Zobacz temat - [R620] Cieknąca pompa wtryskowa....
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Cieknąca pompa wtryskowa....

phoenix123 - Pią Lis 28, 2008 09:49
Temat postu: [R620] Cieknąca pompa wtryskowa....
Witam. Mam problem taki jak w temacie, a mianowicie cieknie mi pompa wtryskowa(znacznie po kilku dniach w garażu pojawiła się plama pod samochodem). Jakiś tydzień temu zlokalizowałem miejsce wycieku, szczelina między górną a środkową częścią pompy patrząc od strony chłodnicy( jutro postaram się wrzucić zdjęcie). Pierwszym moim krokiem było dokręcenie śrub na wierzchu pompy( pomogło chwilowo). I teraz moje pytanie czy w tym miejscu znajduje się jakaś uszczelka? i czy można ją wymienić nie powodując np. przestawienia kąta wtrysku czy zepsucia czegoś innego?
Brt - Pią Lis 28, 2008 10:00

w tym temacie:
http://forum.roverki.eu/v...light=nastawnik
są linki do opisu czyszczenia nastawnika pompy. Moze tam znajdziesz odpowiedź, bo na fotkach jest pokazana dość dokąłdnie pompa wtryskowa :ok: powodzenia :) (mi niestety też troszkę cieknie :( )

thef - Nie Lis 30, 2008 20:21

phoenix123 napisał/a:
I teraz moje pytanie czy w tym miejscu znajduje się jakaś uszczelka? i czy można ją wymienić nie powodując np. przestawienia kąta wtrysku czy zepsucia czegoś innego?
Tam jest uszczelka i jest dostępna za bodaj 17 zł w intercarsie. Jak zdejmiesz tylko tą górną pokrywę i wymienisz uszczelkę to nic nie zepsujesz.
phoenix123 - Pon Gru 01, 2008 17:22

A jak bym zdjął tą dolną? bo z pod górnej akurat nie cieknie(po dokręceniu śrub). A i jeszcze dokładnie obejrzałem pompe od spodu i zauważyłem że jest wyciek z... nie wiem dokłdnie co to jest( plastikowy element z doporwadzonym przewodem elektrycznym w osłonie). Macie pomysł jak sobie z tym poradzić? Można to zaklejić np poxipolem?
thef - Pon Gru 01, 2008 18:03

phoenix123 napisał/a:
między górną a środkową częścią pompy
phoenix123 napisał/a:
A jak bym zdjął tą dolną? bo z pod górnej akurat nie cieknie(po dokręceniu śrub)
No to ja w końcu nie wiem gdzie Ci cieknie. Jak ruszysz nastawnik to będzie problem, więc jak cieknie spod niego to musisz to zrobić u dobrego fachowca.
Cytat:
A i jeszcze dokładnie obejrzałem pompe od spodu i zauważyłem że jest wyciek z... nie wiem dokłdnie co to jest( plastikowy element z doporwadzonym przewodem elektrycznym w osłonie). Macie pomysł jak sobie z tym poradzić? Można to zaklejić np poxipolem?
A nie cieknie Ci czasem z jednego miejsca tylko rozlewa się po całej pompie? Ja bym radził najpierw określić miejsce wycieku ponad wszelką wątpliwość albo od razu jechać do kogoś kto wie jak obchodzić się z pompą.
phoenix123 - Pon Gru 01, 2008 20:04

Faktycznie, nie precyzyjenie sie wyraziłem. Wydaje mi się że cieknie z tego plastiku i z łączenia dolnej i środkowej części pompy( wycierałem ropę, odpalałem roverka i po chwili pojawiała się tam ropa). Spróbuje pokleić to z zewnątrz i zobaczymy jak będzie. Dzięki za odpowiedź.