Zobacz temat - [HONDA ACCORD] Diesel jak w gazie!!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [HONDA ACCORD] Diesel jak w gazie!!!

ajesys - Pon Gru 01, 2008 21:01
Temat postu: [HONDA ACCORD] Diesel jak w gazie!!!
Autko to Honda Accord 2.0 TDI z 1997r.
Pojazd ma taką dziwną chorobę od niedawna zapali i jedzie około (od 3 do 9 kilometrów) poczym się dusi i gaśnie i koniec i sznurek i do domu po doładowaniu akumulatora i oczywiście ostygnięciu zapala i jest gotowe do drogi na jakieś 5 kilometrów. Męcząc się z nim jakiś czas w wolnej chwili zapaliłem autko na podwórku i z dobre pół godziny katowałem i nic działało. Próbowałem odczytać kody błędów, ale nic się nie wyświetla. Jakie sugestie koledzy???
Jeszcze jeden ciekawy odgłos, bo czasem autko strzeli niczym w gazie.
Pozdrawiam.

Paul - Pon Gru 01, 2008 21:04

Filtr paliwa masz OK ? Może jest zapchany albo ciągnie gdzieś powietrze z paliwem?
ajesys - Pon Gru 01, 2008 21:10

Paul napisał/a:
Filtr paliwa masz OK ? Może jest zapchany albo ciągnie gdzieś powietrze z paliwem?

Filtr paliwa nowy paliwo jest rurki wymienione.

Brt - Pon Gru 01, 2008 21:16

a może czujnik położenia wału (CKP). W benzynach czasem podobny objaw był, że po rozgrzaniu umierał. Spróbuj go schłodzić i jesli silnik zadziała to masz odpowiedź.
kadzaf - Pon Gru 01, 2008 21:25

ja równiez sądze ze paliwo gdzies nie dochodzi .
(u mnie podobnie było i winna była ta pompka membranowa reczna,zapchana i z baku wolno równiez tez szło) :wink:

ajesys - Pon Gru 01, 2008 21:42

Brt napisał/a:
a może czujnik położenia wału (CKP). W benzynach czasem podobny objaw był, że po rozgrzaniu umierał. Spróbuj go schłodzić i jesli silnik zadziała to masz odpowiedź.


Bardzo dziękuję za sugestię tylko gdzie jest ten czujnik?
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Gru 01, 2008 21:45 ]
kadzaf napisał/a:
ja równiez sądze ze paliwo gdzies nie dochodzi .
(u mnie podobnie było i winna była ta pompka membranowa reczna,zapchana i z baku wolno równiez tez szło) :wink:

Auto było wyposażone w tak zwany krótki obieg paliwa to znaczy bańka rurki nowe i jazda i to samo
Pozdrawiam

Brt - Pon Gru 01, 2008 22:46

ajesys napisał/a:
Bardzo dziękuję za sugestię tylko gdzie jest ten czujnik?

Nad prawą półosią, od tyłu koła zamachowego. 3 przewody.