przekuwać


Trzeba ją rozbierać od spodu ? czyli rozbebeszyć wszystko od wewnątrz i odkręcić kilka śrub, które trzymają wycieraczkę ? ... wczoraj sprawdzałem drożność samych dysz ale jest wszystko OK. Podobnie od wewnętrznej strony wejście jest OK i drożne ... wiec pewnie tak jak piszesz ośka zatkana :/ ... jest możliwość przetkania tego za pomocą jakiegoś płynu i strzykawki czy trzeba bawić się w rozbiórkę ?

Chester - Czw Lis 27, 2008 17:48

ja to robiłem wiertełkiem ;) i drutem :D drut pakowałem od strony wycieraczki a wiertełkiem(trzymanym w palcach) wyciągałem syf od strony wężyka :)