Zobacz temat - [R45] Na wstecznym włącza się wycieraczka..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Na wstecznym włącza się wycieraczka..

jeremi - Nie Gru 28, 2008 14:45
Temat postu: [R45] Na wstecznym włącza się wycieraczka..
Mili Państwo - jak w temacie - jak włączam wsteczny to włącza się tylna wycieraczka :/ gdzie to zwarcie może być ? jak się za to zabrać ? poradźcie prosze !!
dziękuje i pozdrawiam

Brt - Nie Gru 28, 2008 14:53

jeremi napisał/a:
jak włączam wsteczny to włącza się tylna wycieraczka

czy wtedy gdy masz włączone wycieraczki z przodu czy zawsze ?? W R200 gdzy sa właczone wycieraczki z przodu i wrzuci się wsteczny to wycieraczka tylna włacza się automatycznie. Może u Ciebie jest takie samo rozwiązanie ;)

greg-si - Nie Gru 28, 2008 15:02

Brt napisał/a:
W R200 gdzy sa właczone wycieraczki z przodu i wrzuci się wsteczny to wycieraczka tylna włacza się automatycznie. Może u Ciebie jest takie samo rozwiązanie ;)

W R400 też tak jest :)

jeremi - Nie Gru 28, 2008 15:06

Przy wyłączonych wycieraczkach - tylnie też niby wyłączone. Dzieje mi się tak od jakiegoś czasu - podejrzewam jakieś zwarcie, czy poprostu przełącznik się zepsuł? tylko gdzie zajrzeć bo ja po liceum jestem ;)
thef - Nie Gru 28, 2008 15:25

Pewnie wiązka tylnej klapy.
Paul - Nie Gru 28, 2008 19:45

thef napisał/a:
Pewnie wiązka tylnej klapy.
Pewnie, że pewnie ;p Kto przyjmuje zakłady ? ;)
jeremi - Nie Gru 28, 2008 23:30

hehe - to sie pośmialiśmy :P teraz może ktoś napisze gdzie to jest i jak to sprawdzić - się wymienia czy naprawia? opiszcie po kroku proooooszę ;)
copernicus - Nie Gru 28, 2008 23:42

jak otwierasz klape to tak w rogu jak przechodzi z auta do klapy.. jedna guma idzie wezyk z woda a druga kable.. albo sie przetarly i robia zwarcie albo sie urwaly.. ogolnie rzecz latwa do zrobienia
Owczar89 - Nie Gru 28, 2008 23:51
Temat postu: abc
Ostatnio miałem to samo.. na dodatek nie grzała mi tylna szyba...
Więc tak:
Otwórz klapę bagażnika, w prawym górnym rogu będzie gumowa rurka w której idą kable.. Na pewno były one przytrzaskiwane przez klapę bagażnika i naruszona została izolacja lub po prostu zostały któreś kable przerwane. Dlatego robi się zwarcie. Wyciągnij górną część uszczelki i rozetnij ją mniej więcej do połowy, nożykiem milimetrowym.. Następnie należy zsunąć wężyk tak aby odkryć uszkodzone okablowanie. Kable przerwane trzeba polutować, a naruszone dobrze zaizolować. Jak skończysz to porządnie oklej uszczelkę i wciśnij na swoje miejsce... i uważaj żeby jej dalej nie przytrzaskiwać.. Powinno wszystko grać.. Pozdrooo!

[ Dodano: Nie Gru 28, 2008 23:58 ]
Niekoniecznie musisz rozcinać uszczelkę.. może uda Ci się sprawnie ją zsunąć aby mieć swobodny dostęp.. Powodzenia

faecd - Nie Gru 28, 2008 23:59

alez to dobre rozwiazanie, bez wzgledu na pogode, czy deszcz jesienia czy piach latem wrzucasz wsteczny odwracasz sie do tylu a wycieraczka poprawia widocznosc;D