Zobacz temat - [R620] Rzuca silnikem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Rzuca silnikem

orobra - Sro Gru 17, 2008 16:26
Temat postu: [R620] Rzuca silnikem
Witam.Od niedawna mam dziwne objawy pracy silnika,Silnikem zaczyna rzucać[w benzyniaku to by wyglądało na świece] ,po chwili praca wraca do normy.Sprawdzałem czy nie jest zapowietrzony,błędy nie pokazuje,paliwo raczej pewne więc co? :bezradny:
azor77 - Sro Gru 17, 2008 17:35

orobra napisał/a:
Silnikem zaczyna rzucać[


jak jest zimny, ciepły :?:

orobra - Sro Gru 17, 2008 18:16

nie ma reguły

[ Dodano: Sro Gru 17, 2008 18:35 ]
Jak zaczyna przerywać włącza się EGR

NEOSSS - Sro Gru 17, 2008 20:32

orobra, sprawdz przeplywke i wiazke, obadalbym tez uklad paliwowy
fearless - Sro Gru 17, 2008 22:54

U mnie tak się działo jak miałem HGF wiec może to to - sprawdź płyn - czy nie ubywa - czy nie cieknie od strony kolektora wydechowego,od pompy ewentualnie od strony kolektora ssacego. (Co prawda typowego HGF nie było, tzn olej nie mieszał się z płynem ani odwrotnie, ale mało brakowało - dzielił mnie dosłownie 1 mm uszczelki przed właściwym HGF) po wymianie uszczelek i szlifie wszystko minęło - a przed wymianą na wolnych obrotach szarpał jak czołg.
NEOSSS - Czw Gru 18, 2008 00:42

fearless, w seri L, HGF prawie nie wystepuje, diesle te maja znakomite chlodzenie
orobra - Czw Gru 18, 2008 16:00

Odkręciłem odpowietrznik przy filtrze ,powietrza brak.Gdyby to była przepływka to powinien wybłysnąć błąd.Pozatym jak jadę nic nie czuje żeby przerywał,stanę na parkingu po około minucie zaczyna przerywać i rzucać silnikiem
thef - Czw Gru 18, 2008 16:58

Spróbuj wyczyścić zawór odcinający paliwo na pompie wtryskowej.
orobra - Czw Gru 18, 2008 17:58

Przeglądałem różne fora wygląda to na nastawnik pompy.Prawdopodobnie trzeba go wyczyścić Czy ktoś zna jakiegoś dobrego mechanika w Lublinie ,który by to zrobił.

[ Dodano: Pią Gru 19, 2008 19:03 ]
Witam.Dziś od rana robiłem przegląd instalacji elektrycznej.Co się okazało,przewód przy pompie był przerwany , co ciekawe koszulka nie była uszkodzona.Gdyby ktoś z kolegów miał tę samą usterkę to proponuje dokładnie ale naprawdę dokładnie przejrzeć instalacje koło pompy.Pozdrawiam :lol: