Zobacz temat - [R100] Dmuchawa działa tylko na III biegu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 100 - [R100] Dmuchawa działa tylko na III biegu

czeczun - Czw Gru 04, 2008 00:06
Temat postu: [R100] Dmuchawa działa tylko na III biegu
Witam, to mój pierwszy post na Waszym forum, choć wcześniej pozwoliłem sobie je troszkę poczytać =)

Wylądowałem tutaj ze względu na to, że moja siostra sobie sprawiła taki wynalazek jak w temacie, czyli rover 111 sli.

Auto trafiło do mnie na poprawki i drobne naprawy.

Wyczytałem, że niedziałające dwa biegi są najczęściej spowodowane uszkodzeniem rezystorów.

Rozebrałem włącznik - są tam trzy sprężynki, ale nie są to rezystory - po prostu element włącznika.

edit: (przynajmniej tak mi się wydaje, chwilę się przed chwilą zastanawiałem i właśnie lekko zwątpiłem).

No, w końcu dochodzimy do sedna - gdzie one w tym roverku się znajdują.

Zrobiłem już kompletny rozrząd, klocki z przodu, centralny zamek, kopułkę, palec i świece - została mi tylko jeszcze sprawa dmuchawy. Czy mógłbym Was prosić o pomoc?

Brt - Czw Gru 04, 2008 09:32

rezystory zwykle są gdzieś przy silniku/dmuchawie, bo potrzebują chłodzenia. Niestety serii 100 nie znam, więc tak se dywaguję ;)
sTERYD - Czw Gru 04, 2008 10:03

dmuchawę masz w podszybiu (patrz zdjęcie)
ze schematu wygląda na to, że z kostki (ten zaznaczonej na górze odwróconym napisem C56) dwa przewody idą bezpośrednio do silnika, a dwa przez puszkę z rezystorami, która pewnie znajduje się gdzieś w obudowie dmuchawy...

czeczun - Czw Gru 04, 2008 14:46

wielkie dzięki za pomoc. dziś wieczorem po robocie się nim zajmę =)