Zobacz temat - [R214 1,4 98] Wypadło kolanko od filtru powietrza?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 1,4 98] Wypadło kolanko od filtru powietrza?

Midnight_Flower - Nie Sty 11, 2009 14:36
Temat postu: [R214 1,4 98] Wypadło kolanko od filtru powietrza?
Witam serdecznie, jako że to mój pierwszy post na forum.
Zwracam się do Was z prośbą, może ktoś doradzi... Otóż dziś zauważyłam, że pod maską brakuje kolanka, plastikowej rurki wielkości ok 7-8 cm, przypuszczam że jest to częśc, która wchodzi w obudowę filtra powietrza, ale pewności nie mam... Kilka dni temu wymieniałam akumulator i prawdopodobnie wtedy wypadła ta część. Podczas jazdy samochód chodzi jakby trochę inaczej, w szczególności przy dodawaniu gazu.
Co mogło się stać? A jeśli to jest część od filtru powietrza, czy mogę jeździć autem do czasu naprawienia usterki?
pozdrawiam

kolin - Nie Sty 11, 2009 15:16

Jest to części która zaopatruje filtr powietrza w świeże i zimne powietrze, można jeździć bez tego jednak dźwięk silnika będzie inny jak już to napisałaś, bardziej basowy... no i ciągnie więcej ciepłego powietrza.
Midnight_Flower - Nie Sty 11, 2009 15:55

kolin, bardzo Ci dziękuję :smile: Rozumiem, że filtr nadal będzie działał jeśli wjadę powiedzmy w kałużę itp?
MaReK - Nie Sty 11, 2009 17:50

Filtr bedzie dzialal, bo rozumiem, ze to co Ci spadlo to jest od spodu taka rura ktora biegnie sobie pod mocowaniem akumulatora i powinna dojsc pod lewy reflektor. Tam tez jest mocowanie drugiego konca tej rury. W niektorych przypadkach, zwlaszcza w autach po dzwonach, gdzie sie nie chcialo komus dopracowac naprawy rura jest po prostu puszczona samopas. Wydaje mi sie, ze tylko sie zsunelo u Ciebie i musisz w jakims warsztaciku poprosic o zaloznie.

Pozdrawiam,

Midnight_Flower - Pon Sty 12, 2009 14:23

Dziękuję pięknie!
:wink: