Zobacz temat - [R214 Si 97r] Gwizdanie przy włączonej dmuchawie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 Si 97r] Gwizdanie przy włączonej dmuchawie?

0x40 - Wto Sty 06, 2009 17:51
Temat postu: [R214 Si 97r] Gwizdanie przy włączonej dmuchawie?
Hej,

A co to może być? Zatrzymuję samochód, jest sporo śniegu na drodze, dmuchawa działa na 4-tym biegu, a tak z prawej z przodu zaczyna piszczeć/gwizdać, podobnie do paska klinowego... Zmieniam dmuchawę na wolniejsze obroty - dźwięk znika. I zagadka, hmm, przejmować się tym?

Pozdrawiam!

kostas - Wto Sty 06, 2009 17:56

Przejmować? Raczej mało. podejrzewam, że wiatraczek przymarza, może zaciera się, u mnie tak bylo ale przestało samo z siebie gwizdać.
R-200 - Wto Sty 06, 2009 18:44

Trzeba może trchę oleju na tulejki. Pewnie całkiem suche.
hawczyn - Wto Sty 06, 2009 18:51

0x40, stawiam na pasek klinowy, ma za słaby naciąg i piszczy przy dużym obiążeniu... gdy wyłaczysz nawiew pobór prądu jest mniejszy, alternator nie ma takiego oporu i pasek nie piszczy :razz:
0x40 - Czw Sty 08, 2009 09:00

Mhm, dzięki, jednak to pasek klinowy i jego kolega alternator. Z reguły jeżdżę autem do pracy i z powrotem (2,5-3km w jedną stronę), włączam całą elektrykę (szyba, nawiew, radio, światła) i czasem wtedy jak jest zimno/śnieg pojawia się piszczenie jak jestem na niskich obrotach. Mam wtedy dwie opcje - wyłączyć elektrykę i przestanie, albo obserwować jak przy ruszaniu moc spadnie ;)

Gość z zaprzyjaźnionego warsztatu mówi, że z naciągiem się nie zakombinuje, bo tu jest automatyczny naciąg (?), za to po powrocie z pracy powinienem zostawić auto na 5 min. z wyłączoną elektryką i powinno być ok. Hmm...

sTERYD - Czw Sty 08, 2009 09:25

0x40 napisał/a:
że z naciągiem się nie zakombinuje, bo tu jest automatyczny naciąg

nie jest automatyczny, jest śruba regulacyjna od dołu, ale najpierw trzeba poluzować śrubę mocującą rolkę napinacza... poszukaj, były nawet rysunki :cool:
na dolnym odcinku (od klimy do wału korbowego) pasek powinien się ugiąć 10mm pod naciskiem 10 kg, czy jakoś tak :cool:

0x40 - Czw Sty 08, 2009 14:47

Ehehe... rzeczywiście, sprawdziłem w RAVE i powinna tam być śruba regulacyjna, a gość patrzył przy mnie i mówił, że nie ma. Ale jest, prawda? ;) Gdyby nie było, to pasek by nie zleciał? ;) Omg, chyba zaraz sam sprawdzę, tylko ciekawe czy się uda tak bez wjazdu na kanał...